Rok Tuwima: Kwiaty Łódzkie na Pasażu Schillera

  Rok Tuwima: Kwiaty Łódzkie na Pasażu Schillera

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pierwsza z sobót w ramach akcji "Kwiaty Łódzkie Tuwima" organizowanej w Pasażu Schillera przyniesie wydarzenia adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
  Rok Tuwima: Kwiaty Łódzkie na Pasażu Schillera

  ©Jakub Pokora

  Na najmłodszych uczestników przedsięwzięcia pn. "Kwiaty polskie oczami łódzkich dzieci malowane" czeka moc atrakcji, zabawy muzyczne i słowne, a także konkursy recytatorskie z nagrodami. Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie "Na co dzień i od święta" odbywać się będą w godzinach w godzinach od 10 do 18.

  Ku końcowi mają się też prace nad nowym łódzkim muralem, który powstaje na ścianie Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17. Pracuje nad nim Grzegorz "Gregor" Gonsior, znany z kilku innych prac w przestrzeni miasta, m.in. na terenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. "Gregor" w koncepcji tego wielokoformatowego malowidła w wyraźny sposób zamierza odnieść się do łódzkiej twórczości autora "Kwiatów polskich".


  W ramach "Kwiatów Łódzkich Tuwima" artysta street artu Egon Fietke rozpoczął tworzenie kolejnych przystanków ścieżki "Małych Kamienic Łodzi dla Tuwima". Wizerunki kamienic i budynków związanych z życiem i twórczością łódzkiego poety powstają na zaniedbanych skrzynkach, które dystrybuują energię. Posłużą one do organizowania spacerów śladami poety.

  Kolejne soboty, 3 i 17 sierpnia, przyniosą "tuwimowe" warsztaty, prezentacje, konkursy i występy artystyczne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo