Rosja mści się na Wielkiej Brytanii za sankcje. Ofiarą… Świnka Peppa

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Świnka Peppa
Świnka Peppa Zrzut ekranu z www.youtube.com/watch?v=u_74S7eWRXo
Udostępnij:
„Daily Mail” informuje, że Rosja mści się za nakładane przez rząd Wielkiej Brytanii sankcje gospodarcze, pozwalając na bezkarne naruszanie praw autorskich do „Świnki Peppy”, bohaterki słynnego brytyjskiego serialu animowanego dla dzieci.

„Daily Mail” informuje, że sąd w Kirowie oddalił pozew złożony przez firmę Entertainment One, właściciela praw autorskich do serialu „Świnka Peppa”, przeciw rosyjskiemu przedsiębiorcy Iwanowi Kożywnikowowi, który zaczął bez licencji kopiować wizerunek świnki.
Entertainment One domagała się od niego 40 tys. rubli odszkodowania. W chwili składania pozwu, czyli we wrześniu 2021 roku, stanowiło równowartość ok. 400 funtów. Obecnie 40 tys. rubli jest warte już tylko 320 funtów.

Sąd orzekł jednak, że „nieprzyjazne działania Stanów Zjednoczonych Ameryki i powiązanych z nimi państw zagranicznych” pozwoliły sądowi na odrzucenie roszczeń o naruszenie praw autorskich wniesionych przez Entertainment One.

Sąd powołał się na dekret rosyjskiego rządu, który zezwala na wykorzystywanie opatentowanych wynalazków i wzorów przemysłowych pochodzących z „nieprzyjaznych krajów” bez zezwolenia lub odszkodowania. Na liście są Wielką Brytanię, USA, kraje UE, Australia, Ukraina, Japonia i 16 innych państw.

Zdaniem brytyjskich mediów może to utorować drogę do masowego naruszania zachodnich znaków towarowych i praw autorskich. Ma być to zemsta za sankcje nałożone po rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Materiał oryginalny: Rosja mści się na Wielkiej Brytanii za sankcje. Ofiarą… Świnka Peppa - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie