Referendum strajkowe w szpitalu Kopernika w Łodzi. Będzie...

  Referendum strajkowe w szpitalu Kopernika w Łodzi. Będzie strajk? Ponad 2 tysiące pracowników głosuje za lub przeciw [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Referendum strajkowe w szpitalu Kopernika w Łodzi
  1/41
  przejdź do galerii

  Referendum strajkowe w szpitalu Kopernika w Łodzi ©Agnieszka Jędrzejczak

  Referendum strajkowe rozpoczęło się 13 czerwca w wojewódzkim szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Ponad 2 tysiące pracowników szpitala do piątku będzie wrzucać swoje głosy do urny. Po weekendzie rozstrzygnie się, czy w "Koperniku" dojdzie do strajku.
  Pierwsze głosy do urny referendalnej wpadły już po godzinie 7 rano w środę. Komisja działająca przy referendum strajkowym chodziła po oddziałach szpitala Kopernika, by każdy z pracowników mógł zagłosować.

  Mimo że informacja o referendum strajkowym była już wcześniej podawana do wiadomości wszystkich pracowników w każdym oddziale, wielu z nich z zaskoczeniem dopytywało członków komisji, co to za referendum i czy muszą głosować. Byli też tacy, którzy głosowania odmówili.

  Urna referendalna wystawiona jest do piątku (15 czerwca) w wyznaczonych miejscach oraz godzinach. Głosować można w godzinach 7.00-8.00, 13.30-14.30, 18.30-19.30:
  • Główny budynek szpitala Kopernika przy Pabianickiej: przy wejściu głównym na poziomie "0"
  • Ośrodek Onkologiczny przy Paderewskiego: hol główny przy oddziale radioterapii, parter
  • Ośrodek Pediatryczny im. Korczaka: mała sala konferencyjna, parter
  • Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej przy ul. Popioły: wejście główne przy sekretariacie, parter


  Pracownicy po podpisaniu się na liście, dostają kartę do zagłosowania z pytaniem: „Czy jesteś za przeprowadzeniem strajku w celu poparcia postulatów będących przedmiotem sporu zbiorowego (...)?”. Mogą zaznaczyć krzyżykiem "tak" lub "nie".

  Zobacz galerię

  Przypomnijmy, że referendum strajkowe jest konsekwencją nieudanych mediacji z dyrekcją szpitala, które zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności. Do porozumienia w sprawie wyższych wynagrodzeń dla pracowników nie doszło.

  Spór zbiorowy od jesieni ubiegłego roku prowadzi pięć związków zawodowych działających w placówce: lekarze, pielęgniarki i położne, technicy farmaceutyczni oraz ZZ Pracowników i KM NSZZ „Solidarność”. W listopadzie przedstawili dyrektorowi tabelkę z propozycją współczynnika pracy, na podstawie którego byłoby wyliczane wynagrodzenie. Pracownicy chcieli też i chcą nadal określenia przejrzystych zasad premiowania i przyznawania dodatków za pracę.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Związki zawodowe "Kopernika" nie dogadały się z dyrekcją. Będzie referendum strajkowe  Zobacz też: Głodówka lekarzy w Łodzi. Protestują w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pracownik

  D.T. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Sa to zwiazki zawodowe medykow. I oni walcza o podwyzke. Obsluge i Dzial Techniczny olali. To sa postulaty o wysokosci poszczegolnych grup zawodowych medycznych , za przeproszeniem obsuge szpitala...rozwiń całość

  Sa to zwiazki zawodowe medykow. I oni walcza o podwyzke. Obsluge i Dzial Techniczny olali. To sa postulaty o wysokosci poszczegolnych grup zawodowych medycznych , za przeproszeniem obsuge szpitala maja w d****. 80% medykow nie ma pojecia po co jest dział techniczny . Wyjasniam. Zeby w szpitalu bylo czysto i bezpiecznie, zeby pacjent nie' odszedl ' jak zabraknie pradu, wody tlenu., wszystkie rzeczy sie zuzywaja szczegolnie w takich molochach non stop i sie naprawia . Robi sie remonty . Widzi sie nas tylko jak sie cos popsuje lub zabraknie czegos. Olaliscie zwiazki nas , to sami sobie walczcie.
  Ale powinniscie sie wstydzic bo po tych waszych wyliczeniach to my, i tak nie mamy zadnych podwyzek. Moze jak nas zabraknie kiedys to docenicie nasza ciezka prace.
  Pozdrawiam czytelnikow.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NFZ nie płaci za Obsługę i Dział Techniczny..

  - płaci za wykonanie procedur medycznych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Obsługę i Dział Techniczny jest w gestii Dyrektora. Medycy mają pracować i nie powinni się martwić o prąd, wodę czy tlen - to ma być. Warunki pracy zabezpiecza Pracodawca :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Za co te podwyżki

  Wiedza zerowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Przychodzi pacjent do lekarza. Doktorze proszę mi przepisać te leki co brałem bo mi się skończyły. Ja nie mogę ich przepisać bo się na tym nie znam. Najpierw nieuki niech nauczą się leczyć zdobędą...rozwiń całość

  Przychodzi pacjent do lekarza. Doktorze proszę mi przepisać te leki co brałem bo mi się skończyły. Ja nie mogę ich przepisać bo się na tym nie znam. Najpierw nieuki niech nauczą się leczyć zdobędą wiedzę na temat nowych metod leczenia a dopiero potem niech drą ryje po podwyżki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ukrajina

  cinek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  zatrodnic ukrajne podobno tyle tyle juz ich przyjechalo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NIECH SIĘ PRZEBRANŻOWIĄ ! NA ROLNIKÓW ! TYLE, ŻE ROLNICY SPEKULANCI ZAJUMALI

  CAŁĄ ZIEMIĘ I BIORĄ MILIARDY DOPŁAT NA KTÓRE HARUJE ROBOL. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ALE JAK "SZPITALNICY" ZNAJDĄ GDZIEŚ KAWAŁEK ROLI TO ZAMIAST LECZYĆ ZA PARĘ ZŁOTY BĘDĄ JAK RASOWI KUŁACY TRUĆ RESZTĘ SUWERENA TOKSYCZNĄ ŻYWNOŚCIĄ ZA GRUBĄ KASĘ ... SUWERENA !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A fe...

  pacjent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Negocjacje w sprawie podwyżki płac są w porządku, ale strajki medyków są brzydkie, gdyż dokuczają i tak już dostatecznie wymęczonych przez służbę zdrowia pacjentów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  500+

  łódzki menel! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Zawsze mam wielki Szacun dla Ludzi którzy przezwyciężają swoje słabości i są w stanie osiągnąć w życiu wszystko to co sobie zaplanują.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!

  I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!dobrze nasrac!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  I jeszcze nasrać! Koniecznie nasrać!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale o co Ci chodzi?

  Miętki stolczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Masz zaparcie to się lecz......

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »