Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty ulic w Łodzi. Włókniarzy, Kopcińskiego, Gdańska. Rozpoczęły się letnie remonty dróg. Utrudnienia na łódzkich ulicach

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Limanowskiego rozpoczęła się modernizacja świateł
Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Limanowskiego rozpoczęła się modernizacja świateł Grzegorz Gałasiński
W Łodzi trwają wakacyjne remonty dróg. Nowe trudności napotkamy na skrzyżowaniach alei Włókniarzy i ul. Limanowskiego, ul.Gdańskiej i ul. Ogrodowej oraz na ul. Kopcińskiego. Zaawansowane są prace przy torowisku na Narutowicza.

Większe niż zazwyczaj kolejki samochodów tworzyły się w poniedziałek (9 lipca) rano na rondzie Korfantego, czyli przecięciu al.Włókniarzy i ul. Limanowskiego. Wczoraj rozpoczęła się tam modernizacja świateł. Potrwa do przyszłej środy, czyli do 18 lipca.

- Sygnalizacja jest już przestarzała, wymaga wymiany okablowania oraz systemu sterownia - wyjaśnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Aby ułatwić przejazd ZDiT poprosił o pomoc policjantów. Funkcjonariusze będą kierować ruchem na rondzie w godzinach szczytu aż do końca remontu. Wczoraj można ich było spotkać zarówno rano jak i po południu.

Rondo Korfantego to tylko jedno z remontowanych tego lata miejsc w Łodzi.

Wczoraj zamknięto też skrzyżowanie ulic Ogrodowej i Gdańskiej koło Manufaktury. Prace mają związek z trwającą przebudową sąsiadującego ze skrzyżowaniem odcinka ul. Gdańskiej. Utrudniony jest dojazd do Manufaktury od strony ul. Zachodniej. Kierowcy skarżyli się wczoraj na brak odpowiedniego oznakowania. Niemożność przejazdu była dla wielu osób niespodzianką.
Dojazd do Manufaktury jest możliwy Ogrodową od strony al. Włókniarzy oraz od strony ul. Drewnowskiej. Tą samą trasą poprowadzony jest objazd autobusów 87A i 87.

Węziej jest też miejscami na ul. Kopcińskiego. Przy skrzyżowaniu z Wydawniczą, przy rondzie Solidarności, oraz na al. Palki przy stacji benzynowej zamknięte zostały buspasy. W rejonie ronda Solidarności w obu kierunkach są tylko po dwa pasy ruchu.

Trwają też prace na ul. Narutowicza między ul. Kopcińskiego a Radiostacją. Od ul. Kopcińskiego do DPS-u jest już nowe torowisko. W zależności od pogody wciągu dwóch lub trzech tygodni powinno się zakończyć układanie przy torach masy żywicznej. Wówczas otwarte będzie skrzyżowanie z ul. Matejki, prawdopodobnie wróci też na ulicę Narutowicza autobus linii 58.

Jazdę po centrum ma ułatwić natomiast niedawne wprowadzenie ruchu dwukierunkowy na ul.Targowej od Nawrot do Tuwima, oraz na ul. Tuwima od Targowej do Rodziny Scheiblerów.

Zobacz też: Są oficjalni kandydaci na prezydenta Łodzi. Hanna Zdanowska zmierzy się m.in z Waldemarem Budą z PiS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki