Rekonstruowany wojskowy łazik z Łowicza w przyszłym roku...

  Rekonstruowany wojskowy łazik z Łowicza w przyszłym roku wyjedzie z garażu [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rekonstruowany wojskowy łazik z Łowicza w przyszłym roku wyjedzie z garażu [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 PP w Łowiczu proszą o finansowe wsparcie rekonstruowanego przedwojennego fiata 508. Miłośnicy historii chcieliby, aby wojskowy łazik wyjechał z garażu w przyszłym roku w 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.
  Miłośnicy historii z Łowicza zabytkowe auto z 1935 roku zakupili kilka lat temu we Francji. Model 508 produkowany był w Polsce na mocy umowy licencyjnej. Była to unowocześniona konstrukcja pojazdu oznaczonego 509, wytwarzanego już w drugiej połowie lat 20. XX wieku we Włoszech.

  - W tym roku pragniemy odbudować fotele i tylną kanapę - informuje Piotr Marciniak, prezes łowickiej grupy rekonstrukcji historycznej. - Do dziś udało się odtworzyć praktycznie całe nadwozie oraz wyremontować zawieszenie i serce łazika, którym jest silnik. Auto odbudowujemy od 2013 roku, a koszty rekonstrukcji mocno przewyższają nasze możliwości finansowe. W tym roku postaramy się zaprezentować całego fiata, choć być może bez składanego dachu, ale na kołach z zamontowanym nadwoziem.

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia z rekonstrukcji pojazdu, jakim przed wojną poruszał się Marian Krudowski, dowódca 10 pp w Łowiczu. Na jednym z nich znajduje się wyścigowa wersja fiata 508.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo