Rewitalizacja ul. Włókienniczej zapięta na ostatni guzik

Wiesław PierzchałaZaktualizowano 
Zaczęły się ostatnie przetargi na remont ul. Włókienniczej, czyli dawnej – rozsławionej przez Agnieszkę Osiecką i jej „Kochanków” - ul. Kamiennej. Oznacza to, że rewitalizacja tej ulicy, która stanie się woonerfem z rzędem drzew, została zapięta na ostatni guzik.

W ten sposób zapyziała i zaniedbana, ciesząca się kiedyś złą sławą ulica w centrum Łodzi zmieni się nie do poznania.

Włókiennicza miała być symbolem rewitalizacji i będzie. Właśnie otworzyliśmy oferty złożone w przetargu na jej przebudowę i na budowę pasażu Majewskiego. Niebawem dokonamy wyboru wykonawcy. Wcześniej udało nam się znaleźć firmy na komplet remontów kamienic przy ul. Włókienniczej. Pierwsze prace rozpoczęły się już wiele miesięcy temu, a efekty zobaczymy już w przyszłym roku – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Wykonawca przebudowy samej ulicy i nowego pasażu Majewskiego, który połączy ul. Jaracza i ul. Włókienniczą, miał 12 miesięcy na wykonanie projektu, a potem 16 miesięcy na przebudowę Włókienniczej. Ulica w formie woonerfu zostanie wyłożona kostką kamienną o różnych barwach. Na części jezdni będzie zachowany ruch kołowy, ale w ograniczonym zakresie.

W ramach rewitalizacji powstanie tam park kieszonkowy z placem zabaw. Pojawią się drzewa, o które zadba automatyczny system nawadniający. Po obu stronach ulicy zostaną posadzone krzewy, pnącza, byliny oraz trawy ozdobne.
Zakres robót będzie obejmował nie tylko remont widoczny na powierzchni, ale też prace podziemne. Ekipa budowlana naprawi kanalizację, sieć wodną, sieć gazową oraz zbuduje sieć grzewczą dla kamienic. Przebudowana zostanie także sieć elektryczna z wymianą istniejącej infrastruktury oświetleniowej.

Przełomowy dla ulicy Włókienniczej będzie rok 2021 - wtedy skończą się ostatnie remonty kamienic, a modernizowana będzie sama ulica, która zamieni się w woonerf ze szpalerem drzew. Wszystkie prace na ul. Włókienniczej w ramach rewitalizacji zakończą się w 2022 roku.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dominik24
2019-08-14T00:27:15 02:00, Podatnik:

Jak się czyta wasze komentarze, pisowska hołoto, to rzygac się chce. Kobita wychodziła miliardy na rewitalizację, robi remonty, jakich Łódź nie widziała od czasów Michaliny, a wy tylko s dupy strzelać umiecie. A wypierdalac, może byście pizdami poszczekali na wasz PiS, który przez cztery lata zdołał zbudować 37 jebanych kilometrów autostrady? Won stad szmaty!

2019-08-14T06:17:34 02:00, Gienek:

Sam jestes szmato a te miliardy to w błoto bo za dwa kata bedzie tak jak bylo ,to przez ekskluzywnych mieszkanców POmyleńcu z trzody !

Te Gienek nachlałeś się z nimi jrzakkówki?

D
Dominik24
2019-08-14T07:14:18 02:00, Mieszkaniec:

Zero parkingów, gdzie mamy parkować? W dupie zdaniwskkej czy pod uml? Chore miasto. Już woleliśmy rozwalona ulice i nory niż lewactwo aktywistów rowerowych

Ale później będą biadolić,że sklepy się zamykają,że zamiera życie w centrum,brawo

dla naprutych

D
Dominik24
2019-08-14T08:29:38 02:00, Żul:

PO dla złodziei i żuli, brawo, brawo, brawo! Cała Smutna głosuje za PO!

100%racji

G
Gość
2019-08-13T23:24:24 02:00, łodziak:

Wy się za Wschodnią weźcie, bo tam od 1,5 roku cisza. Tam już w wykopach drzewa urosły. Potem będzie trzeba pozwolenie na wycięcie. Oj p. prezydent wybory się zbliżają czas coś obiecać. To samo było przed wyborami na prezydenta. Spotkanie z ludzmi na pasażu Abramowskiego, obietnice o przyłączeniu kamienic do C.O i co kicha jak zwykle.

Ul. Wschodnia niby remont jezdni zakończony od Jaracza do Pomorskiej a nic się nie dzieje,pozostały rowy nie zabezpieczone ,ludzie łamią nogi,handlarze narkotyków buszują ,z Włókienniczej nieroby przenieśli się na Wschodnią i zajmują się sprzedażą narkotyków.Niezamieszkałe pomieszczenia są dewastowane przez grupę młodych ludzi,policja nie zagląda bo kłopot z dojazdem do Wschodniej - róbcie coś bo ulica Wschodnia oczekuje oddania do użytkowania.

C
Chwdp fenomenalnym

Rowerowe pedały zamieniają miasto w martwą strefę. Samochód to wróg.

Ż
Żul

PO dla złodziei i żuli, brawo, brawo, brawo! Cała Smutna głosuje za PO!

M
Mieszkaniec

Zero parkingów, gdzie mamy parkować? W dupie zdaniwskkej czy pod uml? Chore miasto. Już woleliśmy rozwalona ulice i nory niż lewactwo aktywistów rowerowych

G
Gienek
2019-08-14T00:27:15 02:00, Podatnik:

Jak się czyta wasze komentarze, pisowska hołoto, to rzygac się chce. Kobita wychodziła miliardy na rewitalizację, robi remonty, jakich Łódź nie widziała od czasów Michaliny, a wy tylko s dupy strzelać umiecie. A wypierdalac, może byście pizdami poszczekali na wasz PiS, który przez cztery lata zdołał zbudować 37 jebanych kilometrów autostrady? Won stad szmaty!

Sam jestes szmato a te miliardy to w błoto bo za dwa kata bedzie tak jak bylo ,to przez ekskluzywnych mieszkanców POmyleńcu z trzody !

L
Leje na hehe
2019-08-13T21:51:00 02:00, Leje na hehe:

Jak tam meliny odrestaurowane,błyszczą aby przyjąć ,,ekskluzywnych "klientów co napierdala w bramach przechodniów !!!Brawo haniu przykrywka do wałow musi być ,no i czego się nie robi ,,ekskluzywnym"mieszkańcom hahaha !

2019-08-14T00:49:28 02:00, Hehe:

Szczysz w spodnie

Leje tobie do dzioba ciepłym moczem !:)

U
Uśmiechamy się

Znowu remontują!

Łódź się rozwija i pięknieje!

H
Hehe
2019-08-13T21:51:00 02:00, Leje na hehe:

Jak tam meliny odrestaurowane,błyszczą aby przyjąć ,,ekskluzywnych "klientów co napierdala w bramach przechodniów !!!Brawo haniu przykrywka do wałow musi być ,no i czego się nie robi ,,ekskluzywnym"mieszkańcom hahaha !

Szczysz w spodnie

ł
łodziak

Wy się za Wschodnią weźcie, bo tam od 1,5 roku cisza. Tam już w wykopach drzewa urosły. Potem będzie trzeba pozwolenie na wycięcie. Oj p. prezydent wybory się zbliżają czas coś obiecać. To samo było przed wyborami na prezydenta. Spotkanie z ludzmi na pasażu Abramowskiego, obietnice o przyłączeniu kamienic do C.O i co kicha jak zwykle.

R
Russel
2019-08-13T21:51:00 02:00, Leje na hehe:

Jak tam meliny odrestaurowane,błyszczą aby przyjąć ,,ekskluzywnych "klientów co napierdala w bramach przechodniów !!!Brawo haniu przykrywka do wałow musi być ,no i czego się nie robi ,,ekskluzywnym"mieszkańcom hahaha !

100/100!

G
Gość

Czym ten Miś droższy tym lepiej...

L
Leje na hehe

Jak tam meliny odrestaurowane,błyszczą aby przyjąć ,,ekskluzywnych "klientów co napierdala w bramach przechodniów !!!Brawo haniu przykrywka do wałow musi być ,no i czego się nie robi ,,ekskluzywnym"mieszkańcom hahaha !

Dodaj ogłoszenie