Rowerowe Łódzkie rusza w Łowiczu. Jednoślady można...

  Rowerowe Łódzkie rusza w Łowiczu. Jednoślady można wypożyczać od 13 grudnia

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rowerowe Łódzkie rusza w Łowiczu. Jednoślady można wypożyczać od 13 grudnia

  ©Rafał Klepczarek

  W Łowiczu rusza Rowerowe Łódzkie. Od czwartku (13 grudnia) można wypożyczać 96 rowerów, które znajdują się na 12 stacjach w różnych częściach pelikaniego grodu.
  Rowerowe Łódzkie rusza w Łowiczu. Jednoślady można wypożyczać od 13 grudnia

  ©Rafał Klepczarek

  Już w listopadzie pojawiły się tam jednoślady, ale oklejono je informacją, że Rowerowe Łódzkie w Łowiczu będzie czynne po 7 grudnia. Władze Łowicza liczyły, że do tego czasu uprawomocni się regulamin wypożyczania publicznych rowerów.

  Został on przyjęty 22 listopada przez Radę Miejską w Łowiczu. Uchwała w tej sprawie jest aktem prawa lokalnego, bez którego zdaniem samorządowców, rowery nie mogły zostać udostępnione do wypożyczania. Uprawomocni się ona 13 grudnia i od tego dnia można legalnie wypożyczać jednoślady.

  Przypomnijmy, że pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe. Za kolejne 40 minut zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 3 zł, a za trzecią 5 zł. Pozostawienie roweru poza stacją też kosztować będzie 5 zł. Zostawienie go poza miastem to już 200 zł kary. Aby móc korzystać z systemu trzeba mieć na koncie min. 10 zł.

  Stacje rowerowe w Łowiczu znajdują się w następujących lokalizacjach: ul. Dworcowa (dworzec kolejowy Łowicz Główny), Stary Rynek, Nowy Rynek, ul. Sadowa, ul. Grunwaldzka, ul. Medyczna, ul. Podleśna (lasek miejski), ul. Kaliska (niedaleko dworca Łowicz Przedmieście), ul. Kaliska (pływalnia OSiR), ul. Starościńska, ul. Armii Krajowej i ul. Starzyńskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo