WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Remont ul. Zielonej w Łodzi już od soboty [ZDJĘCIA]

  Remont ul. Zielonej w Łodzi już od soboty [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prace na skrzyżowaniu Zielonej i Gdańskiej mają się zakończyć do 30 września
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kasprzak

  W sobotę rozpocznie się remont ul. Zielonej w Łodzi. Pierwotnie planowano, że ta ulica będzie remontowana w przyszłym roku. Pod koniec maja zapowiadała to prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
  Na mapie letnich remontów, którą magistrat rozsyłał do Łodzian uwzględniono tylko nieprzejezdność skrzyżowania Zielona - Gdańska, na którym prace mają się zakończyć do 30 września.

  Teraz okazuje się, że Zielona będzie remontowana od ul. Zachodniej do ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich. Wymieniona zostanie tam jezdnia i torowisko. Zwykle te ostatnie prace łączą się z całkowitym wyłączeniem jezdni z ruchu. Jednak tym razem ma być inaczej.

  - Odcinek ten nie będzie wyłączony z ruchu. Będą po nim kursowały autobusy MPK, przewidziano wjazdy docelowe - zapewnia Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT. - Na mapkach przygotowanych przez ZDiT przed letnimi remontami ten fragment Zielonej jest oznaczony jako odcinek z częściowo zachowaną przejezdnością i remontowanymi skrzyżowaniami oraz jednokierunkowością w stronę ul. Zachodniej - dodaje Jacek Sarzało.

  Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona na Zielonej już w sobotę. Zakres robót poszerzono, bo...

  - Tramwaje nie jeżdżą Zieloną ze względu na remont skrzyżowania z Gdańską. Dlatego postanowiliśmy w tym czasie wymienić też torowisko na Zielonej na odcinku od Strzelców Kaniowskich do Zachodniej - wyjaśnia Jacek Sarzało.

  Roboty na Zielonej mają się zakończyć do końca stycznia przyszłego roku. Jednak do końca września remont powinien być w takiej fazie, by od 1 października możliwe było przywrócenie ruchu tramwajowego i samochodowego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo