Roczne dziecko z Piotrkowa połknęło żrący płyn. Dziewczynka jest w stanie ciężkim w CZMP w Łodzi

  • Dziennik Łódzki

kw

13-miesięczna Ala z Piotrkowa walczy o życie - dziewczyna połknęła "kreta", żrący preparat do czyszczenia rur kanalizacyjnych.
Poparzona dziewczynka przebywa na OIOM w CZMP w Łodzi
 arch. DŁ

13-miesięczna dziewczynka z Piotrkowa połknęła "kreta"

Do wypadku doszło w czwartek, 13 grudnia. Dziewczynka do szpitala trafiła 1,5 godziny po zdarzeniu. Dziecko przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - jest w śpiączce farmakologicznej.

- Dziewczynka ma masywne poparzenia języka i przełyku. Stan jest bardzo ciężki - mówi Adam Czerwiński, rzecznik prasowy szpitala.

Do wypadku doszło w domu. W związku z leczeniem Ali, znajomi i przyjaciele rodziny, apelują o oddawanie krwi.

- Na ten moment ta krew nie jest potrzebna, ale może być. Dziewczynka ma grupę AB-, więc dość rzadką, stąd ten apel - dodaje rzecznik.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.12.2018, 18:24

A Ty "bendziesz" się uczyć ortografii...

22.12.2018, 13:55

Zdrówka malutkiej życzę

21.12.2018, 21:39

Sama jestem mamą i domyślam się co moga czuć rodzice

21.12.2018, 13:22

Bo przez takich głąbów jak Ty, trzeba dostosować piękny, polski język do Waszego poziomu. Stąd te "najnowsze wykazy". I nie sądzę, żeby roczne dziecko opanowało sztukę czytania. Dużo zdrowia dla dzieciaczka i mniej podłych "znawców tematu".

21.12.2018, 10:35

Ja pie*****! Tylko te słowa cisną mi sie na usta jak patrzę co wy tu wypisujecie. Najwiecej wypowiadają się ci, którzy nie maja dzieci i nie wiedza jak łatwo może dojść do wypadku. Najłatwiej jest skomentować i nazwać od patoli itp. Ogarnijcie się, dziecko jest w ciężkim stanie i najważniejsze dla rodziców i najbliższych jest to, zeby przeżyło i wróciło do pełnej sprawności a wasze komentarze są nie na miejscu. Słowa świadczą o was i waszym poziomie! Sorry, ale za wysoki to on nie jest.

21.12.2018, 09:31

Oby dwie formy są poprawne. Proszę zapoznać się z najnowszymi wykazami. Pozdrawiam

21.12.2018, 07:48

Wszystko co zagraża zdrowiu dziecka powinno być schowane lub zamkniete tak aby dziecko bie dostało się do tych rzeczy

21.12.2018, 07:36

A właśnie że nie. Trudniej odkręcić syrop niż tego kreta. Sama sprawdzałam. Większość tak myśli że trudno i zostawia butelki nisko w szafkach.

20.12.2018, 22:46

Kreta mozna tez kupić w saszetce

20.12.2018, 22:44

Debil jesteś i szkoda na ciebie czasu

20.12.2018, 17:08

kto zbierał informacje... dziewczynka nie jest z Piotrkowa

20.12.2018, 17:06

to była chwila nieuwagi, wypadek ! Jak można tak oceniać ludzi ?! To jest dobra i troskliwa rodzina

20.12.2018, 15:31

płyn do polerki, to każdy stolarz wypija przed robotą. ..i nikt nie wzywa doktora.

20.12.2018, 14:32

PRAWDA KIEDYS PISALI MOWILI TERAZ CISZA.

20.12.2018, 11:53

Po drugie roczne dziecko chyba ma problem ze wzrokiem skoro tego napisu nie przeczytało...

20.12.2018, 11:07

Pewnie okarze się że któreś z rodziców przesyłało do innej butelki albo nie zakręcili oryginalnej odpowiednio ostatnio pisali że z Sosnowca do łodzi 1.5 letnią dziewczynkę policja przywiozła z matką bo dziewczynka wypiła płyn do polerowania mebli jak matka sprzątała

20.12.2018, 10:44

dokladnie benda ...

20.12.2018, 10:41

Marsz do szkoły podstawowej douczyc sie ortografii a pozniej pisac komentarze

20.12.2018, 09:37

Panstwo niech daje wiecej 500+ to mamusie benda sie szlafirowac a dzieci benda chodzic bez opieki

20.12.2018, 09:14

Polecam najpierw pomyśleć, zanim zacznie się oceniać kompletnie nieznanych ludzi. Wypadki się zdarzają. Oby mała wyszła z tego cała.

20.12.2018, 07:35

przeciez krety maja teraz nakretki trudne do odkrecenia poza tym takie rzeczy przechowwuje sie z dala od oczu dzieci.

20.12.2018, 00:37

W ŁWD nie mówią nic o samobójstwach i wielu wypadkach, żeby społeczeństwo myślało, że jest super w Łodzi. Tylko o polityce pieprzą!

20.12.2018, 00:34

Patole!

19.12.2018, 23:07

Pisze wyraźnie na opakowaniach :
"Przechowywać poza zasięgiem dzieci."
"Nie połykać"

19.12.2018, 19:59

kret, to wodorotlenek sodu ...jeśli dojdzie do takiej sytuacji, nie wolno prowokować wymiotów.. należy podać najlepiej sodę oczyszczaną w dużej ilości bez czekania na doktora.. ...później, może być za późno.
...to samo dotyczy Calgonu.. ..to mieszanina drobnego piasku, drobno zmielonej gliny i tlenku sodu... ...jakbyś wiedział wcześniej o tym, sypał byś piach do swojej pralki?