MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg i kamienic kołem napędowym łódzkiej gospodarki? Publiczne inwestycje mają pomóc w kryzysie gospodarczym

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Mimo pandemii trwają prace remontowe i budowlane na drogach i na posesjach w Łodzi. W tym roku zostaną oddane do użytku 33 gruntownie wyremontowane kamienice, a w nich prawie 250 mieszkań i 80 lokali użytkowych dla małych i średnich firm.

Wśród tych budynków są pierwsze odnowione kamienice przy ul. Włókienniczej, gdzie rozpoczną się zaraz prace przy fasadach, które zostaną ozdobione detalami. W tym roku będą gotowe m.in. budynki przy ulicach: Gdańskiej 1, Kilińskiego 39, Tuwima 33, 35 i 52, Wschodniej 24 i 42, Piotrkowskiej 77, Roosevelta 17, czy Sienkiewicza 56 i 79, a także Księży Młyn 8 i 10 oraz Przędzalnianej 49.

- Jestem przekonana, że inwestycje będą kołem zamachowym dla naszej lokalnej gospodarki, kiedy skończy się pandemia. Dlatego nie zwalniamy z miejskimi projektami, kontynuujemy rozpoczęte budowy i zaczynamy kolejne. Placów budowy będzie konsekwentnie przybywać. Właśnie rozstrzygnęliśmy przetarg na remont konserwatorski kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 102. Zaraz podpiszemy umowę na budowę parkingów wielopoziomowych w partnerstwie publiczno-prywatnym – mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Miasto ogłosiło też przetarg na przebudowę ul. Obywatelskiej. To jedna z największych inwestycji w „Planie dla osiedli”.

- Tylko w tym roku zrealizujemy 43 zadania z tego planu, w tym 18 dróg gruntowych, na których pojawi się ponad 7 km nowych asfaltowych jezdni. Skończymy też prace w wyjątkowych łódzkich zabytkach, pałacach Poznańskich i Scheiblerów oraz w Białej Fabryce. Zaczniemy natomiast remont domu Hilarego Majewskiego, jednego z najwybitniejszych łódzkich architektów. Będziemy też remontować kolejne domy robotnicze na Księżym Młynie – zapowiada prezydent Łodzi.

Poza ulicą Obywatelską, w ramach „Planu dla osiedli”, zostanie też wyremontowana ul. Traktorowa, Mierzejowa, Zakrzewska oraz będą ułożone chodniki w ul. Pienistej.

Na tym się nie skończy, bowiem w wakacje będzie gotowa zachodnia nitka al. Rydza-Śmigłego i zaczną się prace na drugiej jezdni. Także latem zostaną ogłoszone przetargi na remonty skrzyżowania ul. Kilińskiego i Dąbrowskiego, ul. Przybyszewskiego, dalszy ciąg al. Śmigłego-Rydza i ul. Niższej oraz na ul. Rzgowską. Prace nie zwalniają także na terenie Orientarium, którego budowa ma się zakończyć w pierwszej połowie 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki