Rozpoczęcie roku szkolnego w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Rozpoczęcie roku szkolnego w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rozpoczęcie roku świętowali m.in. pierwszoklasiści z SP 141 w Łodzi
  1/27

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Ponad 60 tys. uczniów i prawie 7 tys. nauczycieli z Łodzi rozpoczęło wczoraj rok szkolny. Najbardziej uroczysta inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 na Retkini, gdzie zjechały władze Łodzi, posłowie i radni.
  Wybór padł na ZSI nr 1, bo, jak tłumaczyli urzędnicy, szkoła pracuje na wielu polach: w jej strukturze mieści się podstawówka i gimnazjum, a dzieci niepełnosprawne uczą się ze zdrowymi.

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska życzyła uczniom m.in. szóstek i związania swojej przyszłości z Łodzią. Jej przemówienie przerwał głośny upadek dziewczyny z pocztu sztandarowego szkoły. Uczennica zemdlała, ale na sali był obecny lekarz - Joanna Kopcińska, od zeszłego tygodnia przewodnicząca łódzkiej rady miejskiej. Kopcińska swoje przemówienie zaczęła od informacji na temat dobrego stanu zdrowia zemdlonej, a potem na mównicy pojawiali się kolejni notable.

  Małgorzata Niemczyk, posłanka PO, przeczytała list od Joanny Muchy, minister sportu i turystyki, która w całym kraju zaczyna kampanię "Stop zwolnieniom z wf". - Według badań pokolenie, które teraz trafia do szkół, będzie żyło krócej o 5 lat niż nasze - mówiła posłanka, namawiając rodziców, by kierowali dzieci na zajęcia sportowe.

  Uroczyście było także na Politechnice Łódzkiej, która właśnie uruchomiła przy swoim liceum jedną klasę gimnazjum z 25 uczniami. W przyszłości liczba oddziałów ma się zwiększyć - jeśli uda się polepszyć warunki lokalowe szkoły.

  W nowy rozdział wkroczyła dawna Szkoła Podstawowa nr 203, od wczoraj Publiczna Szkoła Podstawowa "Mileszki". W 2011 r. groziła jej likwidacja, alepo protestach i negocjacjach z łódzkim magistratem podstawówkę od samorządu przejęło stowarzyszenie rodziców. To pierwszy taki eksperyment w łódzkiej oświacie. Obecnie, licząc z zerówką, w Mileszkach zdobywa wiedzę 71 uczniów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To moja przyjaciółka

  EWELINA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Znam ją ! To moja przyjaciółka pielęgniarka ... hah ....mówiła , że dobrze się czuje ale się cieszy , bo jest w telewizji gazecie i internecie :) POzdrawiam cię !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozpoczęcie roku w wiadomościach

  rwd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Właśnie oglądam Wiadomości i skręca mnie. Rozpoczęcie roku szkolnego. Poczet sztandarowy, garnitur, krawat, białe bluzki, ciemne spódnice i trampki na nogach. Litości.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miejska inauguracja roku szkolnego

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  Dziwi mnie obecność tak dużej ilości polityków na rozpoczęciu roku szkolnego.Czyżby mieli zbyt mało swoich obowiązków lub są tam ich dzieci , bądż wnukowie .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo