Rewitalizacja Księżego Młyna [KOMUNIKAT]

  Rewitalizacja Księżego Młyna [KOMUNIKAT]

  (Ad.)

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Umowę na wykonanie projektów zagospodarowania Księżego Młyna podpisali urzędnicy i architekci.

  Umowę na wykonanie projektów zagospodarowania Księżego Młyna podpisali urzędnicy i architekci. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Umowę na wykonanie projektów zagospodarowania Księżego Młyna podpisali w piątek urzędnicy i przedstawiciele firmy architektonicznej. Poniżej komunikat biura prasowego UMŁ w tej sprawie.
  Umowę na wykonanie projektów zagospodarowania Księżego Młyna podpisali urzędnicy i architekci.

  Umowę na wykonanie projektów zagospodarowania Księżego Młyna podpisali urzędnicy i architekci. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  "W dniu 9 listopada o godzinie 10.00 w gabinecie Wiceprezydent Agnieszki Nowak została podpisana jedna z najważniejszych umów dla rewitalizacji Księżego Młyna. Umowa dotyczy wykonania projektów zagospodarowania przestrzeni Księżego Młyna.
  Przetarg na wykonanie projektów wygrała łódzka pracownia architektoniczna ARTA.

  Dobrze zagospodarowana przestrzeń publiczna to taka, która jest przyjazna mieszkańcom i odwiedzającym.
  Projekty zagospodarowania przestrzeni nie wszystkim się udają. My na Księżym Młynie nie chcemy wybitnych projektów architektonicznych, ale dostosowania do obecnych czasów doskonale zaprojektowanej przestrzeni przez architektów Scheiblera.

  Pracownia ARTA wykonywała m.in. projekty dla zgierskiego Miasta Tkaczy, które uznane zostało przez Towarzystwo Urbanistów Polskich za najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń w Polsce =pl a obecnie znalazło się w gronie 120 najlepszych realizacji architektonicznych XXI wieku w Polsce- w konkursie Muratora. CZYTAJ WIĘCEJ

  Projektem objęte są działki miejskie, m.in. ulica Księży Młyn i podwórka. Zachowana zostanie nawierzchnia brukowcowa, wymienione zostanie oświetlenie, konserwacji będą poddane cenne drzewa. Firma wykona również projekt dostosowania obecnych pomieszczeń gospodarczych na Klub Księżego Młyna i restaurację, zaprojektuje teren rekreacyjny, "zielony" parking, ciągi piesze i rowerowe.

  Pierwsze wizualizacje przedstawimy już w tym miesiącu. Pierwsze dokumentacje miasto otrzyma pod koniec lutego, a już w sierpniu 2013 r. chcemy wykonać modernizację ulicy Księży Młyn.

  O najbliższych planach:
  3 grudnia przekażemy dwa pierwsze budynki familijne wykonawcy robót konserwatorskich. Przetarg na remont budynków wygrała również łódzka firma konserwatorska. Wykonawca deklaruje, że odda wyremontowane budynki do końca sierpnia. Do końca sierpnia 2013 r. wybudowana zostanie również sieć ciepłownicza w ul. Księży Młyn.

  Obecnie trwa proces przekształcania pierwszych siedmiu lokali na lokale dla twórców. Niebawem miasto ogłosi konkurs dla chętnych prowadzenia działalności artystycznej na Księżym Młynie. Sądzimy, że już w połowie lutego wyłonieni twórcy zasiedlą lokale.


  Sprawę prowadzi: Arkadiusz Bogusławski, Główny Specjalista- Koordynator Rewitalizacji Księżego Młyna"  Damy ci więcej - zarejestruj się!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wreszcie ktoś przypomniał sobie, że Księży Młyn istnieje

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 81 / 41

  Nareszcie... taka piękna część Łodzi, nigdy nie promowana i nie znana przez turystów.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo