Regionalny Puchar Polski. Sokół może być jak Legia Warszawa...

Regionalny Puchar Polski. Sokół może być jak Legia Warszawa [ZDJĘCIA]

Regionalny Puchar Polski. Sokół może być jak Legia Warszawa
    1/55

Przejdź do

©Fot. Krzysztof Szymczak/Adrian Somorowski

Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski i jest na najlepszej drodze aby wywalczyć mistrzostwo naszego kraju. W ślady "Wojskowych" może pójść Sokół-Konsport Aleksandrów, który ma szansę na mistrzostwo grupy pierwszej III ligi oraz triumf w Regionalnym Pucharze Polski na szczeblu województwa łódzkiego.
    W ligowej tabeli aleksandrowianie są, na razie, na miejscu trzecim. Mają 52 punkty, czyli o dwa mniej od liderującego Widzewa Łódź oraz wicelidera Lechii Tomaszów Mazowiecki.Drużyna trenera Piotra Kupki ma jednak do rozegrania zaległy mecz z Wartą Sieradz, która broni się przed spadkiem do IV ligi. Ma więc znakomitą sytuację wyjściową do walki o mistrzostwo. Naszym zdaniem najlepszą z grona trzech ekip.

Od wygranie Regionalnego Pucharu Polski aleksandrowian dzielą dwa zwycięskie mecze. W najbliższą środę (9 maja) zmierzą się, w półfinale, z czwartoligowcami z KS Paradyż. Jeśli awansują do finału będą grać z lepszym z pary Warta Sieradz - Lechia Tomaszów Mazowiecki. ten mecz miał być pierwotnie rozegrany 9 maja, ale został przełożony na inny termin, którego jeszcze nie znamy.

- Oczywiście, że chcemy zdobyć Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego - mówi Dariusz Ścibiorek, kierownik Sokoła-Konsport. - Zaszliśmy już tak daleko, że grzechem byłoby nie walczyć o zwycięstwo, tym bardziej, że jesteśmy faworytem półfinału.

Puchar to okazja dla piłkarzy aby szerzej zaistnieć. Ważne jest i to, że za wygranie rywalizacji na szczeblu okręgu piłkarze otrzymują 30 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Trener jeszcze nie podjął decyzji, czy w Paradyżu wystawi najsilniejszy skład, czy też da szansę pokazania się tym piłkarzom, którzy rzadziej graja w lidze. Zobaczymy po ligowym meczu z Olimpią Zambrów.

Finał Regionalnego Pucharu Polski województwa łódzkiego zaplanowano na 23 czerwca w Piotrkowie Trybunalskim.

Sokół czeka na pucharowy triumf od 30 czerwca 2012 roku. Tego dnia wygrał mecz finałowy, na boisku w Rudzie-Bugaj, z PGE GKS II Bełchatów 2:1 (1:1) po golach Michała Wrzesińskiego i Sebastiana Ceglarza. W przedwstępnej rundzie centralnej pokonał Znicza Pruszków 1:0 (1:0). Gola strzelił Kacper Daros. W rundzie wstępnej miał wolny los, a w pierwszej przegrał z Zawiszą Bydgoszcz 0:5 (0:4).