Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont wiaduktu na Dąbrowskiego w Łodzi: trwa układanie betonu

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Mimo pandemii trwają intensywne prace związane z remontem kapitalnym wiaduktu na ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Roboty potrwają do końca 2020 roku, po czym zacznie się budowa nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, tak aby ruch samochodów można było przenieść na gotowy wiadukt na ul. Dąbrowskiego.

Podczas tego kompleksowego przedsięwzięcia na ul. Dąbrowskiego zostanie wyremontowane wszystko: od podstaw i filarów wiaduktu po jezdnie, schody i balustrady.

W środę rozpoczęto układanie betonu na północnym wiadukcie. Nowy beton to nie tylko wzmocnienie konstrukcji, ale również odpowiednia podbudowa jezdni, po której po zakończeniu remontu będzie można skorzystać w pełnym zakresie z trzech pasów ruchu, chodników i schodów, które również zostaną wyremontowane, aby zapewnić bezpieczne dojście do przystanków komunikacji miejskiej i kolei.

Do tej pory oczyszczono i zabezpieczono wszelkie elementy wiaduktu, skuto starą, betonową, spękaną nawierzchnię, ułożono konstrukcje stalowe pod betonowanie, oraz podniesiono obiekt i wymieniono łożyska wiaduktu.

- Prace idą zgodnie z założeniami i w lipcu chcemy przystąpić do prac na drugiej połowie wiaduktu – informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Podczas remontu po wiadukcie wprawdzie odbywać się będzie ruch, ale przy ograniczeniach dotyczących tonażu i prędkości.

- W tej chwili prace prowadzone są po północnej stronie wiaduktu zajmując chodnik i dwa pasy ruchu. Remont wiaduktu pozwoli na jego dalsze użytkowanie w pełnym zakresie przez kolejne lata. Wyremontowany obiekt posłuży również jako alternatywa dla przejazdu podczas przebudowy wiaduktów na ul. Przybyszewskiego, które są w gorszym stanie i należy wybudować je od nowa. Prace na ul. Dąbrowskiego potrwają do końca roku, aby w przyszłym roku można było rozpocząć budowę nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego – wyjaśnia Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki