RTS Widzew Łódź - Polonia Piotrków Trybunalski 2:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
W zaległym meczu z Polonią Piotrków Trybunalski widzewiacy wygrali 2:0. Bramki strzelili Daniel Maczurek oraz Kamil Bartos. Zwycięstwo pozwoliło łodzianom odrobić 3 punkty straty do liderującego KS Paradyż.

Zaległy mecz z Polonią był dla widzewiaków najlepszą okazją do odrobienia strat punktowych. Przed rozpoczęciem spotkania łodzianie tracili do liderującego KS Paradyż aż 12 oczek. Wygrywając, zmniejszyli różnicę do pierwszego miejsca, a także do kolejnych w tabeli PGE GKS II Bełchatów oraz Zjednoczonych Bełchatów.

Widzewiacy wygrali w trzech ostatnich kolejkach i wszystko wskazuje na to, że kryzys mają już za sobą.

W środowym meczu widzewiakom nie mógł pomóc kapitan, czyli Mariusz Rachubiński. Zawodnik już w poprzednim spotkaniu zagrał z bólem stopy, a teraz bał się ryzykować poważniejszej kontuzji. Do składu po przerwie kartkowej wrócił natomiast Kamil Bartos. Na boisku pojawili się też Adrian Budka oraz Damian Dudała.

Więcej powodów do zmartwień przed meczem mieli goście. Polonia przyjechała na stadion Szkoły Mistrzostwa Sportowego osłabiona brakiem trzech podstawowych piłkarzy. Ciekawostką jest, że w jedenastce z Piotrkowa wystąpił znany kibicom Widzewa Brazylijczyk Sergio Batata.

Składy w jakich wystąpiły obie drużyny:

RTS Widzew Łódź: Sokołowicz – Pietras, Maczurek, Dudała, Milczarek – Budka, Okachi, Kozieł, Czaplarski, Bartos – Zieliński
Rezerwowi: Reszka – Polit, Bednar, Puchalski, Wielgus, Majerz, Świątkiewicz

Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Jarzembowski, Batata, Kukułka, Sulikowski – Gul, Malicki, Potakowski, Jakubiak, Lenarcik – Ulfik
Rezerwowi: Fresel – Grzybowski, Rzepecki, Kukulski, Wrona, Jankowski, Dura

1' Mecz rozpoczyna się z 15-minutowym opóźnieniem. Gramy!

3' Na bramkę Widzewa z dystansu strzelał jeden z gości, ale Sokołowicz przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Polonia miała jeszcze rzut rożny i znów udanie interweniował widzewski golkiper.

5' Dobra akcja Budki, który minął dwóch obrońców i wywalczył aut w okolicach pola karnego.

6' Bardzo groźna akcja Polonii! Szybka kontra i mogło być naprawdę groźnie. Nie popisał się Damian Dudała. To po jego stracie goście mogli zdobyć bramkę. Sokołowicz obronił jednak dwa strzały z rzędu - najpierw Potakowskiego, później Ulfika.

11' Zieliński faulowany i rzut wolny dla Widzewa.

12'**Gooool! Daniel Maczurek strzela dla Widzewa!**

12' Gol padł po stałym fragmencie gry. Adrian Budka wrzucił piłkę w pole karne, a po sporym zamieszaniu dopadł do niej Kamil Zieliński. Napastnik podał "na nos" do Maczurka, a ten wpakował futbolówkę do siatki! Od 12 minuty wynik to 1:0 dla Widzewa.

18' W dobrej sytuacji był "Czapla", ale przewrócił się w polu karnym. "Nic nie było" pokazał sędzia.

21' Maczurek faulowany przez jednego z gości, ale sędzia znów nie wyciąga kartki.

24' Po strzeleniu gola przez widzewiaków gra nieco się uspokoiła. Łodzianie cofnęli się i czekają na ruch ze strony Polonii.

27' Prosty błąd Adriana Budki w środku pola i piłkę mieli goście. Ich strzał na bramkę okazał się jednak bardzo niecelny.

28' Przed doskonałą szansą strzelecką był Adrian Budka! Zawodnik powinien strzelać sam, ale zdecydował się na podanie do boku. Piłka po bloku jednego z obrońców wróciła jednak pod nogi Adriana, a ten trafił w słupek z bliskiej odległości! Powinno być 2:0.

33' "Czapla" przez pół boiska podaje w pole karne do Budki, ale szybszy był bramkarz

34' Na strzał z dystansu zdecydował się Bartos, ale znów dobrze interweniował Błażejewski.

36' Faulowany Kozieł i widać, że odezwała się niedawna kontuzja kolana. Na szczęście młodzieżowiec wraca do gry.

40' Faul na Koziele i wolny w okolicach pola karnego. Znów wykonuje Budka...

41' Tym razem wybijają jednak obrońcy.

42' Ale mamy już drugiego gola! Tym razem do bramki trafia Kamil Bartos!

42' Gol znów pada po sporym zamieszaniu pod bramką. W pole karne wrzucał Czaplarski, głową podawał Zieliński, a Bartos musiał tylko wepchnąć piłkę do siatki. To już czwarta bramka z rzędu po asyście "Ziela"!

44' Przed gwizdkiem dwie kartki dostali jeszcze widzewiacy. Jedna dla Kozieła, chociaż czysto odebrał piłkę rywalowi, druga dla Zielińskiego, za dyskusje z sędzią.

45' Koniec I połowy. Łodzianie prowadzą 2:0 po bramkach Maczurka i Bartosa.

46' Zaczynamy II połowę. Widzewiacy z jedną zmianą. Za Adriana Budkę wchodzi Kamil Wielgus.

48' Bardzo dobry odbiór Okachiego i piłkę mieli gospodarze. Niestety, Kamilowi Zielińskiemu nie udało się wyjść na czystą pozycję strzelecką.

49' Zieliński znów w świetnej sytuacji, ale nie trafia w piłkę. Całą akcję wykreował Kozieł.

50' Widzewiacy wyszli z szybką kontrą, ale Okachi nie zrozumiał się z Zielińskim i znów po akcji...

53' Widzew gra w przewadze jednego zawodnika! Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Gul!

56' Kozieł to dzisiaj najczęściej faulowany zawodnik. Młodzieżowiec znów zwija się z bólu na murawie i korzysta z pomocy lekarza.

60' Strzelać próbuje Jakubiak z Polonii, ale obok bramki Sokołowicza.

63' Majerz zmienia poturbowanego dzisiaj Kozieła. Zmieniają się także poloniści - Grzybowski zastępuje Sulikowskiego.

65' Strzela Zieliński, ale piłka zamiast do siatki, trafia w ręce Błażejewskiego. Szkoda!

67' Żółta kartka dla Czaplarskiego. To już czwarty kartonik, więc nie zobaczymy go na boisku w niedzielę.

70' Dudała nie trafił w piłkę i przez chwilę zrobiło się groźnie pod bramką Widzewa. Na szczęście sytuację udało się opanować. 20 minut do końca spotkania, a Widzew prowadzi 2:0!

73' Zupełnie niepotrzebna ta nerwowa gra Widzewa w ostatnich minutach. Łodzianie grają w przewadze, ale Polonia za wszelką cenę chce strzelić kontaktowego gola.

77' Dalej inicjatywę mają gracze Polonii. Przed chwilą spróbowali strzału po rzucie rożnym, ale bardzo pomylił się jeden z gości.

78' W świetnej sytuacji był Majerz, ale zamiast strzelać, podawał do środka. Niestety po akcji!

80' Batata faulował w okolicach pola karnego, ale rzutu wolnego nie udało się zamienić na gola. Wynik to wciąż 2:0 dla RTS.

84' Jeszcze jedna zmiana w zespole Widzewa. Boiska opuszcza Milczarek, zastępuje go Puchalski.

85' "Puchy" wchodzi i od razu wdaje się w dyskusję z Malickim z Polonii. Żółta kartka dla zawodnika gości.

87' Kolejna, ostatnia już zmiana w Widzewie. Wchodzi Świątkiewicz, schodzi Zieliński.

90' Trzy minuty dolicza sędzia. Jeszcze chwila na zdobycie trzeciej bramki...

91' Przy linii pokazuje się Bartos. Widać po jego stroju, że mecz nie był łatwy. Zawodnik nawet całe ręce ma brudne od murawy. Brawo za walkę!

93' Koniec meczu! Widzewiacy wygrywają zaległy mecz 2:0 po bramkach Maczurka i Bartosa. Tym samym odrabiają 3 punkty do liderującego KS Paradyż.

Kolejny mecz Widzewa rozegra już w najbliższą niedzielę. O godzinie 11 na boisku SMS podejmą Zjednoczonych Stryków.