Rewitalizacja Łodzi: odnowili i rozbudowali fabrykę
Remont dawnej fabryki, w której będą biura samorządowe i dwa lokale usługowe, był gruntowny – od piwnicy aż po dachy. Fachowcy wymienili stropy, instalację oraz stolarkę drzwiową i okienną. Odnowili elewacje oraz zbudowali nowy dach. Ponadto podnieśli poddasze oraz rozbudowali budynek, dzięki czemu ma on większą powierzchnię użytkową.
Przy ścianie szczytowej fabryki z przełomu XIX i XX wieku powstała szklana wieża z tarasem na ostatniej kondygnacji. Ponadto na parterze wybito przejazd, dzięki czemu w centrum miasta pojawił się nowy pasaż łączący ul. Nawrot z pasażem Schillera i placem Komuny Paryskiej.
Rewitalizacja Łodzi: akcent na zabytkowe wartości
- Zachowana została zabytkowa wartość budynku, zarówno na elewacji, jak i wewnątrz. We wnętrzach wyeksponowano drewniane i żeliwne słupy oraz posadzkowe płyty żeliwne znajdujące się dawniej w fabryce. Od strony południowej przeprowadzono prace konserwatorskie ceglanej elewacji – zaznaczają inwestorzy z magistratu.
Przeczytaj (i zobacz) o jednej z najlepszych rewitalizacji w Łodzi w ciągu minionych 30 lat
Ponadto na elewacjach od strony pasażu Schillera odtworzono elementy dekoracji ściennych w formie gzymsów, wieżyczek i płycin podokiennych. Przeprowadzono też konserwację drabin na murach dawnej fabryki. Została ona dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych – m.in. zlikwidowane progi architektoniczne oraz zbudowano toalety z odpowiednim wyposażeniem.
Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?