Ruch Chorzów - GKS Bełchatów ZDJĘCIA, KIBICÓW. Rekord frekwencji przy Cichej! Fani Niebieskich tłumnie wsparli drużynę

Tomasz Kuczyński
14.08.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - GKS Bełchatów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.08.2021. Kibice na meczu Ruch Chorzów - GKS Bełchatów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 14.08.2021 r. w meczu 3. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał z GKS-em Bełchatów. Mimo nietypowej pory spotkania fani Niebieskich tłumnie przybyli na Cichą. Byli też kibice klubu z Bełchatowa. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch - GKS Bełchatów. Mecz oglądało 5502 widzów, co jest rekordem tego sezonu na stadionie Ruchu.

Mecz rozpoczął się o godz. 13.20 ze względu na transmisję w TVP Sport. Nietypowa pora nie zniechęciła kibiców Ruchu, którzy w dużej liczbie przyszli dopingować beniaminka w spotkaniu ze spadkowiczem z I ligi. Kibice i tak poprawili frekwencję z inauguracji sezonu w II lidze. Z Pogonią Siedlce było 4589 widzów, a w sobotę z Bełchatowem - 5502.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Ruch Chorzów - GKS Bełchatów, 14.08.2021 r.

Po wygranej Ruchu w Lublinie z Motorem 2:1, fani Niebieskich liczyli na pierwsze zwycięstwo w Chorzowie po awansie do II ligi. Kibice głośno wspierali chorzowian, którzy od pierwszych minut ruszyli do ataku. W 23. minucie na trybunach było jeszcze głośniej, bo Ruch objął prowadzenie po rzucie karnym Michała Mokrzyckiego. Niebiescy zdobywali kolejne gole - Tomasz Foszmańczyk i Przemysław Szkatuła, a kibice skandowali "Raz, dwa, trzy - mało!". Piłkarzy Ruchu schodzących do szatni nagrodzono brawami na stojąco.

Ruch w II połowie dorzucił czwartą bramkę, a kibice na koniec zgotowali Niebieskim owację.

14.08.2021. Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebies...

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Michał Mokrzycki (23-karny), 2:0 Tomasz Foszmańczyk (38), 3:0 Przemysław Szkatuła (42), 4:0 Jakub Siwek (82)

Ruch: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (60. Piotr Kwaśniewski), Konrad Kasolik (66. Tomasz Dyr), Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (46. Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (59. Jakub Siwek), Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (83. Piotr Wyroba) - Daniel Szczepan.

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek - Damian Warnecki (58. Kamil Mizera), Michał Graczyk (80. Jakub Miarka), Waldemar Gancarczyk (58. Marcin Ryszka), Artur Golański (58. Adrian Bielka), Szymon Sołtysiński - Dawid Flaszka (69. Jewhen Radionow).

Żółte kartki: Wyroba - M.Ganczarczyk

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)