Remont wiaduktu na Przybyszewskiego dopiero w 2015 roku

  Remont wiaduktu na Przybyszewskiego dopiero w 2015 roku

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wiadukt na ul. Przybyszewskiego w Łodzi będzie remontowany dopiero za dwa lata, a nie jak planowano w przyszłym roku. Drogowcy postanowili odłożyć prace do czasu aż zakończy się modernizacja i przebudowa trasy W-Z, łączącej Retkinię z Olechowem.
  Wiadukt będzie remontowany dopiero po zakończeniu budowy Trasy W-Z

  Wiadukt będzie remontowany dopiero po zakończeniu budowy Trasy W-Z ©Jakub Pokora/archiwum Dziennika Łódzkiego

  O tym, że wiadukt na ul. Przybyszewskiego ma zostać rozebrany, Zarząd Dróg i Transportu poinformował w sierpniu 2011 r. Podkreślano wówczas, że zgodnie z ekspertyzą estakada nie nadaje się już do remontu i trzeba ją zdemontować. Jednak po dwóch latach plany zmieniono.

  CZYTAJ: Przejazd pod wiaduktami w Łodzi coraz bardziej ryzykowny

  - W związku z budową trasy W-Z remont wiaduktu na ul. Przybyszewskiego planowany jest najwcześniej w 2015 r., czyli po zakończeniu tej inwestycji - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik ZDiT.


  Ze względu na planowaną rozbiórkę wiadukt pominięto podczas remontu torowiska na ul. Przybyszewskiego, który ma się zakończyć w środę. Czy estakada wytrzyma kolejne dwa lata bez remontu? - Na bieżąco wykonywane są tam prace konserwacyjne. W lipcu wyremontowaliśmy schody (wszystkie cztery zejścia) i osłony przeciwporażeniowe - wylicza Wojciech Kubik.

  CZYTAJ TEŻ: Będzie kontrola wszystkich wiaduktów w Łodzi

  Zatem mieszkańcy Widzewa, którzy od dwóch lat muszą się zmagać z utrudnieniami fundowanymi im przez drogowców podczas remontu torów (ul. Puszkina i Przybyszewskiego), mogą odetchnąć z ulgą.

  - Z jednej strony to dobrze, że chociaż przez rok nie trzeba będzie omijać drogowych płotków. Jednak gdyby wiadukt wyremontowano podczas wymiany torów lub w 2010 r., gdy robiono jezdnie, to byłoby już po problemie - podkreśla pan Piotr, mieszkaniec Widzewa.

  Gdyby ZDiT zdecydował się na remont wiaduktu na ul. Przybyszewskiego i modernizację trasy W-Z jednocześnie, podróż między wschodnią częścią Łodzi a centrum byłaby bardzo utrudniona. Odczuliby to nie tylko kierowcy, ale i pasażerowie MPK. Tym bardziej, że w przyszłym roku ZDiT chciałby też rozpocząć modernizację torów na ul. Dąbrowskiego (na początek mają być wymienione szyny na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i al. Śmigłego-Rydza).

  Pierwsze prace budowlane na trasie W-Z rozpoczną się w połowie września. ZDiT nie podaje szczegółów. Wiadomo, że wyłączenie ruchu tramwajowego na al. Mickiewicza i Piłsudskiego planowane jest na początek października.

  ZOBACZ: Budowa Trasy W-Z od września. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIZUALIZACJE+FILM]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niereformowalny beton z ZDiT

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

  "wyłączenie ruchu tramwajowego na al. Mickiewicza i Piłsudskiego planowane jest na początek października".

  Tak było z Przybyszewskiego, pierwsza łopata wbita jesienią, od razu śnieg i przerwa do...rozwiń całość

  "wyłączenie ruchu tramwajowego na al. Mickiewicza i Piłsudskiego planowane jest na początek października".

  Tak było z Przybyszewskiego, pierwsza łopata wbita jesienią, od razu śnieg i przerwa do marca. Czy wy tam w tym ZDiT nie uczycie się na błędach? Bo nie posądzam was już o resztki mózgu...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "wyłączenie ruchu tramwajowego na al. Mickiewicza i Piłsudskiego planowane jest na początek paździer

  mała (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  zgadzam się z tobą ,już dawno o tym mówię,już nie wiadomo jak się po mieście poruszac

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  planowany teraz na 2015, a w 2015 przełożony na 2024

  hohoho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

  zapewne podobnie będzie z remontem wiaduktu na Śmigłego (tam ciężarówki mają ograniczenie do 20km/h, z uwagi na fatalny stan wiaduktu, ograniczenia którego oczywiście nie przestrzegają, a policja...rozwiń całość

  zapewne podobnie będzie z remontem wiaduktu na Śmigłego (tam ciężarówki mają ograniczenie do 20km/h, z uwagi na fatalny stan wiaduktu, ograniczenia którego oczywiście nie przestrzegają, a policja nie ma ochoty wystawiać mandatów!).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NO TO LECI ...............

  MAŁ. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 14

  CZYLI KABARET PO ŁÓDZKU NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dla hani ważniejszy jest rów!

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

  Władze miasta mają głęboko w du.pie potrzeby mieszkańców. Fundują remont ul. Piotrkowskiej i budowę rowu im. hanki (raz na drabinie raz w rowie). Wiadukt się sypie ale ważniejszy jest rów!
  Czy...rozwiń całość

  Władze miasta mają głęboko w du.pie potrzeby mieszkańców. Fundują remont ul. Piotrkowskiej i budowę rowu im. hanki (raz na drabinie raz w rowie). Wiadukt się sypie ale ważniejszy jest rów!
  Czy ktoś jeszcze używa we władzach miasta głowy? Czy mózgi służą tylko do koncepcji co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć?!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo