ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Prognoza pogody długoterminowa

  Rozwiń
  Rozłam w łódzkim rugby. Powstały dwa wrogo do siebie...

  Rozłam w łódzkim rugby. Powstały dwa wrogo do siebie nastawione kluby [FILM]

  Dariusz Kuczmera

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sprawa rozłamu w łódzkim rugby poruszona została na środowej konferecji prasowej Budowlanych SA

  Sprawa rozłamu w łódzkim rugby poruszona została na środowej konferecji prasowej Budowlanych SA ©Krzysztof Szymczak

  Nastąpił rozłam w łódzkim rugby. Z jednej wielkiej współpracującej ze sobą rodziny rugbistów powstały dwa wrogo do siebie nastawione kluby.
  Sprawa rozłamu w łódzkim rugby poruszona została na środowej konferecji prasowej Budowlanych SA

  Sprawa rozłamu w łódzkim rugby poruszona została na środowej konferecji prasowej Budowlanych SA ©Krzysztof Szymczak

  Niby powinniśmy się cieszyć, że w tym roku po raz pierwszy w historii w ekstralidze rugby zagrają dwa łódzkie kluby o podobnie brzmiących nazwach: Budowlani Spółka Akcyjna i Klub Sportowy Budowlani. Niestety tak nie jest, a jeden klub może doprowadzić do bankructwa drugi.

  Kilka lat temu Budowlani stanęli nad finansową przepaścią. Na szczęście powstała spółka akcyjna, ratująca rugby seniorów w Łodzi.
  Młodzież pozostała w Klubie Sportowym Budowlani. Oba podmioty zgodnie pracowały na dobre imię rugby. Budowlani SA zdobywali medale mistrzostw Polski, KS Budowlani wychowywali dla seniorów zdolną młodzież i zarabiali na tym pieniądze. Zawarto specjalną umowę o współpracy.

  CZYTAJ TEŻ: Master Pharm Budowlani - Lechia Gdańsk 17:10 (9:3). Budowlani Mistrzami Polski

  Sielanka zamieniła się niestety w wojnę, gdy KS Budowlani (ci od młodzieży) otrzymali możliwość grania w ekstraklasie jak Budowlani SA (ci od medali). Powstał problem w zdobyciu licencji dla obu klubów, bo obok seniorów kluby muszą mieć drużyny juniorów. Budowlani SA i KS Budowlani seniorów posiadają, ale drużyny młodzieży są tylko w KS Budowlani, choć w myśl umowy prawa do nich mają Budowlani SA.

  Polski Związek Rugby zezwala klubowi bez juniorów na grę w ekstraklasie, ale po uiszczeniu kary, bagatela, 100 tys. zł. Budowlani SA i KS swych praw chcą dochodzić w sądzie.

  CZYTAJ: Juniorzy KS Budowlani Łódź mistrzami Polski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakieś g...e rozgrywki

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wstyd!

  uaczer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Wstyd panowie i żenada! -jak Kargul i Pawlak.
  Przypomne - może nie wszystkim wiadomo ....zgoda - buduje, nie zgoda rujnuje.
  Ktoś ma chyba głęboko skrywane kompleksy, skoro jego włąsne ego...rozwiń całość

  Wstyd panowie i żenada! -jak Kargul i Pawlak.
  Przypomne - może nie wszystkim wiadomo ....zgoda - buduje, nie zgoda rujnuje.
  Ktoś ma chyba głęboko skrywane kompleksy, skoro jego włąsne ego przewyzsza jego samego.
  Zacznijcie w końcu tworzyć wsólnie wielką siłezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czarno-biała wersja

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Bardzo jednostronny ten artykuł Panie Dariuszu...
  Powodów powstania spółki sportowej Budowlani było kilka. Poza aspektem finansowym powodem był również konflikt pomiędzy trenerem Żórawskim i...rozwiń całość

  Bardzo jednostronny ten artykuł Panie Dariuszu...
  Powodów powstania spółki sportowej Budowlani było kilka. Poza aspektem finansowym powodem był również konflikt pomiędzy trenerem Żórawskim i zarządem klubu. Jak zwykle w takich sprawach wina leży po obu stronach...
  Sielanki ani zgodnej współpracy, opisanej tutaj, nigdy nie było. Był za to mniej lub bardziej otwarty konflikt. Obie strony utrudniały sobie życie, ale moim zdaniem to BSA wielokrotnie wykorzystywało swoją mocniejszą pozycję, żeby osiągać swoje cele kosztem klubu z Górniczej. Przykładem mogą być:
  - wielokrotne próby przejmowania zawodników kończących wiek juniora bez zapłaty ekwiwalentu za wyszkolenie (np. na podstawie twierdzenia, że KSB nie posiada drużyny seniorów, a taką jest BSA)
  - blokowanie zawodników (poprzez wykupywanie licencji), którzy nie grali w BSA, a chcieli grać w KSB na niższym poziomie rozgrywek
  - wywieranie presji na zawodnikach, żeby przechodzili do BSA, tylko po to żeby osłabić KSB (większość nigdy potem w nowym klubie nie zagrała)
  - inspirowane przez władze BSA "artykuły" (m. in. na łamach Ekspresu Ilustrowanego)
  Kwoty jakie BSA chciało płacić za wyszkolonych zawodników (reprezentantów Polski) były zawsze przedmiotem sporu między oboma klubami, który wielokorotnie rozbijał się o zarząd PZR.
  Jeżeli chodzi o samo szkolenie młodzieży BSA próbowało stworzyć grupy młodzieżowe, ale im się to nie udało. Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak się w władzom tego klubu wydawało. Nie jest bynajmniej niemożliwe, bo w Łodzi jest drugi klub szkolący młodzież w rugby (BBRC), nie posiadający takiego zaplecza finansowego, ani organizacyjnego.
  Tzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowanie

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  1. Za każdego zawodnika KS wystawił fakturę a SA zapłaciła
  2. Spółka kupiła wszystkich zawodników z KS w momencie powstania więc jeśli ktoś chciał wrócić do KS to KS powinien za niego zapłacić
  3....rozwiń całość

  1. Za każdego zawodnika KS wystawił fakturę a SA zapłaciła
  2. Spółka kupiła wszystkich zawodników z KS w momencie powstania więc jeśli ktoś chciał wrócić do KS to KS powinien za niego zapłacić
  3. Nie było żadnej presji na zawodnikach. W całym KS był jeden komplet koszulek w których grali seniorzy i juniorzy i najzdolniejsi nie mieli żadnej szansy rozwoju w seniorach KS. W pierwszym sezonie przegrali wysoko wszystkie mecze. Nikt nie chce być oszukiwany przez prezesa który twierdził że pieniądze z wynajmu parkingu przy klubie będą szły na rugby a później prezes odszczekał i stwierdził że pomylił daty w umowie. Zobaczymy jakie efekty przyniesie oparcie ekstraligowej drużyny na 19-to letnich chłopcach. Oby tylko wyszli z tego bez poważnych kontuzji.
  4. Dziennikarze Expressu mają swoje rozumy i widzą co się dzieje dlatego to opisują.
  Boisko nie pielęgnowane od kilku lat - nie nadaje się do grania nawet mimo wysypania siana na resztki trawy, trybuny w ruinie że strach usiąść a sprowadza się Gruzinów za ciężkie pieniądze żeby zaspokoić ego prezesa. Oby tylko tych paru młodych zdolnych chłopaków nie straciło zdrowia przez głupotę zarządu.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowanie sprostowania

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  AD 1 Nie prawda. Zabrane zostały licencje zawodników nieaktywnych, za których nie zapłacono. W kolejnych latach za juniorów płacono, ale po długich bojach o kwoty.
  AD 2 Zgodnie z przepisami PZR,...rozwiń całość

  AD 1 Nie prawda. Zabrane zostały licencje zawodników nieaktywnych, za których nie zapłacono. W kolejnych latach za juniorów płacono, ale po długich bojach o kwoty.
  AD 2 Zgodnie z przepisami PZR, z tego czasu o który mi chodzi, zawodnik nieaktywny przez 2 lata mógł zmienić klub bez opłaty. Ilu takich zawodników zablokowano?
  AD 3 Kłamiesz, że nie było presji. Znam sprawę z pierwszej ręki od przechodzących zawodników.
  AD 4 Nazwanie osób pracujących w EI dziennikarzami to grube nadużycie. Boisko na Górniczej ma nieuregulowany status prawny, więc nikogo nie powinien dziwić brak większych inwestycji.
  Przy okazji może napiszesz co stało się z poprzednimi użytkownikami boiska na Małachowskiego, które BSA uzyskało (mimo wyraźnego oporu tychże) w zeszłym roku?
  Co do oszukiwania ludzi w kwestii braku pieniędzy i jednoczesnym zatrudnienia obcokrajowców nikt nie ma w tym takiej praktyki jak BSA. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowanie do sprostowania sprostowania

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów...rozwiń całość

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów ustala rynek. Jest podaż i jest popyt, Do transakcji dochodzi na zasadzie porozumienia. Jak kupujesz marchewkę jest tak samo. Odpowiada ci cena -kupujesz. Sprzedawca chce sprzedać to sprzedaje. Czysta ekonomia.
  2. Jak można było zablokować wbrew przepisom PZR?? Gdyby było zgodnie z przepisami to by grali...
  3. Nie myl presji z propozycją normalnego funkcjonowania. Zobaczymy za 3 miesiące jak Kalużny nie wygra kolejnego "przetargu" na parking i remont szpitala WAM. Gruzini wyjadą tak szybko jak siatkarki w poprzednich sezonach w połowie rozgrywek. Jeśli masz wiedzę że BSA uzyskali boisko na Małachowskiego do zgłoś się do prokuratury z doniesieniem ale mogą cię zamknąć do wariatkowa bo jeszcze nie odbył się tam żaden trening. Czyli mają boisko na którym nie byli?? No rewelacja. To tłumaczy Twoje poprzednie wpisy. Macierewicz byłby z Ciebie dumny. Napisz swoją teorię o Smoleńsku a zajmiesz miejsce Misiewiczazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ostateczne sprostowanie

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  1. Nic takiego nie sugeruję. Wytłumacz proszę sytuację zawodników, którzy w momencie tworzenia spółki nie deklarowali chęci gry i w BSA nigdy nie grali, a kiedy po kilku latach chcieli wznowić...rozwiń całość

  1. Nic takiego nie sugeruję. Wytłumacz proszę sytuację zawodników, którzy w momencie tworzenia spółki nie deklarowali chęci gry i w BSA nigdy nie grali, a kiedy po kilku latach chcieli wznowić karierę to ich licencje odnalazły się w spółce.
  To co dalej napisałeś pokazuje dobitnie sposób myślenia o zawodnikach w BSA i potwierdza kolejny raz informacje o przedmiotowym traktowaniu ludzi w spółce (juniorzy to nie marchewki).
  Dziwne, że jako znawca wolnego rynku nie rozumiesz, że dotacja od miasta się zmniejszyła, bo pojawiła się konkurencja i BSA utraciła pozycję monopolisty. Czysta ekonomia.
  Zabawne jest to, że mimo, że w KSB mają fatalną sytuację (tak jak pisałeś: stadion w ruinie, jeden komplet strojów meczowych na 2 drużyny, źle funkcjonujący zarząd, niepewną sytuację finansową, drużynę opartą o młodych i niedoświadczonych zawodników) to władze BSA co chwila robią konferencję prasową na której narzekają na brak boiska, brak pieniędzy, kłody rzucane przez ... (tu można wstawić: UMŁ, PZR, KSB, itp.), problemy ze składem. :Dzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odpowiadam

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Sprawa jest wyjątkowo prosta, na mocy umowy sprzedaży bankrutujący KS sprzedał do SA:
  1. Prawo do nazwy BUDOWLANI
  2. Miejsce w tabeli
  3. Prawo do kontynuowania tradycji m.in miejsce w tabeli...rozwiń całość

  Sprawa jest wyjątkowo prosta, na mocy umowy sprzedaży bankrutujący KS sprzedał do SA:
  1. Prawo do nazwy BUDOWLANI
  2. Miejsce w tabeli
  3. Prawo do kontynuowania tradycji m.in miejsce w tabeli wszech czasów
  4. Wszystkich zawodników widocznie nie pytając ich o zgodę stąd wydano wszystkie licencje nowemu Klubowi.
  Na podstawie przepisów PZR na które się wcześniej powoływałeś każdy ma prawo zrezygnować w reprezentowania klubu w którym nie chce grać i po karencji grać w innym klubie. Spółka jest bardzo zadowolona z obiektu meczowego przy al. Unii i od dwóch lat nie narzeka na obiekt. Twoje kłamstwo odnośnie Małachowskiego zostało szybko obalone więc szukasz innych kłamstewek żeby zaciemnić obraz. Jeżeli masz inne zdanie na temat zaistniałej sytuacji to zwróć uwagę na początek tego wpisu w którym jest napisane czego dotyczyła umowa sprzedaży i czy nowa drużyna seniorów z Górniczej powinna posługiwać się nazwą Budowlani. Dotacje dotyczą drużyn na najwyższym poziomie rozgrywkowym a KS przegrał na boisku walkę o to miejsce i mając odrobinę honoru i sportowego ducha nie powinien grać z najlepszymi tylko dalej trenować w I lidze. Ale co tam boisko i honor skoro przy zielonym stoliku można zarobić parę groszy i zrobić komuś w poprzek mimo że wcześniej się wzięło kasę za to...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odpowiadam

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Umowy sprzedaży nie znam - jestem kibicem rugby nie członkiem zarządu KSB. Prawo do nazwy można sprzedać. Podobnie z miejscem w lidze. Nie mam wątpliwości czy można sprzedać tradycję - nie można....rozwiń całość

  Umowy sprzedaży nie znam - jestem kibicem rugby nie członkiem zarządu KSB. Prawo do nazwy można sprzedać. Podobnie z miejscem w lidze. Nie mam wątpliwości czy można sprzedać tradycję - nie można. Zwłaszcza, że KSB nie upadł i kontynuuje swoją działalność. Napisz jeszcze, że BSA kupiła wyłączność/monopol na rugby w Łodzi :)
  Jeżeli chodzi o Małachowskiego to dla kogo szykowane jest tam boisko? Czyż nie dla Widzewa i Budowlanych? BBRC się wyprowadziło, znaczy straciło miejsce z którym było związane od kilku lat. Gdzie tu kłamstwo?
  Napisz coś o próbach tworzenia szkolenia młodzieży w BSA, bo temat ominąłeś, a wszyscy lubią się pośmiać.
  Jeżeli chodzi o awans do Ekstraligi to rzeczywiście KSB przegrało ze Skrą awans. Niestety polityka miasta Warszawy uniemożliwia Skrze grę w Ekstralidze (pieniądze). Jest to okazja z której klub z Górniczej skorzystał. Nie mam wątpliwości, że poradzą sobie na boisku i nie będzie wstydu. Ty może wolałbyś, żeby w Ekstralidze grało 7 drużyn i BSA nie miało konkurencji.
  Jak się mają gorzkie żale BSA w mediach do honoru i sportowego ducha?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyjaśniam

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Co do sprzedaży tradycji to spytaj kolegów z Widzewa. Upadają średnio co dwa lata a każdy następny twór przejmuje tradycje więc chyba się da. Co do monopolu to Marcin Chudzik z powodzeniem przez...rozwiń całość

  Co do sprzedaży tradycji to spytaj kolegów z Widzewa. Upadają średnio co dwa lata a każdy następny twór przejmuje tradycje więc chyba się da. Co do monopolu to Marcin Chudzik z powodzeniem przez lata blokował otwarcie Orlen Ligi więc co do monopolu to specjalistami są Budowlani z Górniczej. Sportowy duch to jest na boisku, jak się przegrywa sportowo walkę o awans to się nie wchodzi kuchennymi drzwiami. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  daj spokój

  jam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Urban daj spokój

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Urban daj spokój

  jam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Daj spokój bo w końcu powiem prawdę i będzie wstyd i koniec BSA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowanie do sprostowania sprostowania

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów...rozwiń całość

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów ustala rynek. Jest podaż i jest popyt, Do transakcji dochodzi na zasadzie porozumienia. Jak kupujesz marchewkę jest tak samo. Odpowiada ci cena -kupujesz. Sprzedawca chce sprzedać to sprzedaje. Czysta ekonomia.
  2. Jak można było zablokować wbrew przepisom PZR?? Gdyby było zgodnie z przepisami to by grali...
  3. Nie myl presji z propozycją normalnego funkcjonowania. Zobaczymy za 3 miesiące jak Kalużny nie wygra kolejnego "przetargu" na parking i remont szpitala WAM. Gruzini wyjadą tak szybko jak siatkarki w poprzednich sezonach w połowie rozgrywek. Jeśli masz wiedzę że BSA uzyskali boisko na Małachowskiego do zgłoś się do prokuratury z doniesieniem ale mogą cię zamknąć do wariatkowa bo jeszcze nie odbył się tam żaden trening. Czyli mają boisko na którym nie byli?? No rewelacja. To tłumaczy Twoje poprzednie wpisy. Macierewicz byłby z Ciebie dumny. Napisz swoją teorię o Smoleńsku a zajmiesz miejsce Misiewiczazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowanie do sprostowania sprostowania

  znawca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów...rozwiń całość

  1.Czyli sugerujesz że ktoś się włamał na Górniczą i ukradł licencje zawodników za których nie zapłacono?? Sprawdź na Policji czy było zgłoszenie włamania albo innej kradzieży...Ceny za juniorów ustala rynek. Jest podaż i jest popyt, Do transakcji dochodzi na zasadzie porozumienia. Jak kupujesz marchewkę jest tak samo. Odpowiada ci cena -kupujesz. Sprzedawca chce sprzedać to sprzedaje. Czysta ekonomia.
  2. Jak można było zablokować wbrew przepisom PZR?? Gdyby było zgodnie z przepisami to by grali...
  3. Nie myl presji z propozycją normalnego funkcjonowania. Zobaczymy za 3 miesiące jak Kalużny nie wygra kolejnego "przetargu" na parking i remont szpitala WAM. Gruzini wyjadą tak szybko jak siatkarki w poprzednich sezonach w połowie rozgrywek. Jeśli masz wiedzę że BSA uzyskali boisko na Małachowskiego do zgłoś się do prokuratury z doniesieniem ale mogą cię zamknąć do wariatkowa bo jeszcze nie odbył się tam żaden trening. Czyli mają boisko na którym nie byli?? No rewelacja. To tłumaczy Twoje poprzednie wpisy. Macierewicz byłby z Ciebie dumny. Napisz swoją teorię o Smoleńsku a zajmiesz miejsce Misiewiczazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chyba za blisko jednej szafy.

  Rugburator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Łubu dębu niech nam żyje prezes naszego klubu. Ten komentarz jest wygodny dla jednej strony ale jak się zna tylko z tej strony opowieści to się tak komentuje.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LOL

  Kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Artykuł oczywiście w 100% obiektywny...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo