MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja w Łodzi. Odnawiają kamienice przy ul. Wschodniej. Zmienią się nie do poznania! Zobacz zdjęcia

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Mimo epidemii trwają w Łodzi remonty kamienic przy ul. Wschodniej 23, 24 i 42, które zostaną gruntownie odnowione do końca tego roku. Znajdą się w nich 52 mieszkania i pięć lokali dla przedsiębiorców. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Mimo epidemii trwają w Łodzi remonty kamienic przy ul. Wschodniej 23, 24 i 42, które zostaną gruntownie odnowione do końca tego roku. Znajdą się w nich 52 mieszkania i pięć lokali dla przedsiębiorców. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Mimo epidemii trwają w Łodzi remonty kamienic przy ul. Wschodniej 23, 24 i 42, które zostaną gruntownie odnowione do końca tego roku. Znajdą się w nich 52 mieszkania i pięć lokali dla przedsiębiorców.

To tylko fragment większej całości, ponieważ w ramach łódzkiej rewitalizacji obecnie remontowanych jest 87 budynków, w których będą 943 mieszkania, 185 lokali użytkowych i 75 mieszkań chronionych.

- Przy ulicy Wschodniej 23 oddamy do użytkowania mieszkańcom 34 komfortowych mieszkań komunalnych, w tym cztery mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i pięć lokali usługowych przeznaczonych na wynajem. W budynku przy ulicy Wschodniej 24 miasto odda do użytkowania osiem mieszkań komunalnych, w tym jeden lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy Wschodniej 42 wszystkie budynki wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Znajdzie się w nich 10 mieszkań oraz przestrzeń dla biblioteki miejskiej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Na posesji przy ul. Wschodniej 23 wszystkie budynki zostaną podłączone do centralnego ogrzewania. Mieszkania będą miały osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Gruntownie zostanie wyremontowana instalacja wodna, gazowa i elektryczna. Na podwórku w wydzielonych miejscach zostanie zasiany trawnik. Wszystkie prace pochłoną prawie 11 mln zł.

Podobne prace remontowe, które pochłoną w sumie przeszło 1,7 mln zł, zostaną przeprowadzone przy ul. Wschodniej 24.

- Z podwórka zostanie tam wydzielony niskim ogrodzeniem zielony skwerek z małym placem zabaw dla dzieci, który będzie dostępny zarówno od strony ulicy, jak i strony podwórka. Na skwerku będzie posiana trawa, powstaną niewielkie rabaty i zostaną nasadzone liczne krzewy. Pojawią się tam ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Podwórze kamienicy zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ławki, trzepak i altanę na odpady – zapewnia Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Także przy ul. Wschodniej 42 wszystkie budynki zostaną odnowione i podłączone do centralnego ogrzewania. Oprócz mieszkań zostanie tam otwarta filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Na podwórku pojawi się kostka kamienna oraz trawnik, rabaty i liczne krzewy. Odnowienie tej nieruchomości będzie kosztowało prawie 7 mln zł.

Na tym się nie skończy, ponieważ przy ul. Wschodniej do końca 2022 roku zostanie w sumie wyremontowanych osiem kamienic – prócz trzech wspomnianych są to budynki oznaczone numerami 20, 35, 45, 52 i 54.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki