Lubianą przez widzów imprezę zainaugurował nietuzinkowy spektakl Teatru Współczesnego w Warszawie - „Wstyd” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata, wyśmienicie zagrany przez: Izę Kunę, Agnieszkę Suchorę, Jacka Braciaka i Mariusza Jakusa.
Wieczór wzbogaciło wyróżnienie Ewy Pilawskiej, dyrektor festiwalu i Teatru Powszechnego, Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis w dziedzinie Teatr. Odznaczenie przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego zostało wręczone przez wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.
- Dziękuję państwu: bez przymierza z publicznością nie byłoby teatru, festiwalu - powiedziała Ewa Pilawska odbierając medal. - Dziękuję za tyle lat wspólnoty, niezwykłego partnerstwa. Teatr to zespół, drużyna - moja drużyna jest fenomenalna. Mogłabym z nią pójść na koniec świata.
Podczas otwarcia festiwalu odbył się również wernisaż wystawy „Dark Fantasy”, przygotowanej przez łódzką artystkę Ewę Bloom-Kwiatkowską. Na ekspozycję składa się kilkunastoosobowa grupa ludzko-zwierzęcych postaci - m.in. pani Zebra, pan Lew, pani Klacz - oczekująca wraz z publicznością na rozpoczęcie przedstawienia. Kolejny element wydarzenia, które jest rozmową o tym, że możemy być razem mimo różnic.
Kolejny festiwalowy spektakl 15 i 16 lutego od godz. 19.15 - Édouard Louis, „Historia przemocy”, reż. Ewelina Marciniak (Teatr im. Fredry w Gnieźnie), który zostanie pokazany na Małej Scenie Teatru Powszechnego. 16 lutego o godz. 15 rozpocznie się panel dyskusyjny "Jaki widzę mój teatr?", który poprowadzi Katarzyna Janowska.

NaM - Podlaskie ligawki
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?