Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi. Prace trwają pomimo epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]

md
Wyremontowany wiadukt na ul. Dąbrowskiego przejmie ruch i umożliwi dodatkowy objazd podczas wyburzeń i budowania nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, które mają się rozpocząć w 2021 r.
Wyremontowany wiadukt na ul. Dąbrowskiego przejmie ruch i umożliwi dodatkowy objazd podczas wyburzeń i budowania nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, które mają się rozpocząć w 2021 r. fot. ZDiT
Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego: wykonano rozbiórki i wyburzenia, teraz zaczyna się się skuwanie nawierzchni. Wiadukt ma być gotów do otwarcia na koniec 2020 roku.

- W końcówce stycznia rozpoczęliśmy remont jednego z najważniejszych obiektów mostowych w naszym mieście - mówi Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu - Prace idą zgodnie z planem i po wykonaniu rozbiórek i zabezpieczeń, wykonawca przystąpił do skuwania betonowej nawierzchni. Pozwoli to na wykonanie nowych izolacji, wzmocniona zostanie konstrukcja, a następnie powstanie nowa nawierzchnia wiaduktu, z którego po remoncie skorzystamy w pełnym zakresie.

Wiadukt na Dąbrowskiego jest jednym z trzech strategicznych dla ruchu w Łodzi. Ograniczono na nim ruch jesienią 2019 r., a remont zaczął się w styczniu 2020 r.

Jak przekazuje ZDiT, na wiadukcie wykonano do tej pory rozbiórki żelbetonowych gzymsów, betonowych chodników, balustrad, osłon i barier. Usunięto izolację, oraz płyty betonowe na łączeniu z wiaduktem tramwajowym. Wykonano skucia i oczyszczenie betonowych elementów ścian i filarów wiaduktu. Rozebrano również schody i zdemontowano wpusty mostowe. Ponadto rozebrano asfaltową nawierzchnię i wykonano wykopy w nasypie, aby odsłonić konstrukcję wiaduktu. Całość obiektu zabezpieczono i wykonywane są prace przy skuwaniu skruszałej, przestarzałej nawierzchni.

Remont wiaduktu obejmuje wszystkie części obiektu. Prace obejmują m.in. : przyczółki, filary i przęsła wiaduktu; kapy, czyli części wiaduktu na których znajdują się chodniki; odprowadzenie wody z izolacji; hydroizolacja płyty pomostu; powstaną m.in.: osłony przeciwporażeniowe, zabezpieczenie antykorozyjne betonu, umocnienia skarp, dojazdy do mostu, nawierzchnie na kapach, nawierzchnie jezdni i schody.

Wyremontowany wiadukt na ul. Dąbrowskiego przejmie ruch i umożliwi dodatkowy objazd podczas wyburzeń i budowania nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, które mają się rozpocząć w 2021 r. Wiadukty - wedle zapewnień ZDiT - są stale monitorowane, a co kwartał poddawane przeglądom technicznym, można z nich nadal bezpiecznie korzystać przy obecnych ograniczeniach tonażowych i ruchowych. Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego kosztować będzie prawie 8 mln zł.

Wyremontowany wiadukt na ul. Dąbrowskiego przejmie ruch i umożliwi dodatkowy objazd podczas wyburzeń i budowania nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, które mają się rozpocząć w 2021 r.

Remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi. Prace trwają pomimo...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki