Remont ul. Astrów wciąż nie został wznowiony [ZDJĘCIA]

  Remont ul. Astrów wciąż nie został wznowiony [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Remont ul. Astrów w Łodzi rozpoczął się w październiku 2012 roku
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i do tej pory nie zakończyły. Co gorsza, nie wiadomo, do kiedy będą trwać. Remont ul. Astrów to koszmar dla mieszkańców tej ulicy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu cieszyli się, że w końcu ich droga zostanie wyasfaltowana.
  Roboty na ul. Astrów rozpoczęły się w połowie października. Wówczas ich zakończenie zapowiadano na grudzień 2012 r. Jednak drogę rozkopano i ... prace wstrzymano. - Chcielibyśmy się dowiedzieć, kiedy wreszcie remont naszej ulicy dobiegnie końca - podkreśla pan Michał z ul. Astrów.

  - Od ponad sześciu miesięcy jest ona rozgrzebana i nic się tu nie dzieje. Dlatego bardzo prosiłbym o oficjalną odpowiedź władz miasta, kiedy drogowcy dokończą remont - dodaje pan Tomasz, mieszkaniec ul. Astrów.

  Prace wstrzymano po ogłoszeniu upadłości ich wykonawcy, czyli Zakładu Drogownictwa i Inżynierii, który jest miejską spółką. Jak Zarząd Dróg i Transportu zamierza ten problem rozwiązać? - Na razie czekamy na odpowiedź syndyka ZDiI - czy decyduje się kontynuować zadanie siłami ZDiI, czy wystąpi o rozwiązanie umowy - wyjaśnia Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej ZDiT.

  A co na to magistrat, pod który podlega ZDiI? - Syndyk jest jednostką niezależną od Urzędu Miasta Łodzi - mówi Grzegorz Gawlik z biura prasowego magistratu. Mieszkańcom ul. Astrów pozostaje więc nadal czekać.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego brak zdjęcia p.Zdanowskiej na środku ulicy?!

  astry (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  Przecież aż prosi sie, żeby ją tu zaprosić i niech wchłania atmosferę Astrów!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo