Równość kosztuje

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz idzie z unijnym duchem czasu. Wczoraj powołał pełnomocnika ds. równego traktowania w służbach mundurowych. Nowy etat to pokłosie seksafery w KW Policji w Opolu.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wiadomo, że bohater ww. afery komendant nadinspektor Marzec z dnia na dzień odszedł na emeryturę. Bierze 10 tys. zł miesięcznie. Do tego dostał 80 tys. odprawy. Jakoś mu wystarczy na nowej drodze życia. Niestety, równie godnie nie pożegnano jego partnerki, też policjantki. Zawieszono ją na trzy miesiące; w tym czasie będzie dostawać pół pensji.

  Teraz, po powołaniu pełnomocnika ds. równego traktowania, można się spodziewać, że rychło krzywda zostanie naprawiona i bohaterka feralnej seksafery, policjantka z Opola, w imię równości też otrzyma 10 tys. emerytury i 80 tys. odprawy, jak jej partner generał. Nadinspektor w policji to jak generał brygady w wojsku.


  Tu trzeba wspomnieć, że w służbach policyjnych różnego typu ponoć jest 100 generałów. Tak się tego na-mnożyło! Wyobraźmy sobie całkiem teoretycznie (!), że każdy z nich ma mundurową kochankę. I każdy (jak podobno Marzec) nie zna się na telefonie, naciska jakiś przycisk i niechcący nagrywa odgłosy seksharców. Potem to nagranie ktoś daje do gazety... I mamy 100 seksafer!

  Skutek przy polityce równości? 16 mln zł jednorazowych odpraw dla 100 generałów i ich 100 mundurowych kochanek. Do tego 2 mln co miesiąc na skromne emerytury. Jak widać, równe traktowanie kosztuje. No, ale sprawiedliwość musi być!

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ja wam kawał

  Romek Zw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Kawał o chińskiej policji
  Facet spotyka kolegę policjanta na ulicy.
  - Cześć co robisz?
  - Niosę piwo dla komendanta.
  - A po co ci te drzwi?
  - Kazał przynieść coś do otwierania.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mamy drugą policyjną sexaferę?

  oxy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Możliwe, że mu juz drugą sexaferę. Jesli sie potwierdzi, to będzie drożej, w roli głównej obsadzony jest zastępca komendanta głównego, a ten nie zadowoli sie 80 tysiącami odprawy i 10 tys....rozwiń całość

  Możliwe, że mu juz drugą sexaferę. Jesli sie potwierdzi, to będzie drożej, w roli głównej obsadzony jest zastępca komendanta głównego, a ten nie zadowoli sie 80 tysiącami odprawy i 10 tys. emerytury jak ten z Opola. Jak ma być równo, to ta dziewczyna policjantka też weźmie więcej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mamy drugą policyjną sexaferę?

  oxy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Możliwe, że mu juz drugą sexaferę. Jesli sie potwierdzi, to będzie drożej, w roli głównej obsadzony jest zastępca komendanta głównego, a ten nie zadowoli sie 80 tysiącami odprawy i 10 tys....rozwiń całość

  Możliwe, że mu juz drugą sexaferę. Jesli sie potwierdzi, to będzie drożej, w roli głównej obsadzony jest zastępca komendanta głównego, a ten nie zadowoli sie 80 tysiącami odprawy i 10 tys. emerytury jak ten z Opola. Jak ma być równo, to ta dziewczyna policjantka też weźmie więcej.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Generałem być!

  ksantypa_222 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  Bardzo dziwi mnie to, że nie skorzystano ze sprawdzonej metody, polegającej na przerzuceniu generała na inną parafię. W innym otoczeniu niechaj dalej genrałuje do 67-go roku życia. W ten sam sposób...rozwiń całość

  Bardzo dziwi mnie to, że nie skorzystano ze sprawdzonej metody, polegającej na przerzuceniu generała na inną parafię. W innym otoczeniu niechaj dalej genrałuje do 67-go roku życia. W ten sam sposób powinna być załatwiona sprawa wysoko postawionej policjantki, również praca do 67-go roku życia. W ramach dalszego uzawodowienia służb mundurowych, pewnikiem tworzone będą oddziały złożone wyłącznie z generałów. Przecież stać nas na to, skoro obecnie namnożyło się ich ok. setki!
  Pan generał Marzec otrzymał 80 tys. odprawy i 10 tys. zł. emerytury miesięcznie. Dla porównania moja emerytura to też ok. 10 tys. zł. tyle, że rocznie. Niestety, nie jestem generałem ani córką generała.
  „Wczoraj powołał pełnomocnika ds. równego traktowania w służbach mundurowych.”
  Jest to fantastyczna fucha, w sam raz dla córki generała. Powołana przez Ministra Bartłomieja Sienkiewicza pełnomocniczka prezentuje się pod względem urody znakomicie. Zapewne otrzymywać będzie stosowną pensję i dodatki za dużą wydajność w wykonywanej pracy.
  W budżecie pieniędzy na służby mundurowe nigdy nie zabraknie. Zawsze można podnieść mandaty za wykroczenia drogowe lub zwielokrotnić opłaty za wywóz śmieci. I dziurę się załata.
  „No, ale sprawiedliwość musi być!”
  Kojarzą się „Sami swoi” – Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie – rzekła matka Pawlaka i włożyła mu do kieszeni dwa granaty.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Produkcja generałów

  berstein (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Takiej produkcji generałów jak teraźniejszej Polsce nigdy wcześniej było ani przed wojną, ani w PRL-u. Nie wiem dokładnie, ale w milicji był chyba 1 generał komendant główny. Teraz taki generał...rozwiń całość

  Takiej produkcji generałów jak teraźniejszej Polsce nigdy wcześniej było ani przed wojną, ani w PRL-u. Nie wiem dokładnie, ale w milicji był chyba 1 generał komendant główny. Teraz taki generał idzie na zasłuzony wypoczynek po kilku latach, bo jak się zmienia wyższa, np. minister albo cały rząd, to wsadza nowych ludzi i mianuje ich generałami.
  I jeszcze pytanie: co to za qrew postawiła xantypie minus i dlaczego? Niech się wytłumaczy!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo