Remont wiaduktu przy Telefonicznej w Łodzi. Będą utrudnienia...

  Remont wiaduktu przy Telefonicznej w Łodzi. Będą utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przejazd pod wiaduktem przy Telefonicznej będzie zamknięty
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Od piątku rozpoczną się prace związane z modernizacją wiaduktu kolejowego przy ul. Telefonicznej. Przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty od poniedziałku.
  - Prace, które będą wykonywane przez pierwsze dni, nie wymagają zamknięcia drogi. Dlatego pod wiaduktem nie będzie można przejeżdżać dopiero od poniedziałku - wyjaśnia Wojciech Kubik, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

  Drogowcy zalecają kierowcom objazd ulicami Brzezińską i Pomorską. Fragment Telefonicznej będzie zamknięty do końca października.

  W związku ze zmianą organizacji ruchu inaczej pojadą autobusy linii N4.
  Co ważne, już od nocy z piątku na sobotę. Nowa trasa z Nowosolnej to: Pomorska, Juhasowa, Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Pieniny, Telefoniczna, zaj. MPK, Telefoniczna, Janosika, Brzezińska, Wojska Polskiego, Palki, Źródłowa, Północna, Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Za-chodnia, Kościuszki, Radwańska, Politechniki, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka, Chocianowice - Ikea.

  Z Chocianowic N4 ma kursować trasą: Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Politechniki, Radwańska, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna, zaj. MPK, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Nowosolna.

  Remont wiaduktu jest związany z modernizacją linii kolejowej pomiędzy Zgierzem i Łodzią Widzewem. Przebudowane zostanie 12 km torowiska. Dzięki temu pociągi pokonają ten odcinek w 15 minut, bo będą mogły rozpędzić się do 100 km/h.

  Podczas realizowania tej inwestycji, o wartości 23 mln złotych, zostaną również przebudowane trzy przystanki kolejowe: Łódź Stoki, Marysin i Arturówek, które służyć będą pasażerom pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przebudowa przystanków powinna niebawem się rozpocząć. Zakończenie prac zaplanowano na przyszły rok.

  Projekt zakłada również przebudowę pięciu przejazdów kolejowych przy ul. Edwarda, Kasztelańskiej, Świtezianki, Łozowej i Chełmskiej. Najbardziej niebezpieczny z nich - przy ul. Edwarda - będzie miał samoczynną sygnalizację świetlną i półrogatki.

  wsp. Agnieszka Magnuszewska

  CZYTAJ: Początek rewitalizacji linii kolejowej Łódź Widzew-Zgierz [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Edwarda

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Półrogatki i sygnalizacja jest już zamontowana teraz tylko uruchomienie , ktoś tu opiera się tylko na informacji rzecznika PLK a On też ma nie pełne bo dopiero jak skończą to dostanie że wszystko...rozwiń całość

  Półrogatki i sygnalizacja jest już zamontowana teraz tylko uruchomienie , ktoś tu opiera się tylko na informacji rzecznika PLK a On też ma nie pełne bo dopiero jak skończą to dostanie że wszystko jest zrobione i można się chwalić . A co z wyremontowanym odcinkiem Widzew - Chojny ponoć jest już gotowy a tor nadal jest zamknięty .zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo