MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja w Łodzi. Powstaje nowy pasaż między Manufakturą a Teatrem Powszechnym

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
W ramach rewitalizacji pojawi się nowy pasaż między Manufakturą a Teatrem Powszechnym w Łodzi. Prace potrwają do jesieni br. i pochłoną prawie 4 mln zł. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
W ramach rewitalizacji pojawi się nowy pasaż między Manufakturą a Teatrem Powszechnym w Łodzi. Prace potrwają do jesieni br. i pochłoną prawie 4 mln zł. CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE mat. prasowy
W ramach rewitalizacji pojawi się nowy pasaż między Manufakturą a Teatrem Powszechnym w Łodzi. Prace potrwają do jesieni br. i pochłoną prawie 4 mln zł.

Mimo pandemii trwają intensywne prace nad przebiciem między ul. Legionów 25, a ul. Ogrodową 20 i ul. Gdańską 8, dzięki czemu powstanie nowa przestrzeń miejska. W miejscu tym zakończono już prace rozbiórkowe i zaczęły się roboty związane z przebudową podziemnej infrastruktury.

- Nowy pasaż w Centrum Łodzi to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Łączna długość ciągów pieszo-jezdnych została zaprojektowana na 380 metrów. Dzięki tej inwestycji łodzianie będą mogli dostać się bezpośrednio z ul. Legionów do Manufaktury i na posesję przy ulicy Gdańskiej 8, gdzie już działa jedna z najnowocześniejszych bibliotek w naszym mieście – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Pasaż zostanie wyposażony m.in. w 37 ławek, siedem stojaków rowerowych oraz trzy zdroje wody pitnej. Zostanie tam posadzonych 13 nowych drzew, 1277 krzewów i 1566 bylin. Roślinność będzie nawadniania przez system automatyczny. W rejonie pasażu zostanie zamontowanych: trzydzieści siedem ławek, siedem stojaków rowerowych oraz trzy zdroje wody pitnej.

- Nawierzchnia wewnątrz tego obszaru zostanie wykonana z różnokolorowej kostki granitowej. Instalacje podziemne i oświetleniowe zostaną przebudowane. Zostanie zainstalowane nowe oświetlenie parkowe, dekoracyjne oraz podświetlenie zieleni. Pasaż będzie bezpiecznym i atrakcyjnym miejscem odpoczynku – zapewnia Igor Kobus, przedstawiciel inżyniera kontraktu.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki