Ruch ŁKS 3:3. Sześć goli w niezwykłym meczu na szczycie. ŁKS zachował pozycję lidera

Ważny mecz na szczycie 1 Ligi
Ważny mecz na szczycie 1 Ligi Polskapress
Koniec meczu. To było fantastyczne widowisko. Piłkarze ŁKS prowadzili 1:0 i 3:2, ale nie dowieźli wygranej do końca meczu. Ruch grał do końca i wyrównał na 3:3 po problematycznym rzucie karnym. ŁKS zachował pozycję lidera tabeli, ale była duża szansa, by uciec od konkurentów. Kazimierz Moskal powiedział: - Zarówno jedna, jak i druga drużyna czuje niedosyt. Mecz dwóch czołowych drużyn stał na niezłym poziomie. Oba zespoły chciały grać w piłkę. Jeszcze wiele meczów przed nami.

Ruch ŁKS na żywo

Wynik meczu Ruch ŁKS 3:3

90+12 min. Koprowski zza końcowej linii dośrodkował
90+9 min. RZUT KARNY DLA RUCHU. Sędzia uznał jednak, że było zagranie ręką. Foszmańczyk zmylił Bobka i wykorzystał jedenastkę
90+6 min. Piłkarze Ruchu domagają się karnego za zagranie ręką Śliwy. Sędzia konsultuje VAR
90+6 min. Ruch atakuje, piłkarze ŁKS wybijają piłkę
90+5 min. Bobek łapie piłkę
90+3 min. Piłka wyszła z linię końcową. Zaczyna Bobek
90+1 min. Zmiany w ŁKS. Balongo i Koprowski na boisku
90 min. NIE MA GOLA DLA RUCHU. Po wielkim zamieszaniu piłkę uderzył Kobusiński i piłka minęła linię bramkową. Sędzia obejrzał powtórkę i uznał, że wcześniej było zagranie ręką piłkarza Ruchu
89 min. Minuta do końca. ŁKS walczy o zwycięstwo. Róg dla Ruchu
87 min. Pląskowski sfaulował Janczukowicza
86 min. Foszmańczyk strzelił ostro, Dąbrowski przyjął piłkę na ciało i ucierpiał przy tym uderzeniu
85 min. Zmiany w Ruchu: Foszmańczyk i Pląskowski za Sedlaka i Szczepan
82 min. GOL DL ŁKS. Dobra akcja Mokrzyckiego. Ograł Wójtowicza, dośrodkował, strzelał Dankowski, piłkę odbił bramkarz Ruchu, w końcu uderzył Trąbka i piłka odbita od obrońcy wpadła do siatki. Sędzia konsultuje jeszcze akcję z VAR. Arbiter uznał tę bramkę
80 min. Janczukowicz sam na sam z Bieleckim, bramkarz Ruchu broni, ale łodzianin był na spalonym
78 min. Ochronczuk wywalczył rzut rożny. Piłka wybita, ale przejął ją Trąbka i strzelił tuż nad bramką
77 min. Mokrzycki faulowany za narożnikiem pola karnego
76 min. Zmiana w ŁKS: Jurić za Szeligę. Trener Moskal chce wygrać
76 min. Zmiana w Ruchu - wszedł Sadlok
73 min. Spremo dośrodkował, piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Ruchu
71 min. Kobusiński z ostrego kąta posłał centrostrzał, odbija piłkę Bobek
70 min. Spremo faulowany przez Michalskiego już za końcową linią
67 min. Szczepan za daleko wypuścił sobie piłkę, rozpocznie Bobek
65 min. Szczepan ukarany żółtą kartką za faul na Ochrinczuku
64 min. Zbyt długie podanie do Dankowskiego
63 min. Szczepan upadł po starciu z Dąbrowskim, sędzia pokazuje nic nie było
60 min. Zmiana w Ruchu: Piątek za Swędrowskiego
59 min. Kasolik ukarany żółtą kartką za faul na Szelidze
58 min. Bielecki odbił nogą piłkę dośrodkowaną przez Dankowskiego
56 min. Łodzianie rozklepali obronę Ruchu, ale bez efektu
55 min. Szeliga był bliski przelobowania głową bramkarza Ruchu
52 min. Ochronczuk fauluje Kobusińskiego przed polem karnym ŁKS. Po wrzutce dwa strzały chorzowian, oba zablokowane przez obrońców ŁKS
50 min. Janoszka oddał słaby strzał po ziemi, z którym problemów nie miał Bobek
49 min. Janoszka fauluje Mokrzyckiego
49 min. Szeliga strzelił z pola karnego, ale ponad bramką Ruchu
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Zmiana w Ruchu. Janoszka za Sikorę
Koniec pierwszej połowy. Znakomite widowisko w Gliwicach. Obie strony grają odważnie. ŁKS prowadził 1:0, przegrywał 1:2, ale w doliczonym czasie gry potrafił wyrównać. Ostrzymy sobie apetyty na drugą połowę
45+4 min. Doskonała sytuacja Pirulo, ale z 10 metrów nie trafił di siatki
45+3 min. GOL DLA ŁKS. Mokrzycki wrzucił piłkę w pole karne Ruchu, Dąbrowski strzelił głową do siatki.
45+2 min. Janczukowicz faulowany 30 metrów od bramki Ruchu
45+1 min. Róg dla Ruchu. Bobek łapie dośrodkowanie
44 min. Róg dla ŁKS. Obrońcy Ruchu wybili piłkę
43 min. Dwie dobre akcje ŁKS, ale bez strzału na bramkę Ruchu
41 min. Prosty błąd Ochronczuka, strzelał Kobusiński zza linii pola karnego, na szczęście obok
40 min. Bobek interweniował po akcji Kobusińskiego
37 min. GOL DLA RUCHU. Szczepan z Kobusińskim rozegrali piłkę w polu karnym ŁKS. W końcu Ochronczuk nie zatrzymał Szczepana, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola
36 min. Szeliga zagrał wzdłuż bramki Ruchu, nikt nie doszedł do piłki
33 min. Kowalczyk ostro sfaulowany przez Sedlaka. Kontuzja i zejście łodzianina z boiska. Ucierpiał staw skokowy młodego zawodnika. W jego miejsce wchodzi Trąbka
30 min. GOL DLA RUCHU. Kowalczyk stracił piłkę, poszła akcja prawą stroną, piłka dośrodkowana trafiła do Wójtowicza, który płaskim, mierzonym strzałem pokonał Bobka
28 min. Swędrowski strzelał głową, ale obok
26 min. GOL DLA ŁKS. Kapitalna wrzutka lobem Pirulo, piłkę przejął Janczukowicz, wziął na plecy obrońcę i z bliska strzelił do siatki
25 min. Róg dla ŁKS. Piłka wybita przez gospodarzy
24 min. Kolejna doskonała okazja ŁKS. Mógł strzelać Pirulo, podał do Janczukowicza, ale napastnik zablokowany pięć metrów od bramki
23 min. Kowalczyk stracił piłkę, ale błąd naprawili obrońcy
22 min. Michalski wzdłuż bramki, Bobek łapie piłkę
21 min. Ostre starcie Pirulo i Kobusińskiego
20 min. ŁKS ma przewagę, gra toczy się częściej na połowie Ruchu
17 min. Ochronczuk ostro zaatakował Swędrowskiego
16 min. Szeliga przedarł się pod pole karne Ruchu, został sfaulowany. Pirulo za mocno wrzucał piłkę
14 min. Przewinienie Marciniaka w środku pola. Po wrzutce gracze ŁKS wybili piłkę
12 min. Wznowienie gry. Spremo strzelał z wolnego prosto w mur
11 min. Przerwa w meczu, dym z fajerwerków i rac utrudnia widoczność
9 min. Faul na Pirulo przed polem karnym. Baranowski ukarany żółtą kartką
7 min. Dobra akcja Spremo, ale spalony
4 min. Setki twarzy na straży śląsko-łódzkiego sojuszu - transparent o takiej treści wisi na trybunie. Chodzi o sojusz Ruchu z Widzewem
3 min. Sędzia analizował jeszcze VAR, czy nie było uderzenia łokciem w piłkarza ŁKS. Nie było - gramy dalej
3 min. Ależ doskonała okazja dla ŁKS. Po podaniu Dankowskiego Pirulo zbyt długo składał się do strzału, aż w końcu został zablokowany. Fatalna murawa stadionu dała znać o sobie po raz pierwszy.
1 min. Pierwszy róg dla Ruchu. Interwencja Bobka
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy.

Godz. 14.40: ŁKS w swoich wyjazdowych, czarnych strojach. Ruch - niebieskie koszulki, białe spodenki.

Godz. 14.35: Na stadionie w Gliwicach nie będzie zorganizowanej grupy kibiców ŁKS. Będzie natomiast wielu fanów Ruchu. Bilety na mecz sprzedano w 48 godzin. Stadion jest wypełniony po brzegi. Jest ponad 10 tys. fanów, ale tylko w niebieskich barwach. Wielu kibiców ma szaliki z napisem: Ruch - Widzew.

Godz. 14.30: To też starcie dwóch najlepszych linii defensywnych. Ruch ma 19 punktów straconych, a ŁKS 22. Ruch przegrał tylko raz u siebie - z Arką (2:4)

Godz. 14.25: Przed nami już 130. ligowa rywalizacja ŁKS z Ruchem. Dotąd częściej triumfowali chorzowianie (55 zwycięstw), łodzianie wygrali 43 spotkania, a 21 razy drużyny podzieliły się punktami

Godz. 14.20: Według firmy bukmacherskiej ForBet faworytem meczu jest Ruch. Kurs na zwycięstwo chorzowian wynosi 1:27, kurs na wygraną ŁKS 1:3.15, kurs na remis 1:3.30.

Godz. 14.15: Paweł Raczkowski gwiżdże w Gliwicach. Ten 40-letni arbiter w przeszłości prowadził spotkania w europejskich pucharach i w polskiej ekstraklasie. Wyznaczany jest na ważne mecze pierwszej ligi, m.in. gwizdał w meczu Wisła - ŁKS (2:2)

Godz. 14.10: Stawka meczu jest bardzo wysoka. Na czele tabeli pierwszej ligi jest ŁKS - 47 punktów, drugi jest Ruch - 45 punktów, a trzecia Wisła - 42.

Godz. 14.05: W porównaniu do poprzedniego meczu z Chojniczanką (1:0 dla chorzowian) trener Ruchu Jarosław Skrobacz nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowym składzie.

Godz. 14.00: W porównaniu do poprzedniego meczu ze Stalą Rzeszów (1:0 dla ŁKS) trener Kazimierz Moskal dokonał dwóch zmian w składzie: za Balongo na szpicy zagra Janczukowicz, a za Trąbkę w pomocy autor złotego gola w meczu ze Stalą Ochronczuk.

Godz. 13:52: Ruch zagra w składzie: Bielecki, Kasolik, Baranowski, Szur - Wójtowicz, Sikora, Sedlak, Swędrowski, Michalski - Szczepan, Kobusiński.
Rezerwowi: Osobiński, Sadlok, Szywacz, Piątek, Foszmańczyk, Maj, Moneta, Janoszka, Pląskowski. Do kadry meczowej wraca Maciej Sadlok.

Godz. 13.50: ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Dąbrowski, Marciniak, Spremo - Pirulo, Ochronczuk, Kowalczyk, Mokrzycki, Szeliga - Janczukowicz.
Rezerwowi: Arndt - Balongo, Kort, Koprowski, Trąbka, Jurić, Śliwa, Biel, Wszołek.

Łodzianie w ostatnim meczu wygrali, ale trzeba pamiętać, że był to słaby mecz w ich wykonaniu i jeszcze słabszy w wykonaniu sędziów, którzy, jak zgodnie twierdzą piłkarscy fachowcy, wypaczyli wynik. Jeśli więc ŁKS zagra równie słabo w Gliwicach (tu Ruch rozgrywa swoje mecze) o jakiekolwiek zdobycze punktowe może być niezwykle trudno. Szczególnie, że piłkarze Ruchu pozostają w tym roku niepokonani, z bilansem czterech zwycięstw i jednego remisu. Spisują się szczególnie dobrze w defensywie, bo w pięciu spotkaniach stracili zaledwie jedną bramkę.

Ruch ŁKS - kibice wierzą w zwycięstwo

Ale kibice ŁKS wierzą w swoją drużynę i liczą, że zwycięstwo z Ruchem jest możliwe, że taki triumf będzie bardzo ważnym krokiem przybliżającym drużynę do upragnionego awansu do Ekstraklasy.

Kibice ŁKS podczas 68 derbów Łodzi. Zdjęcia fanów Łódzkiego ...