Remont ul. Przybyszewskiego. Nowa organizacja ruchu i zmiana...

  Remont ul. Przybyszewskiego. Nowa organizacja ruchu i zmiana tras MPK [MAPA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Autobusy Z3 wrócą na ul. Przybyszewskiego
  1/3
  przejdź do galerii

  Autobusy Z3 wrócą na ul. Przybyszewskiego ©Łukasz Sobieralski/archiwum

  Od soboty zmieni się organizacja ruchu na remontowanej ul. Przybyszewskiego. Zlikwidowany zostanie objazd przy Carrefourze i po ul. Milionowej. Również autobusy MPK wrócą na ul. Przybyszewskiego.
  Zakończenie remontu ul. Przybyszewskiego, który trwa od ubiegłego roku, zaplanowane było na koniec czerwca. Jednak wykonawca robót złożył wniosek o przedłużenie tego terminu do końca lipca. Główny argument to bardzo długa zima. Co na to Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi?

  - Prowadzone są rozmowy w tej sprawie - mówi zdawkowo Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT.

  Kierowcom pozostaje więc przyzwyczajenie się do nowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na ul. Przybyszewskiego w sobotę. Kierowcy jadący z Widzewa do centrum miasta będą mogli przejechać po ul. Przybyszewskiego prosto. Jezdnia przy Carrefourze, która była do tej pory jedynym możliwym objazdem zamkniętego odcinka Przybyszewskiego, stanie się teraz drogą alternatywną.

  O ile północna nitka ul. Przybyszewskiego zostanie otwarta, o tyle południowa ma być od soboty tylko częściowo przejezdna. Nie będzie można na nią wyjechać z ul. Tatrzańskiej i Grota - Roweckiego. Dlatego auta jadące z centrum na Widzew też będą musiały przemieszczać się nitką północną.

  Nitka południowa ma być przejezdna (ruch dwukierunkowy) tylko między ul. Nurta-Kaszyńskiego a Lodową. Dlatego będą mogły z niej korzystać głównie te pojazdy, które wjadą na Przybyszewskiego z Niciarnianej lub wyjadą na remontowaną drogę z ul. Nurta-Kaszyńskiego.

  Żadnych zmian nie będzie w pobliżu ul. Lodowej. Samochody wyjeżdżające z niej na ul. Przybyszewskiego nadal będą mogły skręcać tylko w prawo w stronę ronda Sybiraków. Łatwiej też będzie się podróżować pasażerom MPK, bo autobusy linii nr 96, 55, 55A, Z3, N5 wrócą na ul. Przybyszewskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle

  mieszkaniec miasta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 12

  Jak zwykle burdel, na trasie pracuje rano jedna koparka i dwóch ludzi, o 15,30 nie ma nikogo a samochody stoją w korkach jak stały i wszystkiemu winna zima.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPK

  ciapek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

  a co z autobusami linii 70, 75, 77? Jakieś zmiany nas czekają?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

  zdit.uml.lodz.pl -zapraszam na ta strone tam jest napisane i nie wiem czemu dziennik lodzki o tym tu nie wspomnial

  Milego dnia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

  1. Co bedzie robione na nitce poludniowej?Nowy asfalt?
  2. Tutaj akurat budowlancy sa rozgrzeszeni bo ciagle pracuja wiec ten argument o zimie jest akurat prawdziwy. Nie pamietam by na innej...rozwiń całość

  1. Co bedzie robione na nitce poludniowej?Nowy asfalt?
  2. Tutaj akurat budowlancy sa rozgrzeszeni bo ciagle pracuja wiec ten argument o zimie jest akurat prawdziwy. Nie pamietam by na innej budowie robotnicy pracowali niezaleznie od dnia i pogodyzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  teraz może i tak

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 15

  ale zwróć uwagę, że zanim spadł śnieg były 2-3 tygodnie absolutnego postoju i nic nie robili, a mogli wtedy prowadzić prace przygotowawcze, do tego w zasadzie cały czas nic nie dzieje się z...rozwiń całość

  ale zwróć uwagę, że zanim spadł śnieg były 2-3 tygodnie absolutnego postoju i nic nie robili, a mogli wtedy prowadzić prace przygotowawcze, do tego w zasadzie cały czas nic nie dzieje się z wiaduktem, a to oznacza że jak skończą to co teraz to dopiero wtedy wezmą się za niego czyli kolejne miesiące bajzlu.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo