5/18
Z orzełkiem na piersi Lewandowski zadebiutował u Holendra....

Leo Beenhakker - reprezentacja Polski

Z orzełkiem na piersi Lewandowski zadebiutował u Holendra. 10 września 2008 roku w meczu nieudanych el. do MŚ w RPA młody napastnik zmienił Marka Saganowskiego. Osiem minut po wejściu cieszył się z debiutanckiego trafienia - przeciw San Marino. Polska wygrała ten mecz 2:0. Za Beenhakkera Lewy strzelił jeszcze po golu z Irlandią (3:2) i ponownie z San Marino (10:0).

77-letni Beenhakker w czerwcu 2015 roku przeszedł na emeryturę.
Lewandowski u Beenhakkera: 3 bramki w 12 meczach

6/18
To była świetna współpraca. Za kadencji trenera Zielińskiego...

Jacek Zieliński - Lech Poznań

To była świetna współpraca. Za kadencji trenera Zielińskiego Lewandowski zgarnął mistrzostwo Polski, Superpuchar, a także został królem strzelców ligi (18 trafień). Potem za przeszło 4 mln euro odszedł do Borussii Dortmund. Do transferu przygotował go Andrzej Juskowiak, u którego pobierał dodatkowe lekcje.

58-letni Zieliński obecnie nie prowadzi żadnej drużyny. Ostatnio był szkoleniowcem Arki Gdynia.
Lewandowski u Zielińskiego: 21 bramek w 34 meczach

7/18
W trakcie fatalnych eliminacji do MŚ 2010 ówczesny prezes...

Stefan Majewski - reprezentacja Polski

W trakcie fatalnych eliminacji do MŚ 2010 ówczesny prezes PZPN Grzegorz Lato zwolnił Leo Beenhakkera. Awaryjnie na jego następcę powołał dyżurnego Stefana Majewskiego. Tymczasowy trener poprowadził kadrę przeciw Czechom (0:2) i Słowacji (0:1). Lewandowskiego wpuszczał wtedy na boisko kolejno w 63 i 68 minucie. Słowem, był to epizod, o którym obaj być może już nie pamiętają.

63-letni Majewski pracuje obecnie w PZPN - jako dyrektor sportowy.
Lewandowski u Majewskiego: 0 bramek w 2 meczach

8/18
Drogi Smudy i Lewandowskiego jeszcze się zeszły. W latach...

Franciszek Smuda - reprezentacja Polski

Drogi Smudy i Lewandowskiego jeszcze się zeszły. W latach 2009-2012 obaj panowie współpracowali ze sobą w reprezentacji Polski. Niestety, był to kiepski czas. Na Euro 2012 nasza drużyna odpadła po fazie grupowej, zajmując ostatnie miejsce w grupie A. Lewy trafił jedynie w meczu otwarcia z Grecją.

Lewandowski u Smudy: 12 bramek w 31 meczach

WsteczDalej

Sąsiedzi znaleźli zwłoki matki i dwójki małych dzieci

Ostatni mecz sezonu rugbistów KS Budowlani Wizja Med Łódź trzeba obejrzeć z trybun

Lider Metalkas 2 Ekstraligi żużlowej jedzie do Łodzi na mecz z H. Skrzydlewska Orzeł