Rekrutacja na studia. Wolne miejsca na uniwersytetach i...

  Rekrutacja na studia. Wolne miejsca na uniwersytetach i Politechnice

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Miejsca są jeszcze m.in. na Wydziale Zarządzania UŁ

  Miejsca są jeszcze m.in. na Wydziale Zarządzania UŁ ©Krzysztof Szymczak

  Trwa drugi etap rekrutacji na studia. Wolne miejsca na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia znajdziemy zarówno na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, jak i na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
  Miejsca są jeszcze m.in. na Wydziale Zarządzania UŁ

  Miejsca są jeszcze m.in. na Wydziale Zarządzania UŁ ©Krzysztof Szymczak

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi nabór na studia dzienne na kierunku zdrowie publiczne (do 17 września) oraz położnictwo (tu ma jeszcze tylko kilka wolnych miejsc).

  Politechnika Łódzka ma wolne miejsca na studiach dziennych pierwszego stopnia na inżynierii materiałowej - zarówno na wydziale mechanicznym (18 miejsc), jak i chemicznym (20 miejsc). Wolne miejsca są też na: chemii (40 miejsc), na-notechnologii (13), ochronie środowiska (30), technologii chemicznej (40), włókiennictwie (40), fizyce technicznej (25), europeistyce (9), inżynierii procesowej (16), papiernictwie i poligrafii (30) oraz towaroznawstwie (85).

  Miejsca znajdziemy też w Centrum Kształcenia Międzynarodowego na fizyce technicznej (10) oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji (10). Nabór trwa do 16 września, do godz. 15.

  Trwają też nabory na studia stacjonarne pierwszego stopnia na Uniwersytecie Łódzkim. Kierunki, na które prowadzona jest rekrutacja, dysponują w sumie limitem ponad 2.400 miejsc.

  Wydział filologiczny dysponuje wolnymi miejscami na filologii polskiej, klasycznej, rosyjskiej, romańskiej, słowiańskiej, studiach śródziemnomorskich, kulturoznawstwie w specjalności: literaturoznawstwo międzykulturowe, teatrologia i twórcze pisanie oraz informacji naukowej i bibliotekoznawstwie (rekrutacja potrwa do 12 września).

  Wydział studiów międzynarodowych i politologicznych do 11 września prowadzi rekrutację na: międzynarodowe studia kulturowe, politologię, stosunki międzynarodowe i stosunki międzynarodowe ze specjalnością international marketing.

  Wydział ekonomiczno-socjologiczny rekrutuje na: analitykę społeczną, europeistykę, gospodarkę przestrzenną, informatykę i ekonometrię, informatykę, logistykę ze specjalnością innowacyjne technologie materiałowe, socjologię, pracę socjalną, międzynarodowe stosunki gospodarcze (również w specjalnościach: finanse międzynarodowe i biznes międzynarodowy), jak również na ekonomię w specjalnościach: ekobiznes, ekonomia sektora publicznego, rynek kapitałowy oraz ekonomię i ekonomię w języku angielskim (wszystkie rekrutacje do 11 września).

  Wydział prawa i administracji ma miejsca na polityce społecznej, a wydział zarządzania na: technologiach informatycznych w logistyce, zarządzaniu i zarządzaniu publicznym.

  Nabór prowadzą też wydziały: fizyki i informatyki stosowanej, biologii i ochrony środowiska, chemii, filozoficzno-historyczny, nauk geograficznych, matematyki i informatyki, nauk o wychowaniu oraz filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

  CZYTAJ TEŻ: Rekrutacja na studia. Zobacz najbardziej oblegane kierunki [LISTA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uczelnie

  XXX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Te kierunki to droga donikąd

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  liceum

  kuna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Pani Redaktor lepiej niech się uda na drugi nabór do szkoły ogólnokształcącej skoro popełnia takie błędy ortograficznie. "na-notechnologii"?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Złe kierunki

  Absolwent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Po tych kierunkach nie ma pracy, nie uczą tam niczego praktycznego, kształcą tylko przyszłych bezrobotnych. Po kilku latach nauki uzyskuje się papierek , który jest do niczego nie potrzebny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kompromitacja

  Absolwentka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 11

  Może to czas żeby uczelnie zastanowiły się nad sensem dalszego prowadzenia tych kierunków? Skoro do tej pory maturzyści nie złożyli papierów to znaczy, że nie chcą tam studiować, a ci z...rozwiń całość

  Może to czas żeby uczelnie zastanowiły się nad sensem dalszego prowadzenia tych kierunków? Skoro do tej pory maturzyści nie złożyli papierów to znaczy, że nie chcą tam studiować, a ci z "dodatkowego naboru" to będzie banda półmózgów z wynikami maturalnymi na poziomie 30-40%, którzy intelektualnie nie nadają się nawet do pracy w sklepie spożywczym...

  Dlaczego na uMedzie nie mają problemu z zapełnieniem miejsc? Ano dlatego, że poza dziwacznym Zdrowiem Publicznym UM proponuje kierunki dające bardzo konkretne wykształcenie, z którym 90% absolwentów jest w stanie znaleźć pracę w zawodzie. Może UŁ i PŁ powinno wziąć przykład i zamiast tryliona -ologii i innych tworów stworzyć 30 kierunków ale dających jakieś wymierne umiejętności.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo