Rekordowy 10. DOZ Maraton Łódź. Pomoc dla seniorów i dla Ukrainy

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Jacek Chmiel prezentuje statuetkę dla najlepszych zawodników DOZ Maratonu Łódź
Jacek Chmiel prezentuje statuetkę dla najlepszych zawodników DOZ Maratonu Łódź
Udostępnij:
Pod Patronatem ,,DŁ’’ i ,,EI’’. Jubileuszowy, dziesiąty DOZ Maraton Łódź 2022 będzie rekordowy pod względem liczby uczestników. Start Atlas Arena w niedzielę o godz. 9.

- Przed nami wyjątkowy pełen sportowych emocji weekend - mówiła wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska. - Będzie się dużo działo. Jednym z głównym wydarzeń będzie dziesiąta, jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź. To wyjątkowe wydarzenie dla miłośników lekkoatletyki, ale szczególnie dla tych, którzy kochają biegać. Cieszę się, że przyjadą do Łodzi goście z całego kraju. Obok startu w niedzielnym maratonie będą mieli czas i możliwość poznania naszego miasta bliżej. Miasto Łódź od lat wspiera to wydarzenie sportowe. W tym roku przeznaczyliśmy kwotę 450 tys. zł. Bardzo się cieszymy, że DOZ Maraton staje się marką coraz bardziej rozpoznawalną. Przyciąga coraz większą liczbę biegaczy. Nie możemy zapominać o wszystkich innych biegach, które przy okazji DOZ Maratonu odbędą się już w sobotę.

Wiceprezydent Łodzi zaprosiła wszystkich łodzian do kibicowania, a uczestnikom życzyła spełnienia marzeń.

- Umacniamy sportową markę Łódź - powiedział Marek Kondraciuk, dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Łodzi. - Każde duże miasto ma swoją wizytówkę, jeśli chodzi o biegi masowe i my chcemy również, żeby nasz maraton się umacniał. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie my zaliczać się do tych miast, które mają czołowe biegi maratońskie w Polsce.

Maciej Słomiński, dyrektor marketingu DOZ SA, ogłosił, że na listach startowych jest ponad 8 tys. osób.

- To jest rekord frekwencji, łącznie spodziewamy się około 8,5 tysiąca biegaczy na wszystkich dystansach - powiedział Maciej Słomiński. - Zgodnie z naszą misją dbania o zdrowie chcemy popularyzować aktywność fizyczną w szczególności bieganie. Ważne są wyniki sportowe, rekordy, ale istotny dla nas jest rekord frekwencyjny.

Maciej Słomiński zwrócił też uwagę na aspekt charytatywny DOZ Maratonu Łódź 2022: - Aspekt charytatywny przejawia się w akcji Biegam-Pomagam, w ramach której każdy z biegaczy dobrowolnie może dodatkowo wesprzeć jeden z celów charytatywnych. W tym roku te cele to: pomoc dla seniorów i temat bardzo aktualny - pomoc dla Ukrainy.

Patronat nad charytatywnością biegu sprawuje DOZ Fundacja Dbam o Zdrowie. Zebrano już ponad 20 tys. zł.

Jacek Chmiel, dyrektor maratonu, zaprezentował statuetkę sporych rozmiarów, którą otrzymają najlepsi biegacze.

- Na pewno będą utrudnienia dla mieszkańców, za co przepraszamy - dodał Jacek Chmiel. - Z powodu maratonów zamykane są Nowy Jork, Tokio, Boston, Londyn. Dla wielu jest marzeniem ukończenie maratonu, za co też dostaną statuetki. Nasza strona lodzmaraton.pl zawiera wiele informacji, także o utrudnieniach w ruchu. Zrobiliśmy wszystko, by utrudnienia były jak najmniejsze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Tata w klatce stawia córkę na nogi. To niesamowita historia.

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki