RTS Widzew - ŁKS Łomża 2:1 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Drużyna Widzewa udanie zakończyła serię trzech spotkań na własnym stadionie, pokonując w sobotni wieczór ŁKS Łomża 2:1 (2:0). Wynik otworzył Mateusz Michalski, na 2:0 trafił Daniel Mąka, a kontaktową bramkę dla gości strzelił Rafał Maćkowski.

Mecz z ŁKS-em Łomża był dla widzewiaków zakończeniem trzyodcinkowego serialu spotkań u siebie, który do tej pory wypadał bardzo udanie. Łodzianie najpierw wygrali 2:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a w zeszłym tygodniu pewnie 3:0 pokonali u siebie rezerwy Legii Warszawa. Zwycięski skład trener Przemysław Cecherz zmienił nieznacznie. Kamila Tlagę zastąpił wracający po kontuzji Sebastian Olczak, a za Barłomieja Gromka na boisko wybiegł Patryk Baran.

Widzewiacy dobrze weszli w mecz i atakowali rywala od samego początku. Już w 6. minucie Sebastian Zieleniecki trafił do bramki po rzucie rożnym, ale sędzia odgwizdał faul na obrońcy i gola nie uznał. Kibice łódzkiej drużyny na zmianę wyniku nie musieli jednak długo czekać.

Po błędzie gości piłkę przejął Daniel Mąka i odważnie popędził w stronę siatki rywali. Pomocnik wyczekał odpowiedni moment i podał na wolne pole do Mateusza Michalskiego, który dopełnił formalności.

Po zdobyciu bramki przez łodzian tempo meczu spadło, a gra toczyła się głównie w środku pola. Widzewiacy nadal kontrolowali spotkanie, choć goście starali się szukać swoich szans do wyrównania. Byli jednak nieskuteczni, a jeśli już piłka leciała w kierunku łódzkiej bramki, to bez problemów wyłapywał ją Patryk Wolański.

Niektórzy kibice bali się pewnie, że zespół zbyt mocno cofnął się do obrony i za chwilę taka postawa zostanie ukarana. Stało się dokładnie odwrotnie, bo w 32. minucie ze swojej kolejnej bramki w barwach Widzewa cieszył się Mąka. Połowę trafienia trzeba jednak zapisać Dawidowi Kamińskiemu, który wykorzystał błąd obrońcy z Łomży, odebrał mu piłkę i doskonale podał ją do rozpędzonego pomocnika.

Widzewiacy grali rozważnie, spokojnie kontrolowali grę i do przerwy prowadzili z ŁKS-em 1926 Łomża 2:0.

W sobotę na Widzewie po raz pierwszy od 6 lat pojawili się kibice gości, którzy dali o sobie znać szczególnie na początku II połowy. Gra ledwo się zaczęła, a sędzia już musiał ją przerwać na kilka minut, bo pirotechnika odpalona przez fanów z Łomży znacznie ograniczyła widoczność na boisku.

Widzewiacy w tej odsłonie gry prezentowali się nieco ospale, co szybko wykorzystał ŁKS. Dobry strzał z dystansu oddał Rafał Maćkowski i Wolański w bramce nie miał szans na obronę. 2:1 to wynik, który kibice oglądali na tablicy od 52. minuty.

Gra piłkarzy Widzewa mogła niepokoić, szczególnie, że coraz odważniej w ataku poczynali sobie zawodnicy z Łomży. Gospodarze tym razem popełniali w obronie wiele błędów, które przez lepszą drużynę zostałyby pewnie bezlitośnie wykorzystane.

Czytaj:PGE GKS Bełchatów rozbity w Wejherowie

Łodzianie oczywiście mieli swoje szanse, ale nie grzeszyli skutecznością. Z dystansu nie trafił Olczak, fatalnie w polu karnym skiksował Michalski, ale chyba największy błąd popełnił Adam Radwański, który w dobrej sytuacji strzelił prosto w bramkarza. Kibice denerwowali się na Michalskiego również chwilę później, kiedy zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów, sam spróbował strzału ze sporej odległości i zmarnował dobrze zapowiadającą się akcję.

Kolejną znakomitą zmianę mógł zaliczyć Piotr Okuniewicz, który chwilę po wejściu na boisko strzelał głową. Tym razem lepszy okazał się jednak bramkarz z Łomży, który z trudem wybił piłkę czubkami palców.

Jedna z ostatnich sytuacji w tym meczu to bezpardonowy atak na Patryka Wolańskiego, który po faulu jednego z łomżan długo nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie wrócił do gry. Sędzia przedłużył spotkanie aż o pięć minut i w tym czasie wyrównującego gola strzelić mogli zawodnicy gości. Jeden z piłkarzy ŁKS-u silnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od nóg zawodników i do bramki nie wpadła.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i choć kolejne trzy punkty Widzewa cieszą, to gra, szczególnie w II połowie, przysporzyła kibicom wiele niepokoju.

Widzew Łódź - ŁKS Łomża 2:1 (2:0)
1:0 Mateusz Michalski (8)
2:0 Daniel Mąka (32)
2:1 Rafał Maćkowski (52)