Resovia Widzew na żywo. Porażka łodzian po słabym meczu. Wynik meczu Widzewa

Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
Nie tak miało być. Piłkarze Widzewa, lidera pierwszej ligi, ulegli w Rzeszowie Resovii 0:1. Łodzianie stracili gola po fatalnym błędzie Jakuba Wrąbla, ale właściwie cały zespół wypadł znacznie poniżej oczekiwań. Wypada mieć nadzieję, że trener czterokrotnych mistrzów Polski Janusz Niedźwiedź zdoła szybko dotrzeć do swoich podopiecznych. Już we wtorek widzewiacy zagrają w Łodzi z GKS Jastrzębie w Pucharze Polski, a w następną niedzielę podejmą w lidze Miedź Legnica. Z tak fatalną dyspozycją i brakiem determinacji naprawdę trudno będzie o jakikolwiek sukces. Resovia rozgrywała już w tym sezonie znacznie lepsze spotkania. Tym razem wypadła co najwyżej przeciętnie. Ale wygrała zasłużenie i może teraz z wyższością spoglądać na faworyta z Łodzi. RESOVIA-WIDZEW 1:0.

Resovia Widzew na żywo

Wynik meczu Resovia Widzew 1:0

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Rzeszowie z Resovią 0:1. Rzeszowianie zaprezentowali się słabo, ale łodzianie jeszcze słabiej. To druga porażka widzewiaków w tym sezonie. RESOVIA-WIDZEW 1:0.
90+4 min - Hanousek blokuje strzał Hebla.
90 min - Sędzia przedłuża ten mecz o co najmniej cztery minuty.
90 min - Hebel strzela z wolnego w mur, a po chwili niecelnie główkuje Antonik.
89 min - Faul Karaska przed własnym polem karnym. Będzie wolny dla Resovii.
88 min - Kontra Resovii. Ale po lekkim strzale Antonika piłkę łapie Wrąbel.
87 min - Zmiana w Widzewie. Mucha zastępuje Kuna.
84 min - Zmiana w Widzewie. Za Stępińskiego wchodzi Tomczyk.
83 min - Centra z wolnego Michalskiego, golkiper piąstkuje. Nic nie wynika z tej akcji.
82 min - Strzał Karaska, ale broni Pindroch.
82 min - Interweniuje Wrąbel.
81 min - Faul Kuna.
77 min - Powinno być 2:0. Kontra rzeszowian. Z piłką popędził Antonik, który był sam na sam z Wrąblem. Pomocnik Resovii podał w lewo do Rostkowskiego, ale ten nie trafił z bliska do pustej bramki...
75 min - Faul Pietraszkiewicza na Nunesie.
74 min - Dwie zmiany w Resovii. Rostkowski za Adamskiego oraz Antonik za Strózika.
72 min - Pindroch z kłopotami łapie piłkę po centrze Zielińskiego.
71 min - Atak pozycyjny gości.
69 min - Akcja Nunesa.
66 min - Dwie zmiany w Widzewie. Karasek za Danielaka oraz Montini za Guzdka.
62 min - Beznadziejna centra z rożnego Michalskiego.
59 min - Żółta kartka dla Mikulca po faulu na Zielińskim.
58 min - Widzew niby atakuje, ale w tak apatyczny sposób raczej nie doprowadzi do wyrównania.
55 min - Faulowany Stępiński.
55 min - Faul Kuna.
53 min - Zbyt słabe dośrodkowanie Nunesa.
50 min - Żółta kartka dla Tanżyny.
50 min - Złe rozwiązanie akcji przez Michalskiego.
49 min - Na boisku długo opatrywany był Eizenchart.
46 min - Zmiana w Resovii. Za Soljicia pojawia się Podhorin.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą część meczu Resovia-Widzew.
PRZERWA - Widzew przegrywa w Rzeszowie z Resovią 0:1. Na własne życzenie. Bez odpowiedniej determinacji łodzianie nie wywalczą nawet punktu w meczu z przeciętnie dysponowanymi rywalami. RESOVIA - WIDZEW 1:0.
45 min - Pierwsza połowa meczu przedłużona o co najmniej minutę.
45 min - Sędzia Łukasz Szczech wyraźnie oszczędza Soljicia. Zagrywa celowo ręką, a ma na koncie żółtą kartkę. Z kolei chwilę wcześniej taktycznie faulował. Tego zawodnika nie powinno już być na murawie.
43 min - Niedokładnie podanie Danielaka.
42 min - Faul na Danielaku.
40 min - Bezmyślny faul Kuna.
36 min - Faul na Stępińskim.
31 min - GGGOOOLLL!!! Dla Resovii. Po centrze z wolnego Milkulca fatalny błąd popełnia Wrąbel, który wybiega kilka metrów przed bramkę, próbuje piąstkować, ale nie sięga piłki. Głową uderza Komor, a Dejewskiemu nie udaje się wybić piłki sprzed opuszczonej przez golkipera bramki. RESOVIA - WIDZEW 1:0.
29 min - Dyskusyjny faul Nunesa.
26 min - Łodzianie przeważają. Ale nic z tego nie wynika.
24 min - Gvozdenović fauluje Dejewskiego.
23 min - Żółta kartka dla Soljicia za faul na Tanżynie.
21 min - Zieliński podaje do Guzdka, a napastnik łodzian uderza wślizgiem. Niecelnie.
21 min - Dośrodkowanie Zielińskiego z prawej strony pola karnego.
18 min - Nunes faulowany przez Pietraszkiewicza z lewej strony pola karnego.
15 min - Michalski faulowany przez Mikulca.
13 min - Stępiński fauluje Mroza.
11 min - Kun fauluje Mikulca.
10 min - Strzał Hanouska z około 20 metrów. Rykoszet i róg.
9 min - Faulowany Michalski.
8 min - Niedokładnie podanie Danielaka do Zielińskiego.
5 min - Pierwszy celny strzał w meczu. Uderzenie Pietraszkiewicza pewnie broni Wrąbel.
5 min - Po dośrodkowaniu z rożnego Michalskiego groźnie główkuje Dejewski.
4 min - Pierwszy rożny w meczu. Dla Widzewa.
3 min - Faul Gvozdenovicia na Michalskim.
3 min - Centra Nunesa w pole karne.
2 min - Faul Mikulca na Nunesie.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Resovia-Widzew.

Godz.18 - Gospodarze na biało-czerwono, goście na czarno.

Godz. 17.59 - Wyjściowy skład Resovii: Pindroch - Kubowicz, Komor, Gvozdenović, Adamski, Soljić, Mikulec, Pietraszkiewicz, Eizenchart, Mróz, Strózik. Na ławce rezerwowych zasiedli: Łakota, Hebel, Ostrowski, Podhorin, Kumorek, Szymkiewicz, Rostkowski, Antonik.

Godz. 17.48 - Jak dotąd Widzew tylko raz wygrał w Rzeszowie z Resovią w oficjalnym meczu. Ale nie miało to miejsca w lidze, a w Pucharze Polski. W walce o punkty na Podkarpaciu łodzianie dwukrotnie zremisowali i dwukrotnie doznali porażek.

Godz. 17.42 - W porównaniu do derbów Łodzi z ŁKS (2:2) w wyjściowym składzie nastąpiły dwie zmiany. Od początku zaczną Marek Hanousek i Fabio Nunes, zabraknie zaś Abdula Aziza Tetteha i Patryka Muchy. Kontuzjowany jest natomiast Juliusz Letniowski.

Godz. 17.38 - Wyjściowa jedenastka Widzewa prezentuje się następująco: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Tanżyna – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes – Danielak, Michalski – Guzdek. Na ławce rezerwowych zasiedli: Reszka – Grudniewski, Gołębiowski, Mucha, Tetteh, Karasek, Montini, Tomczyk, Villanueva.

Przed Widzewem mecz z Resovią, rywalem, który bardzo będzie chciał odegrać się za porażkę w meczu pucharowym. Trener Janusz Niedźwiedź może w Rzeszowie skorzystać z nieobecnych w derbach środkowych pomocników, co z pewnością wpłynie na jakość gry łodzian. Widzew, którego celem jest awans do ekstraklasy, przyjeżdża po 3 punkty. Łodzianie chcą wzmocnić się na pozycji lidera rozgrywek.

Resovia to dziś jedenasta drużyna tabeli. W 3 ostatnich meczach drużyna zanotowała zwycięstwo (z Chrobry Głogów 3:0), a następnie 2 porażki: z Miedzią Legnica 0:2 i Arką Gdynia 0:2. Dziś Resovia na pewno będzie chciała poprawić swój bilans.

Na łamach lokalnego portalu KAMIL ANTONIK powiedział: po spotkaniu z Arką Gdynia (porażka 0:2 - przyp. red.) na pewno wiemy, że nie zagraliśmy dobrego spotkania i chcemy to naprawić. Celem jest jednak bardzo ciężki bo rywalem jest naprawdę znana firma w Polsce. Chcielibyśmy się pokazać na tle tej drużyny, bo to fajny zespół na przełamanie po dwóch porażkach.