Rewelacyjne walki i efektowne zwycięstwa łódzkich karateków. Olimp Łódź drugi w klasyfikacji generalnej

Nasi młodzi karatecy, medaliści turnieju w Hard i ich trener Maciej Gawłowski
Nasi młodzi karatecy, medaliści turnieju w Hard i ich trener Maciej Gawłowski Olimp Łódź
Karate. W austriackim Hard odbył się turniej Austrian Karate Champions Cup. Jest to coroczny turniej, ostatni etap sprawdzający przed młodzieżowymi Mistrzostwami Europy które w tym roku odbędą się na początku lutego w Budapeszcie.

Relacjonuje trener Maciej Gawłowski: – W zawodach wzięło udział 616 zawodników z 135 klubów/reprezentacji z 13 państw. W tym doborowym towarzystwie rewelacyjnie spisali się zawodnicy Olimpu, którzy wywalczyli aż 3 złote medale i 1 srebrny. W klasyfikacji generalnej Olimp zajął wysokie drugie miejsce, wyprzedziła nas tylko kadra narodowa Niemiec.

Świetny start Krzysztofa Szewczyka, Dominika Dziudy i Huberta Jarockiego. Całą trójkę łączy kilka rzeczy: wszyscy zdobyli złote medale, wygrywając wszystkie walki nie stracili żadnego punktu, wszyscy reprezentują team TME, wszyscy są zawodnikami Olimpu Łódź teamu Macieja Gawłowskiego i wszyscy mocno pracują na sukces, bo kochają ten piękny sport jakim jest karate.
Krzysztof Szewczyk w drodze do złota w kategorii junior – 68 kg stoczył 5 pojedynków z zawodnikami z Niemiec i Szwajcarii zdobywając 16 punktów nie tracąc żadnego.
Dominik Dziuda w kategorii kadet – 57 kg stoczył 5 zwycięskich walk z zawodnikami z Niemiec , Włoch, Austrii, Anglii zdobył 15 pkt, nie tracąc żadnego.

Hubert Jarocki w kategorii junior – 76 kg stoczył 4 walki z zawodnikami z Niemiec i Austrii zdobywając 4 punkty nie tracąc żadnego.
Podwójny medalista Youth League Antek Stępniewski (Olimp) świetnie zaprezentował się w kategorii kadet – 70 kg. Uległ dopiero w finale reprezentantowi Niemiec 0:1 i wywalczył czwarty medal dla Olimpu tym razem srebrny. Bardzo dobry start zaliczył również Michał Bańkowski (Harasuto). Michał stoczył trzy zwycięskie walki w kategorii junior +76 kg.
W finale uległ zawodnikowi ze Szwajcarii 0:2, ale wywalczył bardzo cenny srebrny medal. Ostatni medalista z Łodzi to zawodnik Champion-Team Bartosz Kędzierski. Bardzo dobry start w kategorii junior – 68 kg. Cztery zwycięskie pojedynki i brązowy medal w tym mocno obsadzonym turnieju.

Zawodnicy z Polski wywalczyli łącznie 18 medali /6 złotych, 2 srebrne i 10 brązowych/. Duży udział w tym sukcesie mają łodzianie którzy w sumie wywalczyli 6 medali : 3 złote, 2 srebrne i 1 brąz.

Zapisy we wszystkich łódzkich klubach karate olimpijskiego Olimp, Harasuto i Champion Team trwają cały rok. Serdecznie zapraszamy na treningi karate olimpijskiego, emocje gwarantowane. Już za tydzień Premier League w Paryżu za trzy tygodnie Mistrzostwa Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców w Budapeszcie a latem Igrzyska Olimpijskie w Tokio.