Rok Tuwima: soboty w pasażu Schillera

  Rok Tuwima: soboty w pasażu Schillera

  Paulina Ilska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Cykl imprez pod hasłem "Kwiaty Łódzkie Tuwima", obejmujący trzy wakacyjne soboty, połączy studentów łódzkiej Szkoły Filmowej, artystów hip-hop, a także przedszkolaki. Wszyscy oni będą mogli spotkać się i działać pod okiem Leona Schillera, spoglądającego z granitowego pomnika ustawionego w Pasażu Schillera. Tam bowiem rozgrywać się będą główne wydarzenia "Kwiatów Łódzkich Tuwima".
  Cykl imprez pod hasłem "Kwiaty Łódzkie Tuwima", obejmujący trzy wakacyjne soboty, wpisuje się w łódzkie obchody Roku Tuwima.

  Cykl imprez pod hasłem "Kwiaty Łódzkie Tuwima", obejmujący trzy wakacyjne soboty, wpisuje się w łódzkie obchody Roku Tuwima. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Jakub Pokora

  W ten sposób Stowarzyszenie "Na co dzień i od święta", dotąd znane głównie z przygotowania tematycznej ścieżki "Małe Kamienice", a także z graficznych interwencji w przestrzeń miasta "Dzieci Bałut - murale pamięci", włącza się w obchody Roku Tuwima w Łodzi.

  ROK TUWIMA W ŁODZI: czytaj więcej!

  Akcja "Małe kamienice" polegała na odwzorowaniu za pomocą szablonów fasad znanych łódzkich kamienic na puszkach dystrybucyjnych elektryczność. Teraz wizerunki kamienic, które związane są z życiem Juliana Tuwima, zamienią się w kolejne stacje spaceru.


  Oprócz spacerów akcja "Kwiaty Łódzkie Tuwima" obejmuje również różnorodne wydarzenia o charakterze artystycznym i warsztatowym, skierowane do konkretnych grup wiekowych. Organizatorzy przewidują, że może wziąć w nich udział nawet kilkaset osób.

  Pierwsze wydarzenie, które będzie miało miejsce w sobotę 20 lipca, zatytułowane "Kwiaty polskie oczami łódzkich dzieci malowane", ma przybliżyć postać i twórczość znakomitego poety dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

  W programie przedsięwzięcia znalazły się konkursy słowno-recytatorskie i plastyczne, zabawy muzyczne, gry oraz happeningi muzyczne prowadzone przez twórców i doświadczonych pedagogów.

  Z kolei dwa tygodnie później, 3 sierpnia, Pasaż Schillera wypełni się propozycjami dla nastolatków. Usłyszeć będzie można utwory Juliana Tuwim w rapowych i hip-hopowych aranżacjach. Przekonamy się czy uda się wypromować utwór na miarę buntowniczej interpretacji wiersza "Do prostego człowieka", z której znany jest zespół Akurat.

  Wydarzenia trzeciej soboty cyklu, 17 sierpnia, skierowane będą do dorosłych. Odwoływać się będą między innymi do mniej znanych utworów autora słynnego "Ptasiego radia". Z informacji przedstawionych przez Stowarzyszenie, udział w tych wydarzeniach będą mieli studenci łódzkiej "filmówki", którzy zaprezentują twórczość poety według autorskiego programu. Złożą się na niego: recitale, deklamacje i formalnie różnorodne prezentacje poezji, a także zajęcia plastyczne, muzyczne i krótkie koncerty.

  Główne wydarzenia rozgrywać się będą w godzinach między 10 a 18.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo