MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja na studia Uniwersytetu Łódzkiego. Są miejsca na jeszcze 20 darmowych kierunkach pierwszego stopnia w Łodzi

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oferuje jeszcze miejsca na sześciu z bezpłatnych kierunków
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oferuje jeszcze miejsca na sześciu z bezpłatnych kierunków Krzysztof Szymczak
Uniwersytet Łódzki poszerzył ofertę bezpłatnych studiów pierwszego stopnia, dostępnych w drugim etapie swojej rekrutacji. Wciąż można zapisać się m.in. na szereg kierunków ekonomicznych albo filologię polską.

Uniwersytet Łódzki zamknął już główny etap naboru na bezpłatne studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie (zatem dostępne dla posiadaczy matury), ale już przed weekendem uczelnia ogłosiła pierwsze kierunki w „dogrywce” tej rekrutacji. To 3 rodzaje studiów licencjackich prowadzonych przez Wydział Nauk Geograficznych (geografia, geografia i geomonitoring), na które można się zapisywać do 16 września. Tak określony termin oznacza, że dokumenty zdążą złożyć maturzyści, którzy zdobędą świadectwo dojrzałości podczas sierpniowych poprawek - data ich rozdania to 11 września.

Po weekendzie UŁ zaktualizował swoją ofertę w „dogrywce”. Doszły kolejne darmowe studia licencjackie. Razem jest ich 20 (i kolejne 3 z Filii UŁ w Tomaszowie).

Najwięcej propozycji (po 6) oferują teraz 2 wydziały: Ekonomiczno-Socjologiczny oraz Filologiczny.

Popularny „Eksoc” rekrutuje na ekonomię (ale w języku angielskim), finanse międzynarodowe, gospodarkę przestrzenną, informatykę i ekonometrię, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz pracę socjalną (nabór do 16 września).

Zaś Wydział Filologiczny oferuje w „dogrywce” informację w środowisku cyfrowym, niemcoznawstwo oraz filologie: polską, słowiańską, germańską i klasyczną ze studiami śródziemnomorskimi. Tu nabór trwa do 12 września, zatem poprawkowicze - w przypadku sukcesu na powtórzonym egzaminie - też zdążą się zapisać.

Na termin rozdania świadectw dojrzałości nie czeka Wydział Chemii, który planuje, według aktualnego komunikatu, zamknięcie rekrutacji na chemię i analitykę chemiczną na 31 sierpnia.

Jeszcze inaczej określił termin zakończenia „dogrywki” na trzy swoje kierunki Wydział Studiów Politologicznych i Międzynarodowych. Nabór na politologię, międzynarodowe studia kulturowe i studia w języku angielskim trwa do wypełnienia limitu przyjęć.

Dotąd UŁ przyjął na nowy rok akademicki na stacjonarne studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie ponad 5400 osób.

- W porównaniu do poprzedniego roku zmniejszyliśmy nabór na tym etapie o 14 procent - wylicza Paweł Śpiechowicz, rzecznik uczelni. - W ubiegłym roku studia na Uniwersytecie Łódzkim podjęło przeszło 6300 osób. Obecnie, w związku z nowym algorytmem finansowym, wprowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na niektórych wydziałach liczba miejsc na studia została zmniejszona. Przypomnijmy, że teraz, zgodnie z nowym algorytmem, na jednego wykładowcę powinno przypadać trzynaścioro studentów.

Drugi etap naboru prowadzi też Politechnika Łódzka. Oferuje 657 miejsc na studiach stacjonarnych. Zapisy trwają do 12 września. Zostały miejsca m.in. na bezpłatnej inżynierii środowiska, na biomateriałach inspirowanych naturą (w jęz. angielskim) czy na biotechnologii.

Zobacz też:Szukasz pracownika? Zamknij go w escape roomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki