WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Referendum nie będzie. Zabrakło podpisów

  Referendum nie będzie. Zabrakło podpisów

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  39.484 podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie odwołania Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi oraz Rady Miejskiej w Łodzi zebrała grupa inicjatywna "Ratujmy nasze miasto" - poinformowała Grażyna Majerowska-Dudek, dyrektor łódzkiego biura Komisarza Wyborczego.
  Referendum nie będzie. Zabrakło podpisów.

  Referendum nie będzie. Zabrakło podpisów. ©Łukasz Kasprzak

  CZYTAJ WSZYSTKO O REFERENDUM!

  - W czwartek wydam decyzję o odrzuceniu wniosku w sprawie zwołania referendum - mówi dyrektor Grażyna Majerowska-Dudek.

  W poniedziałek, 24 czerwca, inicjator referendum przyniósł do biura wyborczego wniosek w sprawie zwołania referendum. Żeby referendum mogło się odbyć powinien do tego wniosku dołączyć prawidłowe podpisy co najmniej 10 procent łodzian uprawnionych do głosowania, czyli 57.943.

  Komisarz wyborczy zliczył głosy, okazało się, że jest ich 39.484, czyli zabrakło 18. 459 podpisów. Dyrektor biura nie będzie nawet weryfikowała prawidłowości złożonych podpisów.


  OŚWIADCZENIE PREZYDENT ŁODZI:

  Jestem bardzo dumna z mądrości łodzian, którzy nie dali się zwieść inicjatorom referendum. Łódź się zmienia, Łódź się buduje, a łodzianie to widzą.

  Cieszy mnie to, że łodzianie dostrzegają ogrom inwestycji w naszym mieście. Choć zdaję sobie sprawę i z tego, że te inwestycje tworzą tymczasowe problemy komunikacyjne. Ale bez tych inwestycji nasze miasto nie nadrobi zaległości i nie wykorzysta niepowtarzalnej szansy na rozwój.

  Nie ignoruję tej inicjatywy referendalnej choć podpisało się pod nią mniej łodzian niż pod poprzednią. Tak jak i rok temu traktuję tę akcję jako sygnał, że wciąż musimy pracować nad lepszym komunikowaniem się z łodzianami.

  Hanna Zdanowska

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo