Rekrutacja 2013: Koniec zapisów na UŁ i PŁ, trwa nabór na...

  Rekrutacja 2013: Koniec zapisów na UŁ i PŁ, trwa nabór na Uniwersytecie Medycznym

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Rekrutacja 2013: Koniec zapisów na UŁ i PŁ, trwa nabór na Uniwersytecie Medycznym

  ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłosił w czwartek liczbę chętnych na kierunki, które zakończyły już zapisy na rok akademicki 2013/2014. Wśród nich są najbardziej prestiżowe na uczelni - te, które kształcą lekarzy i dentystów.
  Rekrutacja 2013: Koniec zapisów na UŁ i PŁ, trwa nabór na Uniwersytecie Medycznym

  ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  - Odnotowaliśmy znaczący wzrost liczby kandydatów. Obecnie zarejestrowało się ponad 16 tysięcy osób. Mniej więcej tylu chętnych mieliśmy w ubiegłym roku na końcu rekrutacji - mówi Joanna Orłowska, p.o. dyrektor biura rektora Uniwersytetu Medycznego. - W rankingach popularności niezmiennie dominuje stomatologia, a także kierunki lekarskie, farmacja i analityka medyczna. Oferta edukacyjna uczelni jest wystarczająco zróżnicowana i dopasowana do wymagań rynku pracy, dlatego w tym roku nie zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych kierunków studiów.


  Zła wiadomość dla maturzystów to porównanie z poprzednią rekrutacją. Kandydat na Wydział Lekarski miał przed rokiem siedmiu konkurentów do indeksu, obecnie, przy takim samym limicie przyjęć na studia stacjonarne - aż 13. Liczba kandydatów do jednego indeksu na kierunek lekarsko-dentystyczny skoczyła z dziewięciu aż do 22.

  W piątek o godz. 15 upływa termin zapisów w głównym etapie rekrutacji na Politechnikę Łódzką. Według danych z początku tygodnia, elektronicznie zarejestrowało się ponad 7.500 kandydatów. Na studia stacjonarne uczelnia planuje przyjąć ponad 4.700 osób.

  - Na razie największym zainteresowaniem cieszą się: informatyka, budownictwo, matematyka, architektura i urbanistyka oraz logistyka - mówi Ewa Chojnacka, rzecznik Politechniki Łódzkiej.

  Uniwersytet Łódzki w czwartek ogłosił listy zakwalifikowanych na studia, a w piątek oficjalnie podsumuje rekrutację. Wiadomo, że najtrudniej dostać się na dziennikarstwo, a najwięcej chętnych jest na prawo i psychologię.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo