React odzwierciedla charakter Łodzi

Materiał informacyjny React Łódź
Udostępnij:
Rozmowa z Katarzyną Kubicką, dyrektorem regionalnym w dziale projektów komercyjnych Echo Investment.

Pandemia spowodowała duże zmiany na rynku biurowym, jak i w samym przygotowaniu budynków do funkcjonowania. Jak wygląda to w przypadku kompleksu biurowego React przy al. Piłsudskiego w Łodzi?

Katarzyną Kubicka, dyrektor regionalny w dziale projektów komercyjnych Echo Investment
Katarzyną Kubicka, dyrektor regionalny w dziale projektów komercyjnych Echo Investment

Dobrze dopasowana przestrzeń biurowa niezmiennie pełni ważną rolę w działalności wielu firm. Ze względu na zmieniający się sposób pracy – popularyzację systemu hybrydowego oraz troska o bezpieczeństwo i komfort pracowników, zmianie uległ sposób myślenia o aranżacji przestrzeni. I na te wyzwania szybko znaleźliśmy odpowiedź dostosowując biurowiec React do nowej normalności. Na zaawansowanym etapie budowy nasi projektanci wprowadzili nowe rozwiązania technologiczne, które regulują jakość powietrza w budynku. Ich kluczową rolą jest oczyszczanie powietrza i powierzchni. Wykorzystując procesy naturalnie występujące w przyrodzie, nasze systemy wentylacyjne nie przenoszą w powietrzu szkodliwych patogenów, zanieczyszczeń, w tym wirusa SARS-CoV-2. Technologia RCI Active Pure dezaktywuje biologiczne zanieczyszczenia bakteryjne i wirusowe, zarówno z powietrza jak i wszelkich powierzchni w pomieszczeniu. Tym samym wprowadzamy na rynek biurowy przestrzeń oferującą najwyższy standard bezpieczeństwa, co potwierdza certyfikat Well Health and Safety. Ten międzynarodowy system oceny bezpieczeństwa budynków wprowadzony został w dobie pandemii. Potwierdza, że procedury zastosowane w budynku i kontrola kluczowych systemów zmniejszają zagrożenie związane m.in. z COVID-19. Oceniane są m.in. procedury czyszczenia i dezynfekcji, dostępność opieki zdrowotnej, zarządzanie jakością powietrza i wody. React, po wrocławskim biurowcu West 4 Business Hub, to drugi budynek Echo Investment, który ubiega się o ten certyfikat.

Bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu. Jakimi jeszcze wyróżnikami może pochwalić się biurowiec React? Jakie rozwiązania ekologiczne wprowadzone zostały w biurowcu React?

Już same prace projektowe inwestycji były prowadzone w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, co potwierdza uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Skupiliśmy się na zastosowaniu takich rozwiązań, jak energooszczędne systemy instalacyjne, zapewnienie dostępu do światła dziennego, zoptymalizowane oświetlenie, użyciu lokalnych i nietoksycznych materiałów. W budynku powstały stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Łódź to miasto rowerzystów, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o tej grupie. Powstały osobne szatnie z suszarniami i prysznicami oraz odpowiednia infrastruktura dla fanów tego środka transportu. Uwagę przyciąga przestrzeń wspólna w lobby biurowca. Wprowadziliśmy do tego wnętrza roślinność, zazieleniliśmy ściany w strefie relaksu.

Jakie oczekiwania mają pracownicy biur i co oznacza to dla deweloperów?

Pokolenie młodych pracowników ceni sobie takie wartości jak spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną, ekologię i zdrowy tryb życia. Młodzi chcą pracować tak jak żyją: w przyjaznej atmosferze, w jasnych i nowoczesnych przestrzeniach, przyjaznych biurach. Z tego względu w biurowcu React zastosowano szereg rozwiązań, które podnoszą komfort pracy: lobby stworzone do integracji ze strefą relaksu, loggie. Dwupoziomowa przestrzeń wspólna obejmuje część wejściową z recepcją, schody antresoli z drewnianymi siedziskami oraz antresolę idealną do integracji przy kawie.

Biurowiec powstał w ścisłym centrum miasta, w strefie znajdującej się pod ochroną konserwatorską. Jaki miało to wpływ na architekturę? I jak lokalizacja wpływa na odbiór budynku?

Silną inspiracją dla architektury projektu jest charakter Łodzi, miasta pełnego kontrastów: związanego ze sztuką i twórczością, ale o industrialnym charakterze. Podczas projektowania kierowano się takimi symbolami jak: struktura, porządek, ekspresja, światło, trwałość, funkcjonalność, ponadczasowość, nawiązując jednocześnie do lokalnej sztuki. Biurowiec wpisał się w krajobraz tej części Łodzi. I tu warto mocno podkreślić, że lokalizacja w centrum miasta to przede wszystkim ogromny atut biurowca React. Najemcy mają na wyciągnięcie ręki wszystko, co najlepszego Łódź ma do zaoferowania: świetne restauracje, parki, deptaki, sklepy i usługi. Wpisuje się to w ideę 15-minutowego miasta, zgodnie z którą pracownicy mogą zaspokoić wszystkie codzienne potrzeby w najbliższej okolicy. W takim miejscu pracuje się zdecydowanie przyjemniej.

Więcej na https://www.echo.com.pl/hub-office,15,react.html

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie