Rewitalizacja Łodzi w 2019 roku. Co w planach? Zobacz, jak...

  Rewitalizacja Łodzi w 2019 roku. Co w planach? Zobacz, jak przebiega rewitalizacja kamienicy przy Gdańskiej 8 [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rozpoczęła się rewitalizacja kamienicy przy Gdańskiej 8. Ma zakończyć się w tym roku.
  1/50
  przejdź do galerii

  Rozpoczęła się rewitalizacja kamienicy przy Gdańskiej 8. Ma zakończyć się w tym roku. ©Marcin Bereszczyński

  Rewitalizacja obszarowa wejdzie w tym roku w intensywny etap. Rozpoczną się prace w 21 budynkach, z których 14 ma być ukończonych w tym roku. Zacznie się przebudowa kolejnych dziewięciu ulic w centrum i 8 przebić kwartałów.
  W tym roku oddanych zostanie: 80 lokali użytkowych, 154 mieszkania komunalne, 15 lokali tymczasowych i trzy mieszkania chronione. To wszystko w ramach rewitalizacji obszarowej. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska planuje wręczyć klucze do tych mieszkań do końca roku.

  - Rok 2018 był rozgrzewką. To był dopiero początek. W tym roku zaczniemy rewitalizować 21 budynków. Zamierzamy zakończyć 14 z nich. Trwa rewitalizacja parków im.
  Sienkiewicza i Moniuszki. Mam nadzieję, że znajdziemy wykonawcę przebudowy parku Staromiejskiego. Oprócz tego sadzimy drzewa, krzewy i tworzymy skwery - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

  W tym roku mają zakończyć się modernizacje przy Włókienniczej 12, 14, 16, Pogonowskiego 34, Piotrkowskiej 77, 106, Narutowicza 4, Tuwima 33, 35, 46, 52, Wschodniej 24, Roosevelta 17 i Gdańskiej 8.

  W tym roku zakończone mają być też przebicia wewnątrz kwartałów, czyli przedłużenie Wschodniej do Sienkiewicza, ulica wewnętrzna łącząca Traugutta i Tuwima, a także pasaż między Ogrodową i Legionów. Rozpocznie się także przebudowa odcinków ulic Kilińskiego, Nowomiejskiej, Ogrodowej, Pomorskiej, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sienkiewicza, Wschodniej i Zachodniej. Trwać będą remonty ulic, które powinny zakończyć się w 2018 roku, czyli Jaracza, Nawrot, Tuwima.

  - Nadzór nad przebudową ulic, których nie udało się ukończyć w terminie, był prawidłowy - przekonuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik. - Wykonawcy mają problemy podwykonawcze, a ja nie mogę być codziennie na budowie. Wykonawca ulicy Jaracza ma zdjąć kostkę, która została źle ułożona, ale obecnie to zły okres na takie poprawki.

  Joanna Skrzydlewska, dyrektor Biura ds. Rewitalizacji zapewniła, że rewitalizacja to nie tylko remonty, ale też poprawa jakości życia, ożywienie gospodarcze i odtworzenie więzi społecznych. Powstaną miejsca dla łodzian takie jak biblioteki, domy dziennego pobytu i centra obywatelskie.

  Hanna Zdanowska dodaje, że na budowie zawsze mogą pojawić się niespodzianki i do ostatniego stuknięcia młotkiem nie będzie wiadomo, czy wszystkie plany będą zrealizowane.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z Tomaszowską k****żżżż

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Ile można remontować ulicę. Domaszewicz do łopaty razem ze Skrzydlewską (btw nie dopuszczajcie jej przed kamerę bo Wam słupki padną) Ta pani nie wie co mówi i używa słów których nie rozumie. LOL

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kiedy rewitalizacja wiaduktrów na Dąbrowskiego i Przybyszewskiego?

  /\/\ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  70 z 50 to sie wyborcy nie pytają?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  budowa nowego prywatnego centrum miasta dla wybranych

  Nazywając po imieniu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Hanka zbiera na fundusz emerytalny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co z woonerfem na Kopernika pomiedzy Wólczańska a Gdańską ?

  łodzianie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  W planach na ten rok miał być super hiper woonerf na Kopernika. Miasto wyremontowało prawie całą ulice, został ten mały fragment, który aż prosi się o woonerf. Jest XXI Liceum, Teatr Studyjny i...rozwiń całość

  W planach na ten rok miał być super hiper woonerf na Kopernika. Miasto wyremontowało prawie całą ulice, został ten mały fragment, który aż prosi się o woonerf. Jest XXI Liceum, Teatr Studyjny i Bibliotek. Miejsce jest idealne na nowoczesne zagospodarowanie. Prosimy!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No tak.

  Terminująca, młoda patologia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  cierpi na brak miejsca potrzebnego do odbywania ćwiczeń z "trąbienia hejnału". A nie łaska chować się z butelczyną w bramach, niczym starsi wiekiem i doświadczeniem okoliczni czeladnicy menelstwa...rozwiń całość

  cierpi na brak miejsca potrzebnego do odbywania ćwiczeń z "trąbienia hejnału". A nie łaska chować się z butelczyną w bramach, niczym starsi wiekiem i doświadczeniem okoliczni czeladnicy menelstwa łódzkiego?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo