Rugbiści Master Pharm Łódź stracili szansę na medal. Zdjęcia

Arcyciekawy mecz stoczyli na stadionie Widzewa rugbiści Master Pharm Łódź.

Łodzianie walczyli z Lechią Gdańsk, a stawką meczu było przybliżenie się do walki o brązowy medal mistrzostw Polski. Konieczne było zwycięstwo łodzian.
Rugbiści Master Pharm prowadzili do przerwy 16:10. Druga połowa należała do gości. Po godzinie gry podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego przegrywali 16:20. Walka z obu stron stała na najwyższym poziomie. Nikt się nie oszczędzał. W 70 minucie Kewin Bracik przyłożył piłkę na polu punktowym łodzian, Rafał Janeczko podwyższył i goście objęli prowadzenie 27:16. Lechia odjechała, a do końca zostało 10 minut.
W końcówce kontuzji doznał sędzia Łukasz Jasiński, ale wrócił do gry. Łodzianie nie potrafili odrobić strat i przegrali. Nadzieje na medal trzeba odłożyć na przyszły sezon.

Trener Master Pharm Przemysław Szyburski: - Gramy w okrojonym składzie, walczymy, jak możemy. Zabrakło spokoju i skuteczności. Na pewno strata medalu jest przykra. Ale szacunek dla zawodników za to, że w ogóle zebraliśmy się do gry. Walczymy od pierwszej do ostatniej minuty, tyle ile mamy sił. Jeszcze dwa mecze i chcemy oba wygrać.

Master Pharm Rugby Łódź - Lechia Gdańsk 16:27 (16:10).
Punkty dla łodzian: Kamil Brzozowski 11, Cezary Plesiński 5.
Master Pharm Rugby Łódź zagrali w składzie: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Robert Kacprowicz, Oleksandr Szewczenko, David Nibladze, Tevita Soafa, Michał Mirosz, Paweł Urbaniak, Kamil Brzozowski, Przemysław Serafin, Hubert Lewandowski, Przemysław Dobijański, Damian Wlaźlak, Krystian Pogorzelski. Rezerwa: Grzegorz Dułka, Patryk Olejnik, Łukasz Rydzyński, Szymon Witkowski, Maciej Orłowski. Trenerzy: Przemysław Szyburski, Mirosław Żórawski. Kierownik: Grzegorz Białkowski.