1 z 6
Remont podwórka przy Piotrkowskiej 102. Co zmieni się w podwórku pubu Łódź Kaliska, klubu Lordis, Foto Cafe 102 i 6. Dzielnicy
2 z 6
Fachowcy odnowią zarówno elewacje trzech wspomnianych...

Fachowcy odnowią zarówno elewacje trzech wspomnianych budynków, jak i samo podwórko, na którym pojawi się nowa nawierzchnia z płyt kamiennych i granitowych oraz płyt pochodzących z dawnych fabryk. Na ścianach zostaną odtworzone parapety i gzymsy. Ponadto pojawi się nowa iluminacja na elewacjach przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru. Prace zaczną się w grudniu tego roku, potrwają rok i pochłoną ponad 2,4 mln zł.

Piotrkowska 102 to kultowe miejsce na mapie Łodzi. To właśnie tu mieści się siedziba grupy artystycznej, która jako jedna z nielicznych ma w nazwie właśnie miasto Łódź - Łódź Kaliska. Jest to ważne miejsce, które odwiedzają chętnie nie tylko łodzianie, ale i turyści. W przyszłym roku to miejsce zmieni się nie do poznania – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>>

3 z 6
W miejscu tym od 1996 roku działa popularny klub Łódź...

W miejscu tym od 1996 roku działa popularny klub Łódź Kaliska. Jest tam też siedziba awangardowej grupy Łódź Kaliska, którą tworzą Marek Janiak, Andrzej Kwietniewski, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik i Andrzej Wielogórski. Ponadto są tam: klub Lordis, kawiarnia Foto Cafe 102, klub 6 Dzielnica, siedziba Fundacji Ulicy Piotrkowskiej i Wydział Kultury UM w Łodzi.

W posadzkę podwórza zostaną wmontowane historyczne płyty żeliwne pochodzące z wyburzonych łódzkich fabryk. Podwórko zachowa obecny układ z uwzględnieniem sezonowych ogródków gastronomicznych – wyjaśnia projektant Maciej Taczalski.

>>>>


4 z 6
Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 102 została wybudowana w...

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 102 została wybudowana w 1885 roku dla niejakiego Starkego. Potem należała do znanego fabrykanta Juliusza Heinzla, jednego z największych potentatów wełnianych w Łodzi, który po sąsiedzku miał swój pałac i fabrykę.

Jak nas poinformowała Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich, po renowacji kamienica nadal będzie pełniła funkcje usługowo-biurowe.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Do Łodzi przyjechali najlepsi deskorolkowcy z całej Polski

Do Łodzi przyjechali najlepsi deskorolkowcy z całej Polski

Horoskop dzienny na  poniedziałek 15 lipca. Komu dziś dopisze szczęście?

Horoskop dzienny na poniedziałek 15 lipca. Komu dziś dopisze szczęście?

UWAGA! Strzały w centrum Łęczycy. Nie żyje 45-letni mężczyzna. Co się wydarzyło?

NA ŻYWO
UWAGA! Strzały w centrum Łęczycy. Nie żyje 45-letni mężczyzna. Co się wydarzyło?

Zobacz również

W syberyjskim domu zalęknionych serc i dusz ZDJĘCIA

W syberyjskim domu zalęknionych serc i dusz ZDJĘCIA

Strzelanina w Łęczycy! W budynku znaleziono ciało 45-latka

NOWE FAKTY
Strzelanina w Łęczycy! W budynku znaleziono ciało 45-latka