Rozpoczęły się łódzkie targi rehabilitacyjne [ZDJĘCIA]

  Rozpoczęły się łódzkie targi rehabilitacyjne [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Rozpoczęły się łódzkie targi rehabilitacyjne [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Wanny z hydromasażem, odzież przystosowana do jazdy na wózkach inwalidzkich i prozdrowotne krzesła, na których można się bujać - to tylko niektóre produkty pokazane na 21. Międzynarodowych Targach Rehabilitacja, które rozpoczęły się w czwartek w Łodzi.
  W centrum kongresowo-wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich swoje produkty wystawiło 230 firm z kilku państw wytwarzających urządzenia do rehabilitacji i fizjoterapii oraz służących zdrowiu.

  Wśród nowości zaprezentowanych na targach jest lokomat szwajcarskiej firmy Hocoma służący do nauki chodu, PiezoWave 2 firmy Richard Wolf (leczy bóle falą uderzeniową) oraz Amadeo - robot do rehabilitacji palców rąk. Jest też składana do postaci walizki kozetka do ćwiczeń w podwieszeniu firmy Apus.

  Pokazano też wyroby mogące się przydać osobom zdrowym.

  Firma DLS zaprezentowała ergonomiczne krzesła, które stymulują do ciągłego ruchu, a Meden-Inmed stosowane w uzdrowiskach i salonach spa wanny do hydromasażu. Firma Visomatic zaprezentowała lampę antydepresyjną Innosol Fii.

  Są też wyroby rękodzielniczne wykonane przez uczestników terapii zajęciowej.

  Na targach można kupić specjalistyczną odzież dla osób poruszających się na wózkach.

  - Spodnie mają na plecach wyższy stan, a rękawy są dłuższe, by nie podciągały się podczas jazdy - tłumaczy Paweł Kaźmierczak z firmy sprzedającej taką odzież.

  Łódzkim targom towarzyszą konferencje dla specjalistów z branży oraz pokazy przeznaczone dla szerszej publiczności np. pokaz gry w rugby na wózkach, warsztaty radzenia sobie ze stresem i ćwiczenia Tai Chi.

  Targi można zwiedzać w piątek w godz. 10-17 oraz w sobotę od 10 do 15 w hali przy al. Politechniki 4.

  Dla osób niepełnosprawnych z opiekunem wstęp na targi jest bezpłatny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo