Rozpoczęła się Dziatwa 2012 [ZDJĘCIA]

  Rozpoczęła się Dziatwa 2012 [ZDJĘCIA]

  Joanna Kocemba

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Rozpoczęła się Dziatwa 2012 [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Artur Kostkowski

  Łódzka "Dziatwa" to przegląd dziecięcych i młodzieżowych teatrów amatorskich, który w tym roku doczekał się już 33. edycji. Młodzi artyści prezentują swoje talenty, umiejętności i wrażliwość, zaś przybyli z nimi instruktorzy teatralni mogą pochwalić się, jak wykorzystali ten dar do stworzenia przedstawienia. W środę odbyła się inauguracja imprezy.
  Widzowie zobaczyli najpierw spektakl "Kim jesteś" w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej "Pod Sceną" ze Strykowa. Grupa prowadzona jest przez Rafała Mikołajewskiego. Warstwa literacka spektaklu osadzona została na kanwach twórczości ks. Jana Twardowskiego.

  Kolejna prezentacja, "Pszczoła w pościeli" Teatru "Zakręt" z Warszawy, zachwyciła przede wszystkim świetnie przygotowanymi rolami. Początkujący twórcy z Ośrodka Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży "Dorożkarnia" mimo młodego wieku zdążyli nauczyć się podstaw sztuki aktorskiej. Reżyserowali: Monika Nowicka, Małgorzata Majda i Mariusz Oborski.

  Środowe prezentacje zakończyło "Brzydkie kaczątko", inscenizacja przygotowana przez Teatr Integracyjny "Władek" ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie. Spektakl został przygotowany przez uczniów z klasy integracyjnej. Teatr ten występował już na "Dziatwie", w 2009 roku ze spektaklem "Momo".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo