Resovia Widzew na żywo. Piłkarze Widzewa grają w Rzeszowie z Resovią i jest to mecz, który może przedłużyć nadzieje łodzian na włączenie się jeszcze do walki o ekstraklasę. Jest jeszcze możliwość powalczenia o baraże, ale liczą się tylko 3 pkt. Mecz Resovia Widzew od 12.40. Zapraszamy na naszą relację na żywo.

Resovia Widzew na żywo

Wynik Resovia Widzew 2:0
Koniec meczu Kompromitacja Widzewa. Łodzianie mogą zapomnieć o barażach
91 min po kontrze Adamskiego Zdybowiz stzelił drugą bramkę dla Resovii
90 min Robak wygrał pojedynk jedene na jeden w rogu pola karngo, ale w polu bramkowym nie było nikogo
88 min Resovia pod polem karnym Widzewa
85 min Jaroch z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczkę
84 min Czubak za Tomczyka
81 min Wrąbel wygrał sytuację jeden na jeden z Wróblem w rogu pola karnego
80 min Samiec - Talar za Ameyawa
80 min Soljić ujrzał żółtą kartkę
72 min Wrąbel obronił jedenastkę wykonywaną przez Wróbla
72 min Rzut karny dla Resovii
70 min więcej nieporadości niż gry w Widzewie
69 min Zdybowicz i Mikulec za Hebla i Twardowskiego
65 min w odpowiedzi obok słupka główkował Tanżyna
63 min po centrze Słabego Twardowski główkował obok słupka
57 min kontuzjowango Kosakiewicza zastępuje Gach
53 min Kosakiewicz ujrzał żółtą kartkę, wcześniej żółta kartka dla Poczobuta, który nie wystłpi w następnym spotkaniu
53 min Resovia w ataku, Widzew chaotycznie się broni
50 min głównie walka w środku pola
46 min Widzew zagra na dwóch napastników, Robak zmienił Caique
Przerwa Widzew wypracował cztery stuprocentowe sytuacje, ale prowadzi Resovia po kuriozalnym rzucie wolnym
44 min Adamski ujrzał żółąt kartkę
41 min Ameyaw ujrzał żółtą kartkę
40 min Stępiński przeeszkodził Twardowskimu w oddaniu strzału głową z dwóch metrów. Uratował zespół od straty drugiego gola
38 min ofiarna interwencja Nowaka w polu karnym przy kontrze Resovii
32 min gol dla Resovii. Rzut wolny spod bocznej linii boiska wykoynwał Hebel. Piłka zaskoczyła wszystkich, w tym Wrąbla i wpadła do siatki. Bramkarz Widzewa tym razem nie stanął na wysokośi zadania
29 min po rzucie rożnym Kosakiewicz strzelił minimalnie obok słupka
28 min po strzale Tomczyka z pięciu metrów piłka odbiła się od poprzeczki
28 min po rzuie rożnym niepilnowany Ameyaw strzelał z 15 mtrów, ale posłał piłkę obok słupka
21 min po główce Tanżyny refleksem wykazał się Dybowski
20 min z dystansu strzelał Tomczyk, bramkarz wybił piłkę na róg
15 min po rzucie rożnym pustyl przelot zaliczył Wrąbel, bez konsekwencji
14 min kontra Resovii, ofiarnie twarzą broni piłkę Nowak
12 min Widzew ma przewagę, ale kończy się wszystko na rzutach rożnych
5 min Widzew gra pod wiatr i pod słońce
4 min rzut wolny dla Widzewa z 20 metrów. Kosakiewicz posłał piłkę nad poprzezkę
2 min Wrąbel skutecznie interweniuje po rzucie rożnym
1 min zaczynamy, łodzianie na żółto - czarno
godz. 12.35 Trenera Resovii Radosława Mroczkowskiego w Łodzi nie trzeba przedstawiać. Na początku kariery trenera pracował w akademii Widzewa, był później odpowiedzialny za drużynę grającą w Młodej Ekstraklasie, a pierwszym zespołem tego klubu zajmował się dwukrotnie od 2011 do 2013 roku, a także od 2018 do 2019 roku. To on wprowadził ponownie Widzew na szczebel centralny.
- Cały czas mieszkam w Łodzi. Mam nadzieję, że w Widzewie pojawiłem się nie po raz ostatni - powiedział trener.
godz. 12.30 Poprzedni mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem 2:0 Widzewa. Gole dla łódzkiej ekipy zdobyli Patryk Mucha oraz Marcin Robak.
Godz.12.25 Widzew grał w Rzeszowie trzy razy i nie wygrał ani razu – dwa razy zremisował i raz przegrał. Ogólnie bilans siedmiu spotkań jest korzystny dla łodzian - trzy mecze wygrali, dwa zremisowali, jeden przegrali

godz. 12.17 Trzy zmiany w wyjściowej jedenastce Widzewa w porównaniu z ostatnim meczem z Miedzią.
Jakub Wrąbel za Vjaceslavsa Kudrjavcevsasa w bramce, Dominik Kun za Matusza Michalskiego na prawej pomocy oraz Brazylijczyk Caique za wykartkowanego Marka Hanouska na środku pomocy
Widzew: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Kun, Poczobut, Caique, Mucha, Ameyaw – Tomczyk
Rezerwowi: Kudrjavcevs – Grudniewski, Becht, Gach, Możdżeń, Michalski, Samiec-Talar, Czubak, Robak

Kibice Widzewa mają jeszcze nadzieję, że piłkarzom zależy na awansie do ekstraklasy, choć obserwując poczynania łodzian w tej rundzie, możne mieć co do tego bardzo duże wątpliwości. Kilka meczów zdecydowanie zostało odpuszczonych, piłkarze ewidentnie "przedreptali" 90 minut bez walki i bez zaangażowania. Frustracja fanów Widzewa sięga zenitu, o czym można przeczytać na forach internetowych. Ale wszystko można jeszcze odwrócić. Trzeba tylko zagrać na więcej niż maksimum swoich możliwości. Trzeba chcieć zostawić zdrowie na murawie. Wtedy jest jeszcze szansa na włączenie się do walki o baraże.