Remont Grota-Roweckiego w Łodzi na półmetku. Powstaną dwa ronda i parkingi. Będzie więcej zieleni [ZDJĘCIA]

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Remont Grota-Roweckiego w Łodzi
Remont Grota-Roweckiego w Łodzi Łukasz Kasprzak
Udostępnij:
Wiosną zakończą się prace na ul. Grota-Roweckiego pomiędzy ul. Przybyszewskiego i Tatrzańską w Łodzi. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł.

Na ul. Grota-Roweckiego powstaje nowa nawierzchnia drogi, budowane są chodniki, zwiększy się liczba miejsc parkingowych, posadzone zostaną drzewa i krzewy, a dwa skrzyżowania z ul. Strzemińskiego i Tyrmanda (do końca 2017 r. była to ul. Wandurskiego) będą przebudowane na ronda.

Prace, które rozpoczęły się w październiku 2017 roku, mają zakończyć się wiosną.

Przebudowywana ul. Grota-Roweckiego ma nieco ponad 800 metrów. To niewielka ulica biegnąca przez osiedle, ale nie ma charakteru osiedlowego. Korzystają z niej kierowcy, aby ominąć zakorkowaną ul. Tatrzańską. Tę drogę wybierają rodzice dowożący dzieci do szkół i przedszkoli lub osoby jadące do centrum handlowego przy ul. Tatrzańskiej. Ruch był tam duży, bo na osiedlu mieszka kilka tysięcy osób, a ul. Grota-Roweckiego jest dla nich jedyną drogą wylotową. Przed remontem ulica była pełna dziur i łat.

O poprawę tego stanu starała się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zarzew”. Dlatego inwestycja jest prowadzona przy współpracy ze spółdzielnią, która w porozumieniu z Zarządem Inwestycji Miejskich przygotowała projekt przebudowy tej drogi.

20 stycznia rozpocznie się przebudowa ul. Dąbrowskiego. Potrwa do jesieni 2019 r.

Nowym rozwiązaniem będą ronda przy ul. Strzemińskiego i Tyrmanda. Pracownicy Zarządu Inwestycji Miejskich przekonują, że ułatwi to wyjazd z dróg podporządkowanych, a także uspokoi ruch na ul. Grota-Roweckiego. Mają tam być również zastosowane udogodnienia dla osób niedowidzących, a całość będzie uzupełniona małą architekturą, czyli ławkami i koszami na śmieci. ZIM zapewnia, że uporządkuje zieleń przy ulicy. Pojawią się nowe nasadzenia, a drzewa rosnące przy drodze przed przebudową zostaną nietknięte. Obecnie zbudowana jest już połowa jezdni, którą mogą jeździć samochody. Trwają prace na drugiej części jezdni.

Przypomnijmy, że w pobliżu od 20 stycznia zacznie się przebudowa ul. Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Śmigłego-Rydza. Tam również ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Powstanie nowe, wydzielone torowisko tramwajowe. Przystanki mają być wspólne dla autobusów i tramwajów i będą wyniesione, co ma ułatwić wsiadanie do pojazdów komunikacji miejskiej. Dodatkowo powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Kilińskiego. Całość prac ma kosztować 50 mln zł, a inwestycja powinna zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Irytacja
To nawet nie jest połowa prac. Panowie którzy przesiadują na ławeczkach w czasie pracy albo na palecie kostki, którą powinni układać na pewno nie pomagają tylko opóźniają te prace. Jak tak dalej to będzie szło to może na koniec br ulica będzie skończona na 100%.
R
Rozgoryczony
Nowe miejsca parkingowe powstały dla mieszkańców Grota, a przed wieżowce Morcinka 2 który stoi też przy Grota zabrano 8 miejsc parkingowych! Już przed remontem nie było gdzie postawić auta a po będzie dramat. Parkują tu pracownicy dwóch administracji, klienci pobliskich firm, restauracji itp. A mieszkańcy? Ktoś nie pomyślał, jak zwykle wziął kasę i jest szczęśliwy. I do tego miejsca parkingowe zrobiono prostopadłe do ulicy, wąskiej ulicy. Projektował to ktoś bez wyobraźni. Cisną się mocniejsze słowa. Jak zwykle nikt nie liczy się z mieszkańcami.
M
Mariusz
To chyba jakiś żart, tam nawet półmetku nie ma asfalt który został wylany jest cały popękany, i na wiosnę nadawał się będzie tylko do zerwania tak samo krawężniki są pochylone w wielu miejscach. Nie wiem co za geniusz wymyślił taki remont na zimę, która jak wiadomo od kilku lat systematycznie się przesuwa.
p
pedalot
szrotem? Cholerne burasy samochodowe.
n
niobe
ciekawe jakiz to Salomon dokona tego cudu i na tej samej przestrzeni zrobi 2 ronda, parkingi i jeszcze więcej zieleni upchnie?? czy jednak zrobią pro forma ze 2 mini parkingi na 5 aut żeby paszcze zamknąć ludziom a stare miejsca postojowe które wzdłuż dróg osiedlowych były zamienia w sralnik dla psów i obsadza drzewami, które a jakże w czasie wichury bd niszczyć samochody i stwarzać zagrożenie dla pieszych...
Z
Zarzewiak
Projekt przebudowy ulicy Grota należącej do Miasta wykonany za pieniądze mieszkańców całego osiedla Zarzew. Wyczyn Pana Prezesa B. Huberta.
Łodzianin
2018 czy 2019? Bo pierwotny termin zakończenia robót podany na tablicach informacyjnych to 31 grudnia 2017roku! Ale remont potrwa conajmniej do 21 marca! Bo jak ma się zakończyć wiosną a nie zimą, to wcześniej nie da rady. Oczywiście nie ulega żadnej wątpliwości, że ponad dwukrotne przedłużenie czasu remontu tej ulicy jest uzasadnione. Zima w listopadzie i grudniu 2017 roku dała się drogowcom mocno we znaki. W grudniu nawet przez kilka dni był mróz, a przed Sylwestrem spadło pół metra śniegu. Co prawda w Zakopanem, ale jednak!
l
lodzermensch
Na początku lipca 2017 pani Prezydent zapewniała, iż remont zakończy się do końca roku...
No tak... nie dodała którego roku...

Rozumiem, że wykonawcy są już naliczane kary?
d
dd
W normalnym kraju by to zrobili w miesiąc
b
brrrum
a trawniki są poniszczone straszliwie. Oby koniec był szczęśliwy.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie