MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont wiaduktu na Przybyszewskiego dopiero w 2015 roku

Agnieszka Magnuszewska
Wiadukt będzie remontowany dopiero po zakończeniu budowy Trasy W-Z
Wiadukt będzie remontowany dopiero po zakończeniu budowy Trasy W-Z Jakub Pokora/archiwum Dziennika Łódzkiego
Wiadukt na ul. Przybyszewskiego w Łodzi będzie remontowany dopiero za dwa lata, a nie jak planowano w przyszłym roku. Drogowcy postanowili odłożyć prace do czasu aż zakończy się modernizacja i przebudowa trasy W-Z, łączącej Retkinię z Olechowem.

O tym, że wiadukt na ul. Przybyszewskiego ma zostać rozebrany, Zarząd Dróg i Transportu poinformował w sierpniu 2011 r. Podkreślano wówczas, że zgodnie z ekspertyzą estakada nie nadaje się już do remontu i trzeba ją zdemontować. Jednak po dwóch latach plany zmieniono.

CZYTAJ: Przejazd pod wiaduktami w Łodzi coraz bardziej ryzykowny

- W związku z budową trasy W-Z remont wiaduktu na ul. Przybyszewskiego planowany jest najwcześniej w 2015 r., czyli po zakończeniu tej inwestycji - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.

Ze względu na planowaną rozbiórkę wiadukt pominięto podczas remontu torowiska na ul. Przybyszewskiego, który ma się zakończyć w środę. Czy estakada wytrzyma kolejne dwa lata bez remontu? - Na bieżąco wykonywane są tam prace konserwacyjne. W lipcu wyremontowaliśmy schody (wszystkie cztery zejścia) i osłony przeciwporażeniowe - wylicza Wojciech Kubik.

CZYTAJ TEŻ: Będzie kontrola wszystkich wiaduktów w Łodzi

Zatem mieszkańcy Widzewa, którzy od dwóch lat muszą się zmagać z utrudnieniami fundowanymi im przez drogowców podczas remontu torów (ul. Puszkina i Przybyszewskiego), mogą odetchnąć z ulgą.

- Z jednej strony to dobrze, że chociaż przez rok nie trzeba będzie omijać drogowych płotków. Jednak gdyby wiadukt wyremontowano podczas wymiany torów lub w 2010 r., gdy robiono jezdnie, to byłoby już po problemie - podkreśla pan Piotr, mieszkaniec Widzewa.

Gdyby ZDiT zdecydował się na remont wiaduktu na ul. Przybyszewskiego i modernizację trasy W-Z jednocześnie, podróż między wschodnią częścią Łodzi a centrum byłaby bardzo utrudniona. Odczuliby to nie tylko kierowcy, ale i pasażerowie MPK. Tym bardziej, że w przyszłym roku ZDiT chciałby też rozpocząć modernizację torów na ul. Dąbrowskiego (na początek mają być wymienione szyny na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i al. Śmigłego-Rydza).

Pierwsze prace budowlane na trasie W-Z rozpoczną się w połowie września. ZDiT nie podaje szczegółów. Wiadomo, że wyłączenie ruchu tramwajowego na al. Mickiewicza i Piłsudskiego planowane jest na początek października.

ZOBACZ: Budowa Trasy W-Z od września. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIZUALIZACJE+FILM]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki