MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rowerzysta zaatakował gazem na przejściu dla pieszych, teraz zgłosił się na policję. Jaka kara mu grozi?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 31-letni mężczyzna, który jadąc rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem przechodzącą parę. Może spędzić w więzieniu półtora roku.Do zdarzenia doszło 15 czerwca, około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Malborskiej. Mężczyzna jadący rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem dziewczynę i jej chłopak. Na miejsce zostali wezwani policjanci i załoga pogotowia ratunkowego.- Funkcjonariusze podczas rozmowy z poszkodowanymi ustalili, że podczas gdy mężczyzna z kobietą przechodzili przez pasy, pomiędzy nich wjechał na rowerze mężczyzna - mówi Izabela Sobczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Po zwróceniu uwagi, że jest to przejście dla pieszych, niespodziewanie wyjął gaz pieprzowy i rozpylił go w ich kierunku. Po chwili odjechał w kierunku Teofilowa. Czytaj dalej
Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 31-letni mężczyzna, który jadąc rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem przechodzącą parę. Może spędzić w więzieniu półtora roku.Do zdarzenia doszło 15 czerwca, około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Malborskiej. Mężczyzna jadący rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem dziewczynę i jej chłopak. Na miejsce zostali wezwani policjanci i załoga pogotowia ratunkowego.- Funkcjonariusze podczas rozmowy z poszkodowanymi ustalili, że podczas gdy mężczyzna z kobietą przechodzili przez pasy, pomiędzy nich wjechał na rowerze mężczyzna - mówi Izabela Sobczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Po zwróceniu uwagi, że jest to przejście dla pieszych, niespodziewanie wyjął gaz pieprzowy i rozpylił go w ich kierunku. Po chwili odjechał w kierunku Teofilowa. Czytaj dalej Fot. Mariusz Kapała
Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 31-letni mężczyzna, który jadąc rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem przechodzącą parę. Może spędzić w więzieniu półtora roku.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca, około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Malborskiej. Mężczyzna jadący rowerem po przejściu dla pieszych zaatakował gazem dziewczynę i jej chłopak. Na miejsce zostali wezwani policjanci i załoga pogotowia ratunkowego.

- Funkcjonariusze podczas rozmowy z poszkodowanymi ustalili, że podczas gdy mężczyzna z kobietą przechodzili przez pasy, pomiędzy nich wjechał na rowerze mężczyzna - mówi Izabela Sobczyk z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Po zwróceniu uwagi, że jest to przejście dla pieszych, niespodziewanie wyjął gaz pieprzowy i rozpylił go w ich kierunku. Po chwili odjechał w kierunku Teofilowa.

Sam zgłosił się na policję

Poszukiwaniem mężczyzny zajęli się policjanci z II komisariatu. Udało im się wytypować sprawcę na podstawie zdjęć, które udostępnili poszkodowani oraz analizy zebranych materiałów. Ostatecznie mężczyzna sam zgłosił się na policję, a policjanci tłumaczą to tym, że
miał świadomość, że jego wizerunek jest widoczny na wszystkich forach internetowych i że w każdej chwili policja może zapukać do jego drzwi.

Nie pierwszy raz

Okazało się, że 31-latek jest recydywistą. Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej, co w jego przypadku oznacza, że najbliższe 1,5 roku może spędzić za kratkami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bezpieczeństwo nad wodą. Jak zapobiegać utonięciom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki