Rośnie zaplecze sportowe w Łódzkiem

Redakcja
Udostępnij:
Zbigniewa Bródki, Artura Partyki, Adama Kszczota i Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Łączą ich dwie rzeczy – wszyscy są wybitnymi sportowcami i mieszkają w regionie łódzkim.

To na nich wzoruje się młodzież, która marzy o karierze sportowej. Trudno o lepszą inspirację i motywację do aktywności.

Zanim jednak nowe pokolenie sięgnie po medale w międzynarodowych konkurencjach, ma szanse zdobyć nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.

Co roku „stypendium motywacyjne” trafia do ponad 400 najlepszych zawodników i około 120 trenerów z regionu. W 2018 roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na nagrody kwotę 800 tysięcy zł. Trwa ocena wniosków złożonych przez kluby sportowe.

Szkolenie młodych sportowców na światowym poziomie jest możliwe dzięki współpracy z Łódzką Federacją Sportu i okręgowymi związkami sportowymi, które zapewniają zajęcia pod okiem najlepszych trenerów oraz udział w międzynarodowych imprezach.

Nie mniej ważna jest infrastruktura sportowa, która zapewnia dzieciom i młodzieży komfortowe warunki treningów. Do największych osiągnięć województwa w tej dziedzinie należy sieć Orlików oraz niedawno otwarte w Łodzi Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktycznego „Zatoka Sportu”.

W budowę Zatoki Sportu z 50-metrowym basenem olimpijskim, basenem do skoków z regulowanym dnem oraz jedną z najwyższych w Polsce ścianek wspinaczkowych Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zainwestował 12 milionów złotych.

To jednak nie koniec inwestycji w infrastrukturę sportową. W 2018 roku został uruchomiony nowy program wsparcia budowy, modernizacji i remontów obiektów sportowych i rekreacyjnych prowadzonych przez gminy i powiaty. Do wykorzystania są 4 miliony zł. Aktualnie trwa ocenianie wniosków wpływających z gmin i powiatów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie