RTS Widzew Łódź - Jutrzenka Warta 0:2 [RELACJA, ZDJĘCIA, FILM]

Paulina Szczerkowska
Widzew nie wykorzystał szansy, którą dał mu GKS II Bełchatów i przegrał z Jutrzenką Warta 0:2. Bramki dla gości strzelali Konieczny i Pawlak.

1' Gramy! Widzew na czerwono, Jutrzenka w niebiesko-białych strojach.

Oto skład łodzian:
Sokołowicz – Pietras, Bednar, Maczurek, Milczarek – Kralkowski, Czaplarski, Rachubiński, Kozieł, Bartos – Zieliński
Rezerwowi: Chachuła – Gilarski, Kasperczak, Majerz, Pieńkowski, Puchalski, Świątkiewicz

Widzew przystąpił do meczu w osłabionym składzie. Przede wszystkim na boisku brakuje kontuzjowanych Adriana Budki i Damiana Dudały oraz pauzującego za kartki Okachiego. Trener Płuska musiał więc postawić na mocno eksperymentalną jedenastkę. Do pierwszej drużyny wskoczył młodzieżowiec Kozieł oraz wracający po urazie Bartos.

3' Rzut wolny Jutrzenki tuż przed polem karnym, ale zawodnik gości strzelił prosto w mur. Zagrożenia nie ma.

10' Na boisku niewiele się dzieje, a więc przypomnijmy. Jutrzenka jak na razie zajmuje 11. miejsce w tabeli. Łodzianie natomiast są w tej chwili na 3. pozycji i chociaż od kilku meczów towarzyszy im wyraźny spadek formy, to powinni wygrać. Jeśli i w tym meczu nie zdobędą kompletu punktów, to III liga oddali się od nich jeszcze bardziej.

11' Podwójny róg dla Widzewa, ale zagrożenia nie ma. Piłka w rękach bramkarza gości.

13' Co za akcja! Lewą stroną popędził Zieliński, ale z przodu nie było żadnego z jego kolegów. Postanowił więc sam pójść na bramkę i... przewrócił się w polu karnym. Czy był faul? Kibice domagali się rzutu karnego, ale sędzia pokazał, że zawodnik Jutrzenki czysto trafił w piłkę.

17' Teraz przy piłce zawodnicy Jutrzenki. Najpierw niecelnie strzelał Maliszewski, później prosto w Sokołowicza Konieczny. Ostatnie uderzenie gości przeszło wysoko nad bramką i futbolówkę mają widzewiacy.

20' Bartos faulowany blisko pola karnego Jutrzenki i mogło być groźnie. Mogło być, bo z akcji nic nie wyszło. Strzału spróbował Bartos, ale kopnął zbyt lekko.

22' Nie wygląda to najlepiej. Widzewiacy nie mogą się przedrzeć przez obronę Jutrzenki i próbują strzelać z dystansu. Większość strzałów jest jednak za lekka i zatrzymuje się na nogach obrońców.

24' Dobrą piłkę miał Zieliński, ale w polu karnym kolejny raz nie było żadnego z widzewiaków. Komu tu podawać?

29' Rachubiński okiwał jednego z rywali, ale z ostrego kąta strzelił tylko w boczną siatkę.

30' Pół godziny meczu za nami, a wynik to wciąż 0:0. Widzewiacy przeważają, ale nie mają pomysłu na skuteczny atak...

32' Ależ groźnie było pod bramką Jutrzenki! Bartos zagrał do Kralkowskiego, ten podał do Rachubińskiego. Kapitan Widzewa był w świetnej sytuacji, ale strzelił tylko obok słupka.

39' Znów było groźnie pod bramką Jutrzenki, ale widzewiacy nie potrafili wykorzystać swojej szansy. Zieliński dostał dośrodkowanie w pole karne, ale źle przyjął i zareagować zdążyli obrońcy z Warty. Wrzucać próbował jeszcze Kralkowski, ale to także nie przyniosło efektów.

42' Widzewiacy ruszyli z kontrą po okazji Jutrzenki, ale Zieliński zamiast iść na bramkę sam podał na prawo do Kralkowskiego. Ten źle przyjął piłkę i po akcji łodzian.

45' Koniec połowy. Widzew ma szanse bramkowe, ale nie ma pomysłu na to, jak je wykorzystać. Bardzo słaba połowa w wykonaniu widzewiaków. Trener Płuska ma co robić w przerwie.

46' Zaczynamy drugie 45 minut. Obie drużyny bez zmian w składach.

47' Kralkowski strzelał z 25 metrów, ale tuż obok słupka.

50' Zamieszanie w polu karnym i... nic z tego! Po przerwie niewiele się zmieniło. Widzewiacy dalej bez pomysłu. A Jutrzenka poczyna sobie coraz odważniej...

53' Celny strzał jednego z gości na bramkę Sokołowicza, ale piłka w rękach golkipera.

55' Żółta kartka dla Bednara. Trudno ocenić czy za faul czy za dyskusje z sędzią. Nie ma się co dziwić złości Słowaka. Bardzo słaba jest dzisiaj drużyna Widzewa.

59' Świetna sytuacja widzewiaków! Kamil Zieliński sam wyszedł ze swojej połowy, wyprzedził trzech rywali i strzelił tylko w bramkarza... Wielka szkoda!

60' Szkoda tym większa, że bramkę strzelili goście! Adam Konieczny przymierzył z 18 metrów i Sokołowicz był bez szans. 1:0 dla Jutrzenki!

64' Żółta kartka dla Macieja Dudka z Jutrzenki. Wcześniej zablokowany strzał Milczarka.

67' Widzew gra tragicznie. Jeśli łodzianie strzelą bramkę to będzie to prawdziwy cud. Jak na razie z trudem wymieniają między sobą podania.

69' W końcu jakaś zmiana w Widzewie. Kasperczak za Kralkowskiego.

71' Dośrodkowanie w pole karne, ale Zieliński minął się z piłką.

74' Żółta dla Zielińskiego! Napastnik został sfaulowany, ale sędzia nie zareagował. To kartka za dyskusje.

78' Kasperczak faulowany tuż przed polem karnym. Była dobra okazja bramkowa, ale po raz kolejny nic z tego.

79' Żółta kartka dla Pietrasa.

80' Doskonała okazja przed Czaplarskim, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Pasiński. Zagrożenia nie ma.

80' Zmiana w Widzewie. Świątkiewicz za Milczarka.

81' Świetna akcja przed Kasperczakiem. Zawodnik spróbował strzału wślizgiem, ale obronił Pasiński.

84' Dośrodkowanie do Czaplarskiego, ale ten kolejny raz bezradny. Bardzo słaby mecz "Czapli".

90' Bardzo niecelny strzał Kozieła. Wynik meczu to wciąż 1:0 dla Jutrzenki.

90+1' Zmiana w Widzewie. Gilarski wchodzi za Bartosa, ale dlaczego tak późno?

90+2' Karny dla Jutrzenki! Czaplarski interweniował spóźniony i zamiast w piłkę trafił w nogi rywala.

90+3' Pawlak pewnie strzela w światło bramki i mamy 2:0 dla gości.

90+4' Koniec meczu. Widzew przegrywa z Jutrzenką Warta 2:0. Bramki strzelali Konieczny i Pawlak.

Mamy za sobą bardzo słaby mecz w wykonaniu widzewiaków. Jutrzenka była dzisiaj zespołem lepszym, bardziej poukładanym, a przede wszystkim skuteczniejszym i zasłużyła na zwycięstwo. Wielka szkoda, że widzewiakom nie udało się wygrać tego spotkania, bo przegrały także rezerwy GKS-u Bełchatów. Można więc było odrobić straty do lidera. Przynajmniej do przyszłego tygodnia 1. miejsce w IV lidze łódzkiej należy do KS Paradyż.

Kolejny mecz łodzianie rozegrają w sobotę (17 października) w Kleszczowie. Rywalem będą Zjednoczeni Bełchatów.