Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

RTS Widzew Łódź podpisał umowę o współpracy ze Społeczną Akademią Nauk

Paulina Szczerkowska
Paulina Szczerkowska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Dariusz Śmigielski
Widzew podpisał umowę o współpracy ze Społeczną Akademią Nauk. SAN to największa uczelnia prywatna w Polsce. Teraz będzie pomagała młodym widzewiakom w łączeniu treningów z nauką.

W czwartek (5 maja) porozumienie o współpracy podpisali Piotr Milewski, pełnomocnik zarządu RTS Widzew i prof. dr hab. Roman Patora, dyrektor uczelni.

- Niedawno obchodziliśmy 20-lecie swojego istnienia i bardzo się cieszę, że uczelnia może łączyć swoje osiągnięcia z osiągnięciami Widzewa. My jesteśmy największą uczelnią niepubliczną w Polsce, a o tym, co reprezentuje sobą marka Widzew nie muszę mówić. Sam jestem blisko związany z tym klubem, kiedyś grał tam mój ojciec – mówił prof. dr hab. Roman Patora, dyrektor uczelni. - Doszliśmy do wniosku, że nasze wspólne działania mogą zrobić wiele dobrego dla klubu i dla uczelni.

Widzewiacy zyskali dzięki temu nowego partnera, który pomoże w edukacji najmłodszych zawodników. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie przygotowania przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi specjalnego programu kształcenia dla zawodników, gwarantującego jednoczesny rozwój edukacyjny i sportowy. Społeczna Akademia Nauk ma być partnerem naukowym, a RTS Widzew partnerem strategicznym całego projektu.

Czytaj:GKS II Bełchatów - RTS Widzew Łódź 0:3 [RELACJA Z MECZU,ZDJĘCIA]

Widzew, jak i SAN, mają jeden wspólny cel – wychowywać. Piłka nożna to nie tylko sport, ale także nauka życia. Współpraca ma być naszym początkiem drogi do ekstraklasy – mówił Piotr Milewski, pełnomocnik zarządu RTS Widzew.

Współpraca ma się opierać na działalności edukacyjnej i marketingowej, ale oprócz tego widzewiacy będą mogli korzystać z obiektów SAN, takich jak m.in. nowoczesna siłownia. Szkoła ma wspierać łódzki klub także finansowo.

Czytaj:RTS Widzew Łódź - Pilica Przedbórz 4:0 [ZDJĘCIA,FILM]

12 maja przedstawiciele Społecznej Akademii Nauk planują zorganizować wspólny dzień dla rodzin juniorów Widzewa z roczników 2000 i 2001. Celem jest stworzenie klasy dla zawodników i zawodniczek Widzewa.

- Młody człowiek od rana będzie mógł trenować koszykówkę czy piłkę nożną w szkole, a po lekcjach w klubie. Program będzie spójny – mówi Maciej Wysocki, który w SAN odpowiada za szkolnictwo na poziomie średnim. - Chcemy też stworzyć ośrodek dla uczniów i młodych sportowców spoza Łodzi.

Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 25 kwietnia - 1 maja 2016 roku

MATURA 2016|MATURA 2016 w Łodzi. Jako pierwszy - pisemny polski [ZDJĘCIA]

MATURA 2016|MATURA 2016 z CKE: Matury już od 4 maja - TERMINY, ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

MATURA 2016|MATURA 2016 z CKE: Język polski - poziom podstawowy [ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki